У краєзнавчому музеї – виставка живих і намальованих ірисів

У краєзнавчому музеї – виставка живих і намальованих ірисів

Унікальну виставку «На перехресті двох мистецтв» живих ірисів селекціонера Ігоря Хороша та намальованих квітів художниці Наталії Басараб до 25 червня можна оглянути в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

– Це проект, якого в цих стінах за 100 років існування музею ще не було, – зазначив на відкритті експозиції директор краєзнавчого музею Степан Костюк. – Споглядаєш намальовану квітку і вдихаєш аромат живої квітки. Ірис виростає із цибульки, але щоб вона давала плід потрібні працьовиті, натхнені і щирі руки – їх має Ігор Хорош. А коли ірис відцвітає, то можна його зафіксувати на полотні. Божий дар Наталки Басараб дає можливість увіковічити ту квітку, яка у природі вже не повториться. Цей синтез компонентів дає відчуття, що життя вічне.

До уваги відвідувачів 36 картин з квітами. Практично до кожної роботи Наталії Басараб селекціонер Ігор Хорош підібрав власноруч виведені та вирощені сорти ірисів. Тому у виставковій залі стоїть п’янкий аромат цих квітів.

До речі, пані Наталія вперше побувала на плантації ірисів Ігоря Хороша у 2009 році. Іриси настільки її вразили, що відтоді вона малює їх постійно. Найновіша робота мисткині – картина «Дельфін і русалка» з’явилася завдяки Ігорю Хорошу як подарунок художниці на ювілей селекціонера.

– Ідея виставки виникла років п’ять тому, – розповів Ігор Хорош. – Але в цьому році все зійшлося і ми її відкрили. На виставці є більше тридцяти сортів ірисів, переважно всі мої і упродовж всієї експозиції квіти будуть змінюватися. Я намагався, щоб на виставці були ті сорти, картини яких пані Наталя намалювала.

Зокрема тут є іриси «Місячна соната», «Ліна Костенко», «Озеро надії», «Дельфін і русалка» – сорт, який в минулому році став кращим ірисом в Україні і приніс своєму творцю кращу відзнаку за селекцію – медаль Ніни Мірошніченко. Є і квітка, присвячена художниці, яку пан Ігор вивів три роки тому. Наступного року сорт «Наталі Басараб» буде інтродукований в Америці і тоді наші колекціонери і селекціонери зможуть його висаджувати у своїх садах. 

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 Що треба зробити городникам на початку серпня 21:05 Протестну ходу в підтримку ексміністра оборони Федорова провели у Тернополі photo_camera 20:00 Що не можна робити на Медовий, Яблучний та Горіховий Спас: головні заборони цих свят 19:03 «Дитячі» злочини, про які говорила не лише Тернопільщина: що нового і де зараз ці справи Від читача 10:54 Звернення стосовно нової розмітки і знаків дорожнього руху біля шостої школи м.Тернопіль. 18:03 Податок на нерухомість: в «е-Тернополі» можна переглянути нарахування та оплатити онлайн 17:30 «Ананаси» з чубчиком: тропічний екзот прикрасив Кременецький ботанічний сад 17:00 Нібито «індивідуальний» будинок на Бандери «виріс» уже до чотирьох поверхів 16:30 Фінал кубка Тернопільської області з футболу відбудеться у Бережанах 15:51 Жителя Тернопільщини засудили до 15 років ув’язнення за зґвалтування малолітньої племінниці 15:10 Забудовник має сплатити громаді майже 2 мільйони пайового внеску 14:23 2,5 тисяч доларів за зняття з розшуку – на Тернопільщині підозрюють державного службовця photo_camera 14:00 Тернопільська «Нива» зіграє на виїзді проти СК «Полтава» 13:12 Горіло поле пшениці в селі Осташівці 12:35 У Хмельницькому пролунало декілька вибухів (оновлене) 12:30 На двох вулицях Тернополя оновлять зупинки — рух частково перекриють 12:00 На Тернопільщині жінка продавала корову і втратила понад 42 тисячі гривень 11:15 Кабмін затвердив новий порядок ведення реєстру «Оберіг»: що зміниться 10:44 У Тернополі два водії вантажівок перевозили сипучий вантаж без належного накриття 09:47 Памʼять полеглих Героїв вшанували у Тернополі play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up