Про деякі неприємні наслідки гоління і яким чином їх позбутися, розповідають тернопільські лікарі-косметологи
Краще один раз народити, ніж усе життя голитися, жартують чоловіки. Але ж відомо, що в кожному жарті є частка правди. Опитавши чоловічу частину нашої редакції, кореспондентки “RIA плюс” з’ясували, що ритуал гоління ні в кого з них не викликає захоплення. Хоча, як зауважували чоловіки, гоління не здається їм таким обтяжливим, коли в станку нове лезо, у крані — гаряча вода, на поличці — нова банка хорошого засобу для гоління, а на дворі — літо.
— Адже голитися — це майже те саме, що ліпити скульптуру, де від натхнення і засобів залежить результат, — стверджує менеджер однієї з тернопільських фірм Олександр Морозов.
Проте лезо й улюблений крем не можуть бути новенькими щодня. А щодо гарячої води і літа — то тут справи також періодично кепські. А в результаті — подразнення. Що ж робити, коли вони не минають тривалий час, ми поцікавились у фахівців.
Утворилися прищі
Подразнення на обличчі у 25-річного Віктора не зникало більше трьох тижнів. Щоразу після гоління шкіра пекла, ніби хтось ошпарив її окропом. Згодом на шиї, там, де шкіра треться об комірець сорочки, почали з’являтися гнійнички. Хлопець припікав їх спиртом, але подразнення не зникало. А коли гнійники з’явилися і на підборідді, він звернувся до косметолога обласного шкірвендиспансеру Наталії Обаль.
— Імовірно, під час гоління хлопець заніс інфекцію, — розповідає лікар, — тому ні дезінфекція спиртом, ні зміна засобів для бриття у цьому випадку не допомагали. Хлопцеві призначили тривале лікування медикаментами. Адже стрептококи чи стафілококи, які й спричинили гнійнички, від припікання спиртом не зникають.
Волосина вросла в шкіру
Неможливо вирішити без втручання лікаря й інший неприємний наслідок гоління — вростання волосини. Коли в обласний центр “Здоров’я” прийшов чоловік з гулькою на підборідді, розповіла косметолог Євгенія Заболотна, довелося робити “міні-операцію”.
Як з’ясувалося, у пацієнта в цьому місці був шрам — саме тому волосина не змогла “пробитися” з-під шкіри. Це спричинило нагноєння, яке й “випирало” гулькою.
— Спочатку ми розрізали почервонілу гульку і видалити гній, — пригадує Є.Заболотна. — А потім електроепілятором “вбили” волосину.
Якщо ж не видалити волосину назавжди, додала лікар, ймовірність того, що вона вросте у шкіру знову, дуже велика.
Кліщ гине від календули
Значно легше позбутися подразнення, коли немає нагноєння. Однак якщо почервоніння не зникає більше тижня, ймовірно, під шкірою — кліщ.
— Кліщів, які живуть у пилюці та пір’ї, не видно неозброєним оком, — розповідає Наталя Обаль. — І розпізнати їх під шкірою можна лише зробивши спеціальний аналіз.
Проте лікувати це захворювання можна і в домашніх умовах, каже лікар. Для цього шкіру обличчя потрібно протирати спиртовим настоєм календули.
Спробуйте змінити крем
А от алергію, яка також проявляється почервонінням на шкірі, календулою не вилікуєш. Позбутися її можна, лише з’ясувавши, звідки вона взялась.
— Приміром, подразнення на шкірі в одного нашого пацієнта з’явилося після того, як йому на день народження подарували набір для гоління і він почав ним користуватися, — пригадує випадок Євгенія Заболотна. — Однак зрозумів він це не одразу.
У 40-річного бізнесмена щоранку після гоління на щоках почали з’являтися червоні плями. Шкіра в цьому місці свербіла, а до вечора лущилась. Його дружина купувала чоловікові дорогі лосьйони, бальзами та креми для чутливої шкіри. Проте вранці щоки знову ставала бордовими.
Проблема вирішилась сама собою, коли подарований крем закінчився і купили інший. Подразнення зникло.
Проте здебільшого, зауважили косметологи, подразнення з’являються тоді, коли чоловіки голяться тупим лезом і використовують холодну воду. А ще у випадках, коли людина не дотримується правил гігієни.
— Однак треба пам’ятати, — додає Є.Заболотна, — що найчастіше ця неприємність “чіпляється”, як і всі інші хвороби, коли організм ослаблений.
Борода — для сильних духом чоловіків
В усі часи бороду вважали символом мужності, чоловічої сили, впевненості у собі, каже психолог “Психосоматичного центру” Владислав Газолишин.
На Кавказі зголити бороду вважалося приниженням для чоловіка. А під час недавньої війни в Іраку охоронці американських тюрем придумали для в’язнів-моджахедів страшну наругу — їм зголювали бороди.
— У Стародавній Греції жоден раб не мав права носити бороду, — розповідає психолог. — Адже нижчі за рангом відрізнялися від знаті саме відкритими обличчями.
Ці приклади, переконаний В.Газолишин, доводять, що невпевненим у собі чоловікам не варто відпускати бороду. Це викликатиме в них зайву напругу і негативно впливатиме на їхню нестійку психіку. Здаватися в очах інших мужнім за рахунок бороди також не варто.
— З бородою такий чоловік відчуватиме дисгармонію, — каже В.Газолишин. — І нервуватиме, коли на неї звертатимуть увагу. А ось для тих, хто може постояти за себе, борода “не протипоказана”.
Утім, надто серйозно ставатися до своєї “чоловічої ознаки” В.Газолишин також не радить. Він пригадав випадок, коли один тернопільський бізнесмен зголив бороду після одруження, бо вона не подобалася його молодій дружині.
— Це не означало, що він позбувся мужності, — каже психолог. — Просто чоловік хотів зробити приємне коханій людині. Але для такого радикального кроку інколи також потрібна мужність.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.