«Світло душі»: у Тернополі відкрили виставку до 30-річчя Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича
У Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини третього червня відкрили виставку пам’яті Героя Небесної Сотні Назарія Войтовича «Світло душі». Захід присвятили 30-річчю від дня народження Героя України.
На відкриття виставки прийшли рідні Назарія, громадські діячі та небайдужі тернополяни. Розпочали захід із хвилини мовчання, вшанувавши пам’ять усіх полеглих за Україну.
В експозиції представлені особисті речі хлопця, світлини, творчі роботи та пам’ятні експонати, які розповідають про його життя, захоплення та громадянську позицію.
Організатори заходу також запропонували присутнім послухати дитячий твір Назарія Войтовича про сім’ю, написаний ним під час навчання в початковій школі. Текст зачитав учень 18-ї школи Дмитрик, який нині має такий самий вік, як і Назар на момент написання твору.

Назар із дитинства був допитливим та небайдужим до всього, що відбувалося навколо, поділився спогадами про сина його батько Юрій Войтович.
— З самого дитинства Назар був дуже цікавою дитиною. Де б він не був, кожній людині ставив якісь запитання, усім цікавився. Він дуже любив історію України, читав про козацтво, про Холодний Яр, багато розповідав про це, — пригадує батько.
Назарій Войтович народився 1995 року в селі Травневе на Збаражчині. Навчався у місцевій школі, а згодом вступив до Тернопільського кооперативного коледжу, де здобував фах дизайнера, розповідає пан Юрій.

За його словами, події Революції Гідності хлопець сприймав особливо гостро та не міг залишатися осторонь.
— Коли почався Майдан, він його дуже підтримував. Спочатку хотів їхати раніше, але через навчання не зміг. А вже ввечері 19 лютого подзвонив і сказав: «Тату, я вже в автобусі, їду до Києва». Вранці був на Майдані, — каже Юрій Войтович.
20 лютого 2014 року під час розстрілів протестувальників на вулиці Інститутській Назарій Войтович загинув від кулі снайпера. Йому було лише 17 років. Він став наймолодшим Героєм Небесної Сотні.

Під час заходу присутні неодноразово наголошували, що пам’ять про Героїв Небесної Сотні залишається важливою і сьогодні, коли Україна знову бореться за свою свободу та незалежність.
Читайте також:
У Сквері Кобзаря вшанують пам’ять дітей, чиї життя забрала війна
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.