Різнобарвні експерименти Наталії Волянюк

Усміхнена білявка в довгій яскраво-червоній сукні посеред насичених різними барвами картин – такою постала перед відвідувачами Тернопільського обласного художнього музею  30-річна художниця з Кременця Наталія Волянюк на відкритті своєї персональної виставки «Мить», що відбулось 25 квітня.

Різнобарвні експерименти Наталії Волянюк

Це вже друга авторська виставка мисткині. Перша була у Кременецькому краєзнавчому музеї, називалася «Від Кременця до Львова» і включала в себе роботи за увесь період творчості. У Тернополі Наталія Волянюк представила свій творчий доробок за останні два роки – всього 65 робіт. Вони виконані в різних техніках – акварель, олія, акрил, пастель.

- Останнім часом я експериментую з акрилом, бо з олією і пастеллю працюю вже давно, – каже художниця. –  Малюю різне – пейзаж, натюрморт, портрет. Цікавить людина-індивідуальність у природі. Вважаю, що основне завдання художника-колориста – експерименти з кольором, світлом і тінню, де форма відходить на другий план. У мене такий поклик душі, так я це бачу і відчуваю. Мені хочеться донести до глядача різні миттєвості зі свого життя. Виставка має назву «Мить» тому, що дуже часто момент може відіграти ключову роль в нашому житті і викликати ті чи інші переживання, стати вирішальним.

Авторка експозиції зізнається, що дуже любить яскраві насичені кольори. Вже 10 років займається живописом, проте серйозно взялась за цю справу лише 2 роки тому. До того часу навчалась у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті ім. Т. Шевченка, згодом працювала в цьому вищому навчальному закладі на посаді викладача рисунку та живопису. Паралельно писала наукову роботу і вчилася в аспірантурі у Львівській національній академії мистецтв. Захистила кандидатську дисертацію «Народна вишивка Тернопільщини ХХ ст.».

Багато картин Наталія Волянюк подарувала друзям і колегам. У її творчому доробку є й комерційні роботи, а є й такі, що створені для душі. На виставці у Тернополі представлені лише ті, які художниця намалювала для себе. Зокрема дуже символічна картина «Сумний святий вечір» 2015 року.

- Її я написала після подій на Майдані, – розповідає пані Наталя. – На ній зображена карта України, різдвяна зірка і жіноча постать біля вікна, яка є уособленням матері, дружини і дочки, що чекає свого сина, чоловіка, батька. Цю картину я створила за дві години. Вона їздить зі мною на всі виставки, її я не продаю, хоч є багато зацікавлених в цьому.

Найновіші роботи художниці  – це «Рожеве небо», що позбавлене форм, із домінуванням кольору, «Перед грозою», де нема ніяких об’єктів, лише колір, а також «Фіолетове небо», «Ріпакове поле» із прописаними хмарами. З останніх творів на виставці представлені також ілюстрації, виконані тушшю. Це «Втома», «Самотність» і «Болить», де через образ жінки художниця передає її внутрішній світ.

До речі, свої картини Наталія Волянюк пише дуже швидко, витрачаючи від 20 хвилин – до години.

– Це спостереження, аналіз і робота, – пояснює вона. – Можна йти з роботи додому, побачити якісь об’єкти, що зацікавили, переосмислити і за 20-30 хвилин намалювати своє враження. Це навіть не імпресіонізм, а лише колір, світло і тінь.

Пані Наталія каже, що мистецький хист успадкувала від батька, який гарно малював, хоч і не був професійним художником. Як художник-практик молода жінка вірить в силу таланту, але переконана, що без праці нікуди. На її думку, художник мусить працювати щодня, щоби розвивати свої здібності, бачення кольору, аналізувати все. Успіх – це 99% праці.

- Я не малювала з дитинства, – зазначає Наталія Волянюк. – Дуже довго вагалася ким бути – художником чи науковцем? Два роки тому таки вирішила розвивати творчість. Навчання в Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті дало мені  міцний фундамент. Там хороша академічна школа і тепер треба зламати себе, щоб побачити все по-іншому.

Наразі художниця разом із чоловіком і сином живе у Львові, вивчає навколишню дійсність, аналізує й переосмислює дуже багато речей.

- До нас знову завітали кремен чани, – зазначив на відкритті виставки директор Тернопільського обласного художнього музею, мистецтвознавець Ігор Дуда. – Кременець знаний своїми давніми мистецькими традиціями, починаючи із місцевого педагогічного ліцею, звідки вийшли багато відомих художників. Ці традиції продовжуються. Авторка виставки «Мить» Наталія Волянюк закінчила Кременецький гуманітарно-педагогічний інститут.  Також вона дипломований мистецтвознавець. Половина робіт, представлених на виставці – це живопис, половина – графіка. Картини свідчать про великі потенційні можливості художниці, яка наразі перебуває в пошуках  власного художнього почерку.

Персональна виставка Наталії Волянюк діятиме до 15 травня.

Коментарі
14:00 На яких дорогах Тернопільщини сьогодні латають ями і кладуть асфальт 13:00 Через непотрібні знаки – затори і ускладнений рух. Але їх ніхто не забирає 12:30 Тернопільська "Нива" наступний матч проведе на Київщині 12:00 Водій, який збив Марту Зінчук, подав апеляцію. Мама дівчини вважає, що він не розкаюється 11:35 На Козівщині на вулиці лежав мертвий молодий чоловік 11:21 У Тернополі розгромили та спалили табір ромів photo_camera 10:50 Померти у Тернополі стало ще дорожче. Тарифи на ритуальні послуги 10:32 На трасі Київ-Чоп у ДТП загинули шестеро заробітчан, які повертались з Чехії photo_camera 10:00 За травень у садках з іногородніх 1215 грн не братимуть 09:45 Заступник начальника управління ЖКГ Микола Лесів пішов на пенсію 09:30 Ростислав Мишка отримав чотири бойових нагороди 09:15 На Західному ринку зіткнулися два джипи 08:00 Сьогодні, 23 травня: День Героїв або Свято Героїв

Змінилася вартість надання ритуальних послуг. Нові тарифи спеціалізованому комунальному підприємству «Ритуальна служба»...

Над ранок 22 травня до співробітників Козівського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що в селі Купчинці на...

photo_camera

Смертельна аварія сталася у середу, 23 травня, близько 7-ї години ранку. На трасі Київ – Чоп біля села Чучмани Буського...

Щорічне традиційне свято від корпорації “RIА Медіа” відбудеться у неділю, 3 червня, на Театральному майдані. Дитяче свято...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up