Виставку живопису «Без меж» представила в Тернополі художниця Вікторія Теслюк. Її квіти та пейзажі намальовані так, що споглядаєш їх, як акваріум.
Стаючи до мольберта, 25-річна художниця з Хмельницького Вікторія Теслюк забуває про час. Вона творить неймовірно яскраві, легкі й повітряні картини. В них кожен відтінок гармонійно підібраний та продуманий. Дрібні мазки пензлика, нанесені багаторазово, створюють ефект мерехтіння. Ці роботи покращують настрій: чим більше споглядаєш, тим більше оживає краса природи. На них можна дивитись, як на акваріум, можна абстрагуватися від реальності, увійшовши в середину цих творів чи, навпаки, заглибитись у власні відчуття.
«Пухнасті» квіти та пейзажі, створені Вікторією Теслюк, можна оглянути в Тернопільському обласному художньому музеї до 23 серпня. Персональна виставка живопису складається із 30 полотен, написаних у 2016-2017 роках.
– Дивлячись на безкрайні простори, відчуваю безмежність, тому й назвала виставку «Без меж», – пояснює художниця.
У своїй роботі Вікторія Теслюк використовує акрил та олію. Мистецтвознавці називають її авторський стиль декоративним, а техніку – крапковою. Сама авторка каже, що найчастіше полотна пише після споглядання зоряного нічного неба та прослуховування улюблених пісень. Вікторія малює з дитинства, проте зізнається, що знайти власну техніку було непросто.
Через природу, квіти, абстракції жінка передає свої емоції. Улюблена картина Вікторії Теслюк – «Кульбаби». Власне з них усе й почалося.
Після кульбаб Вікторія Теслюк спробувала таким же способом намалювати інші квіти та пейзажі. Так розвинула й вдосконалила свою авторську техніку.
В процесі роботи над картиною художниця відчуває піднесення. Вона відключається від реальності, не помічає плинності часу, забуває про їжу.
Чоловік Вікторії Андрій Теслюк каже, що його дружина віддається творчості настільки, що стаючи до мольберта, забуває про час. Тож, коли він повертається з роботи, найперше запитує, чи кохана хоч щось їла.
Розповідаючи про свою картину «Квітуча ніжність», мисткиня зазначила, що спочатку хотіла малювати дерева, але в процесі вийшли квіти. Над цим твором жінка працювала максимум дві години.
– Такі полотна мають особливу енергетику, – каже Вікторія Теслюк. – Зазвичай люди зупиняються біля них, відчуваючи, що в них багато емоцій, що вони не надумані.
Художниця вважає, що картини повинні нести в собі прекрасне, показувати те, що, зазвичай, людина не помічає у буденному житті, привертати увагу до краси природи, милувати око та пробуджувати підсвідомість для радості.
– Для мене творчість – це свобода, тому я ніколи не змушую себе до роботи, – додає жінка. – Коли ми сповненні натхнення та емоцій, у нашій голові тисяча ідей просяться знайти своє призначення. До того ж картина, створена в пориві творчості, виходить набагато краща, ніж надумана.
До речі, Вікторія Теслюк малює лише квіти та пейзажі. Кожна її робота має свій закодований зміст.
– Епічні пейзажі є характерною особливістю творчості цієї художниці, як і декоративний стиль трактування краєвидів, – каже директор Тернопільського обласного художнього музею, мистецтвознавець Ігор Дуда. – Цей стиль відходить від натуралістичного зображення природи.
Крім живопису Вікторія Теслюк займається іконописом у древньоруській техніці. Малює яєчною темперою на дошках.
– Я з дитинства хотіла малювати ікони, хоч тоді мені здавалося нереальним намалювати Бога, – каже жінка. – Але коли вивчила правила й канони, мені почало вдаватися. Перші ікони написала спеціально для свого вінчання. В них я вклала багато душі, дуже довго їх вимальовувала.
У творчих планах мисткині – створювати полотна більшого формату, а також малювати людей.
Вікторія Теслюк нaродилaся 16 трaвня 1993 року в місті Почaїв Тернопільської облaсті. Нaвчaлaся нa фaкультеті обрaзотворчого мистецтвa Кременецької облaсної гумaнітaрно-педaгогічної aкaдемії ім. Т.Г. Шевченкa. Деякий чaс проживaлa у Тернополі. Нaприкінці 2015 року переїхaлa у місто Хмельницький. Прaцювaлa виклaдaчем у Хмельницькій дитячій школі обрaзотворчого тa декорaтивно-приклaдного мистецтвa. Серед сфер зaхоплень – іконопис, який вонa вивчaє при Кaм'янець-Подільській школі іконопису. Мала ряд персональних виставок.
№ 13 від 29 березня 2023
Читати номер