На картинах оживають народні ремесла

На картинах оживають народні ремесла

Виставку авторських робіт «Життєдайні джерела» київської художниці Людмили Кубай до 11 липня можна оглянути у фойє Тернопільського обласного краєзнавчого музею. До уваги відвідувачів – 12 живописних робіт та 10 гобеленів. Вхід вільний.

Картини з циклу «Народні ремесла» показують красу праці та велич давніх народних промислів – писанкарства, гончарства, ковальства, лозоплетіння, ткацтва, декоративного розпису, вишивки. Робота «Дай мя, мамко, дай мя там, де хата крайня», на якій зображена молода дівчина на фоні мальовничих Карпат, створена за мотивами народної пісні. Також Людмила Кубай представила свої твори «Стрітення», «Благовіщення», «Колядка», «Щедрий вечір».

- Дуже знаменно, що пані Людмила прониклася знанням українського фольклору й народних традицій і виклала їх на полотні, – зазначив на відкритті експозиції директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк. – Також тут представлена серія картин «Народні ремесла», які відображають бачення художниці. Цікавими є і її асиметричні гобелени.

До речі, це вже п’ята виставка Людмили Кубай в обласних центрах України. Перша відбулась у 2015 році в Києві, потім були Вінниця, Житомир, Хмельницький і Кам’янець-Подільський.

- Спочатку я створила роботи, присвячені релігійним святам і пісні, – розповіла художниця. – У 2014 році під час Майдану були написані картини, присвячені народним ремеслам. Під впливом подій Революції Гідності в мене виникла думка про те, що хочуть знищити все українське, тому я вирішила увіковічнити народні ремесла на полотні.

Щодо гобеленів, то, за словами майстрині, їй було цікаво поекспериментувати з формою.

- Коли дивишся на ці яскраві кольори і позитивний настрій робіт, то виникає думка, чому б не випустити ідентичні філателістичні марки, – каже кандидат історичних наук, директор Тернопільського обласного інституту працівників педагогічної освіти Олександр Петровський. – Таку творчість треба вітати і підтримувати, адже вона несе позитив і любов до рідного народу, його праці і творчості.

Оглядаючи експозицію, тернопільський майстер текстилю, живописець Олег Курдибаха зізнався, що відчуває гордість за народні традиції і ремесла.

– Гобелени пані Людмили – декоративні, вони милують око, від них іде особливе тепло, – додав він.

Довідка

Людмила Кубай народилася в м. Самборі на Львівщині, навчалась у Вижницькому училищі прикладного мистецтва, згодом у Московському та Київському університетах мистецтв. Із 1978 р. живе і працює в Києві. Має 15 персональних виставок, брала участь у 17 збірних всеукраїнських виставках. Викладач Київської дитячої академії мистецтв, член КНСХУ. Працює в техніках: олійний живопис, вибивка, батик, вишивка, витинанка. Багато її робіт знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 У школі №22 організували мистецьку акцію на підтримку захисників 21:00 Майже шість років присвятив захисту Батьківщини: на фронті загинув Богдан Ковальчук з Колодіївки play_circle_filled 20:00 У парку Національного відродження починають працювати атракціони — які ціни 19:00 У Тернополі дозволили приватизувати три комунальні приміщення: що відомо Від читача 18:02 У Києві відбувся Чемпіонат України з бойового мистетсва BJJ Gi-No-Gi де посіли призові місця учасники з м. Борщів Тернопільська обл. 18:00 Куди піти, що подивитися у Тернополі на вихідні 16-17 травня 16:54 Уряд зняв обмеження на виїзд за кордон для всіх жінок на держслужбі 16:20 16 травня частково обмежать рух транспорту через ремонт на Торговиці 15:35 Двох посадовців обвинувачують у незаконній вирубці дерев на Тернопільщині майже на 2 млн грн 15:00 У ДТП на Кременеччині загинув кермувальник трактора 14:30 До здачі крові у Теребовлі долучилися сто жителів міста 14:00 Посилення вітру, дощі, грози: прогноз погоди на 16-18 травня 13:26 Довічне дали за трьох вбитих і трьох поранених у Доброводах 13:00 На Тернопільщині ліквідували чотири пожежі 12:20 Побиття 15-річного підлітка 18-річною дівчиною у Копичинцях розслідує поліція 12:00 Кулінарне шоу покаже Євген Клопотенко на «Фест молоко 2026» 11:30 Житель Тернополя втратив майже 29 тисяч гривень, повіривши в фіктивну «допомогу від ООН» 10:48 Наші вдома: в Україну з російського полону повернули 205 Оборонців play_circle_filled photo_camera 10:23 Аварія біля Тернопільського ставу: постраждав неповнолітній (оновлене) 10:10 У Тернополі встановлять меморіальну таблицю загиблому захиснику Ігорю Ніздропі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up