Бережіть свій час і нерви! Які онлайн-послуги доступні батькам у дитячій лікарні Тернополя?

Бережіть свій час і нерви! Які онлайн-послуги доступні батькам у дитячій лікарні Тернополя?
  • Маленьким пацієнтам у Тернополі та їх батькам не потрібно сидіти годинами в коридорі лікувального закладу, щоб потрапити на прийом до лікаря чи отримати медичну довідку.
  • «Щодня ми фіксуємо від 1500 до 4000 осіб, які відвідують інтернет-платформу, що свідчить про велику популярність серед тернополян», –  кажуть медики.

Електронна система охорони здоров’я – одна з найбільш високонавантажених систем в Україні, масштабованих на всю країну. Це – одна з найпотужніших систем, яка продовжує розвиватися, і допомагає пацієнтам отримувати якісні медичні послуги. Тернополяни оцінили перевагу електронних сервісів над паперовими. Зрозумілі алгоритми, однакові для всіх правила.

 – У мене двоє дітей, і я дуже задоволена, що дитяча міська лікарня – одна з перших в Україні приєдналася до цієї новації. Електронний запис суттєво спрощує життя, не потрібно сидіти в черзі, наражаючи своїх дітей на небезпеку. Особливо зараз, коли стільки випадків захворювання на коронавірус. Довідку про вакцинацію, наприклад, також замовляю у два кліки. Дуже зручно, – розповідає тернополянка Олеся Капустинська.

Як усе влаштовано

Якими корисними сервісами сьогодні можуть скористатися батьки тернопільських малюків? Більше про них говоримо з керівником медичної інформаційної системи «Укрмедсофт» Оксаною Фіцак. Вона розповідає про досвід впровадження медичних інформаційних систем лікарні та бачення щодо розвитку інформаційного медичного простору надалі.

–  Міська дитяча лікарня є комплексним лікувально-профілактичним закладом, який забезпечує надання кваліфікованої стаціонарної та амбулаторно-поліклінічної допомоги для дитячого населення міста Тернополя. Медична інформаційна система впроваджується в закладі з грудня 2017 року. Система впроваджується «під ключ», від створення порталу закладу до повного аналізу закладу на всіх рівнях надання медичної допомоги, – пояснює вона.

Ще у грудні 2017-го в закладі створили базу даних дитячого населення міста, запровадили запис на прийом до лікаря первинної ланки – https://tmdkl.te.ua/.

Успішно функціонує електронна реєстратура, зареєструватися у якій досить зручно, пройшовши швидку реєстрацію, зазначивши номер мобільного телефону та інші необхідні дані. Після цього батьки отримують доступ до Кабінету пацієнта.

– Якщо в родині двоє чи більше дітей, не потрібно створювати новий кабінет. Достатньо просто ввести ПІП другої дитини та її дату народження. Таким чином Кабінет створюється на маму (тата, опікуна), а записувати на прийом можна будь-кого з власних дітей. Якщо ви вже зареєстрували Кабінет на дитину, це не є критичною помилкою. У кабінеті однієї дитини, ви можете аналогічно записати й інших дітей, – розповідає пані Фіцак.

Отож, у онлайн-режимі можна переглянути, хто з лікарів первинної чи вторинної ланки і які послуги надає у закладі; тут можна записатися на прийом і скасувати його; можна отримати довідку про щеплення. З листопада до функціоналу планується додати можливість переглядати результати лабораторних обстежень у Кабінеті пацієнта, говорить спеціаліст.

–  Електронними сервісами в міській дитячій лікарні користуються дуже багато. Щодня ми фіксуємо від 1500 до 4000 осіб, які відвідують інтернет-платформу, що свідчить про велику популярність серед тернополян, – уточнює пані Оксана.

Запис до вузьких спеціалістів

Електронні сервіси дозволяють пацієнту планувати візити до медичного закладу та уникнути черг у поліклініці. Незважаючи на спосіб запису до лікаря (через сайт, по телефону чи у кабінеті лікаря) в реєстратуру вже звертатись не потрібно! Прийдіть у поліклініку на вказану дату та час відразу до кабінету лікаря (не ідучи до реєстратури) – ваш електронний талон вже доступний лікарю, до якого ви записані.

 –  Запис на повторне відвідування лікарем проводиться одразу в кабінеті (педіатром та вузьким спеціалістом), тому вам не потрібно знову йти на веб-сайт. Запис до вузькопрофільних спеціалістів здійснюється педіатром одразу ж на прийомі. Педіатру доступний графік їх роботи. Педіатр записує пацієнта на певні дату і час прийому та бронює місце в графіку відповідного спеціаліста. Це дає можливість уникати повторного відвідування пацієнтом реєстратури, а отже, і скоротити час відвідування закладу, – продовжує Оксана Фіцак. – Реформа охорони здоров’я передбачає безкоштовне відвідування вузькопрофільного спеціаліста за наявності направлення педіатра. Такий підхід зумовлений і тим, що прийом вузькопрофільного спеціаліста повинен передбачати наявність певних обстежень, відповідно до результатів яких спеціаліст швидше і якісніше надасть консультацію та визначить захворювання.

Нема прив’язки до декларацій

Велика перевага і особливість у роботі електронної системи охорони здоров’я в дитячій лікарні – відсутність жорсткої прив’язки до місця реєстрації чи укладеної декларації.

–  Якщо пацієнт не тернопільський чи не має декларації, а йому треба терміново потрапити на прийом до лікаря, через електронну реєстратуру можна записатися на прийом. Первинна ургентна допомога всім надається безкоштовно. Обрати будь-який зручний медзаклад, незалежно від місця проживання чи реєстрації, дозволяє також електронне направлення. Його виписує лікар, з яким підписана декларація, або інший спеціаліст. Завдяки електронному направленню НСЗУ бачить, куди звертається пацієнт за медичною послугою та перераховує туди оплату за пацієнта. Якщо ж потрібно піти до вузького спеціаліста, а нема укладеної декларації з педіатром, чи нема сформованого електронного направлення, також можна записатися на прийом, але оплативши при цьому суму, затверджену тарифом на дану послугу. До того ж, здійснити оплату можна одразу онлайн, що значно економить час, – наголошує експертка.

Замовляйте довідки онлайн

Тернополяни також мають можливість замовити довідку про щеплення на сайті Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні – www.tmdkl.te.ua. Довідка про щеплення надається також і в онлайн-формі. Не потрібно нікуди йти, якщо ж недостатньо електронної версії – педіатр підготує і повідомить, коли її можна забрати. Перевірити статус готовності довідки в Кабінеті пацієнта.

Термін виготовлення довідки – до трьох робочих днів.

Електронні лікарняні

У Тернополі, як і в Україні загалом, триває перехід на новітній процес формування електронного листка непрацездатності. Він формується автоматично на основі електронних медичних записів. При цьому цей документ не містить інформації про попередні або встановлені діагнози, про призначене лікування чи будь-яку іншу медичну інформацію. У ньому міститься лише факт засвідчення періоду непрацездатності та адміністративна інформація. Лікар підписує цей документ своїм електронним підписом. Після цього документ автоматично відправляється в електронний реєстр листків непрацездатності Пенсійного фонду. Пацієнту не потрібно нікуди носити паперові бланки і збирати на них підписи. У разі, якщо особа має право на грошове відшкодування за період, коли є непрацездатною, дані про неї теж автоматично передаються для здійснення відповідних нарахувань, роз’яснює Національна служба здоров’я.

Чи можуть скористатися такою послугою тернопільські батьки на випадок, якщо малеча захворіла? Так.

 –  Медичні працівники формують електронні лікарняні. А в Кабінеті пацієнта за посиланням можна перейти і перевірити їх на сайті Пенсійного фонду. Це дуже зручно, – говорить пані Фіцак.

Телемедична консультація

Вже у грудні в міській дитячій лікарні планують ввести нову онлайн-послугу – телемедична консультація. Чим вона буде помічною?

–  Це більше стосуватиметься повторного візиту хворого. При першому ж візиті лікар оглядає дитину, призначає ряд обстежень чи лікування. Потім може в онлайн-режимі надавати консультацію щодо зміни тактики лікування тощо. Це допоможе уникнути зайвих контактів дітей у поліклініці, а заважаючи на стрімке поширення коронавірусу, така консультація буде зручною і для медиків, і для діток, – говорить Оксана Фіцак.

До кінця року електронні сервіси для пацієнтів будуть ще розширені, повідомляє НСЗУ. Сервіси постійно покращують доступ пацієнта до медичних послуг, пришвидшують обмін інформацією між державними установами, вилучають з обігу зайві паперові документи. Крім того, економлять час на зборі печаток та чергах за цими печатками.

Коментарі (1)
  • Сергій Недочуков

    Знов херню придумали.

19:04 На честь 150 років від дня народження Соломії Крушельницької створили сайт про життя оперної діви play_circle_filled 18:04 Наталія Фаліон та гурт «Лісапетний батальйон» відсвяткують 30-річчя на сцені благодійним концертом у Тернополі play_circle_filled 17:03 Війна забирає найкращих: Тернопільщина прощається з захисником Олександром Микитинцем 16:07 «Якщо перестану посміхатися — я вмерла». Катерина «Пташка» опублікувала перше фото після звільнення з полону Від читача 12:09 Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі 15:05 У Тернополі за неправильне паркування масово штрафують водіїв: у порушників евакуюють авто 14:03 Як працює додаток «Де укриття» у Тернополі: чи легко знайти безпечні місця. Ми перевірили photo_camera 13:03 Українці за ніч зібрали понад п'ять мільйонів на лікування Героя з Тернополя Михайла Діанова 12:04 У Тернополі при Катедрі працюватиме катехитичний клас для дітей (ГРАФІК РОБОТИ) 11:03 У пологовому Тернополя працюватиме приймально-оглядовий блок: які послуги надаватимуть photo_camera 10:02 Як невтомні мурашки: у Тернополі волонтери щодня роблять окопні свічки для наших захисників 09:03 У центрі Тернополя відновлює роботу басейн: вартість і як записатись 08:03 Сьогодні, 24 вересня: День пам’яті святої Феодори Олександрійської 21:42 Добірка найкращих фільмів про війну 20:47 У Коломиї на честь військового з Тернопільщини назвали центральне озеро 20:11 Для тернопільських військових на передову відправлять екскаватори
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up