Чому саме зараз і якими вакцинами потрібно щеплювати дітей від грипу

Чому саме зараз і якими вакцинами потрібно щеплювати дітей від грипу

Ситуація з коронавірусною інфекцією складна. Щоб не було ризику нашарування двох інфекцій, потрібно вакцинуватися від грипу. Препарати для щеплень вже у Тернополі.

Грип – це не звичайне ГРВІ, як багато хто думає! Це захворювання, яке важко переноситься і може спричинити ускладнення: пневмонії, отити, синусити, менінгіти. Ситуація з коронавірусною інфекцією теж залишається складною, і ризик нашарування двох інфекцій все ще існує.

Чому у 2021 році важливо вакцинуватися від грипу всією сім’єю, адже у 2020 ця хвороба, судячи з даних, дещо здала свої позиції?

Дійсно, у 2020 році статистика захворюваності на грип була нижчою за попередні роки. Але не варто забувати, що такий ефект дали суворі карантинні обмеження. Зараз ми повернулися до майже звичного режиму: діти ходять до школи та садочків, працює громадський транспорт, торговельні центри та розважальні заклади, організовують багатолюдні заходи.

До того ж, багато хто вже «звик» до коронавірусу і почали нехтувати носінням масок та дотриманням соціальної дистанції.

Це все дає грипу шанс повернути втрачені позиції. Тому захист важливий! І не тільки для дорослих, а і малечі. Про це наголошують медики КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня».

Хворих стало більше

Від початку вересня лікарі спостерігають ріст кількості хворих на ГРВІ. Як і по всій Україні, у Тернополі також помітна тенденція до зростання нових випадків захворювання на ковід серед дитячого населення.

— Щорічна вакцинація — найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет дитини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно, - розповідає лікар-педіатр педіатричного відділення №1 Оксана Бугера. – Зараз вакцинація від грипу є вкрай актуальною, адже запобігає нашарування кількох небезпечних вірусних інфекцій.

Вакцинація дозволена дітям  від 6–місячного віку.

Якщо вакцинацію проводять дітям вперше житті, то їх щеплюють двічі з інтервалом в один місяць. Надалі імунізацію проводять однократно.

— Переважно щеплюються цілими сім’ями. Коли і батьки вакциновані, старають щепити і діток. Батьки радяться, ми оглядаємо дитинку, і тоді вже вакцинуємо, - пояснює пані Бугера.

Якщо провести паралелі, то охочих вакцинуватися від грипу стало більше. Це досить раціональне рішення, адже справді знижує ймовірність важкого перебігу хвороби та ускладнень.

Коли треба вакцинуватися

Вакцинуватися проти грипу можна протягом всього епідсезону — з осені до весни. ‎Найкраще це зробити до початку циркуляції вірусів, вже у жовтні, наголошує медичний директор з поліклінічної роботи Володимир Кучма.

— Сезон грипу починається десь у грудні-січні. Вакцинуватися можна аж до ‎середини весни. Але чим раніше це зробити, тим краще, тому що імунітет починає вироблятися орієнтовно за два тижні, - пояснює лікар.

Оскільки вірус мутує, тому вакцинуватися проти грипу треба щороку.

За інформацією МОЗ, у 2021–2022 році очікується аналогічний епідемічний сезон грипу, як і минулого року. Очікується циркуляція штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. Він не відрізнятиметься появою нових штамів або прогнозами щодо важчого перебігу хвороби. Про це розповів Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я-головний державний санітарний лікар України.

Які вакцини є в Тернополі

Цього епідемічного сезону в Україні є три вакцини різних виробників: корейського — «Джісі флю», французького — «Ваксігрип» та нідерландського — «Інфлувак».

— Перша і друга вакцини вже є в аптечній мережі міста. Вакцинація від грипу не входить до переліку обов’язкових щеплень. Тому кожен може придбати в аптеці вакцину та з дотриманням холодового ланцюга принести її до свого сімейного лікаря чи лікаря-педіатра. Місцевий орган самоврядування виділив нам 40 тисяч гривень на закупівлю вакцини для соціально незахищених категорій (сиріт, із баготодітних сімей тощо). Ми подали пропозицію на тендер, однак нема охочих підприємств, які готові були б продати нам ці препарати, - говорить Володимир Кучма.

Володимир Кучма додає, що ефективність вакцини залежить від багатьох чинників. Зокрема від того, коли була введена, яким був стан пацієнта й інших медичних факторів.

— Але захворіти на грип після введення вакцини нереально. Оскільки це інактивований збудник вірусу, тому спровокувати захворювання він не може, - акцентує спеціаліст. – Однак пам’ятайте: вакцинація проти грипу не захищає від захворювань на інші респіраторні віруси. Зокрема, і від коронавірусу. Так само як щеплення проти COVID-19 не захищає від грипу.

Щеплюють і батьків

Якщо в попередні роки від грипу вакцинувалося приблизно 20-30 дітей, то минулого року їх було аж 400, відзначає Володимир Кучма.

Перш ніж зробити щеплення, лікар вивчить картку дитини, виміряє їй температуру і проведе загальний огляд. Лікар також надасть вам форму інформованої згоди і оцінки стану дитини для проведення вакцинації. Форма заповнюється одним із батьків або опікунів дитини. Заповнений документ залишається у медичному закладі, у якому проводиться вакцинація.

Якщо батьки виявили бажання щепитися від грипу разом із дітьми, у поліклінічних відділеннях міської лікарні, їм у цьому не відмовляють.

— Дорослі дають довідку від сімейного лікаря про те, що він здоровий, підписують інформаційну згоду та надають амбулаторну картку пацієнта. Після проведення вакцинації наші спеціалісти вносять відповідні дані у картку. Після чого в інформаційну систему НСЗУ заносять дане щеплення, — розповідає лікар.

Якщо діти з 12 років отримали щеплення від ковіду, через 14 днів їм можна робити вакцинацію від грипу.

Як пройти вакцинацію?

 • Зверніться до педіатра для медогляду.
 • Лікар огляне вас і, якщо немає протипоказань до щеплення, порадить придбати вакцину.
 • Придбайте препарат в аптеці вашого міста.
 • Важливо: зберегти чек для визначення точної дати й часу придбання вакцини.
 • Вакцинацію здійснюють у кабінетах щеплень. Доставити вакцину до кабінету щеплень важливо без порушень холодового ланцюга. Інакше вакцина може втратити свої якості.
 • У пригоді стане спеціальна сумка з холодовим елементом, яку можна придбати або ж отримати під заставу в аптеці (близько 200 грн). Також деякі аптеки надають послугу безкоштовної доставки вакцини.
 • Отримайте щеплення.

Які є протипокази?

 • Діти молодше 6 місяців.
 • Гостре інфекційне захворювання, що супроводжується температурою вище 38-38,5°С
 • Тяжка алергічна реакція (анафілактична) на попередню дозу вакцини чи відома тяжка алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, курячий білок) - трапляється вкрай рідко.
 • При наявності захворювань та станів, що вимагають особливого лікування, і тоді імунітет проти грипу не сформується. Наприклад, хіміотерапія у онкохворих, при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при окремих вроджених імунодефіцитах тощо.

 

Коментарі (5)
 • Galina Galina

  Полихач, сміється той, хто сміється омтанній. Якось так.
 • Скоропад Юлія

  Дорослі не хочуть вакцинуватися то ви за дітей взялись? Зря! Кожна нормальна мама не буде щепити дитину незрозумілою вакциною яка не перевірена роками!!!
 • Оксана Кіналь

  Три вакцини і на цвинтар.

  Алина Таня reply Оксана Кіналь

  Оксана Кіналь це правда..але є вже такі що не дожили до другої вакцини..інфаркт..інсульт ..обірвався тромб..дивно якось це все ..іменно після вакцини ..не хворі на ковід ..просто дома ..дуже шкода що так ...😔
 • Ирина

  Залиште в спокої дітей.... Скажіть краще, щоб їм увімкнули опалення - в школах і садочках.

21:00 Нерукотворний Хрест із ликом Богородиці з'явився на Тернопільщині. Чому варто побачити це чудо? stars 20:05 Cестри з Теребовлянщини, які хворіють на ДЦП, створюють неймовірні картини та іграшки photo_camera stars 19:02 За що отримали найвищу державну нагороду 17 Героїв України з Тернопільщини. Розповідаємо stars 18:01 Перші грудневі вихідні будуть вогкими та холодними Від читача 10:59 Волонтерська діяльність та її правовий статус 17:03 У фоє міської ради на Тернопільщині встановили дефібрилятор photo_camera 16:16 Що відомо у справі смерті 18-річного строковика на території військової частини Тернопільщини 16:00 Тариф в півтора раза більший, а що зробили за місяць? Як кременчуцька фірма управляє будинками в Тернополі stars 15:27 У Тернопільській громаді рівень захворюваності на COVID-19 знизився на 22%: штаб 14:51 Підприємцям Тернопільщини допомагатимуть у Дія.Бізнес. Ми дізналися, що конкретно там робитимуть stars 14:25 Чи готовий Тернопіль протидіяти новому штаму коронавірусу «Омікрон» (пресслужби) 14:00 Квиток вибив, а в маршрутку не взяв! Чи закінчиться хаос на зупинках у Тернополі в пікові години? play_circle_filled photo_camera stars 13:00 У Тернополі швидка рятувала пораненого в голову хлопця. Справу розслідує поліція (ОНОВЛЕНЕ) 12:37 На Тернопільщині водій автовишки заснув за кермом. Автомобіль перекинувся в кювет 11:12 У тюрму – так вирішили покарати чоловіка, який вбив свого нападника. Сусіди стали на його захист: деталі stars 10:29 На Тернопільщині припинили діяльність нелегальної автозаправки photo_camera 10:22 Тернопіль житиме за новими карантинним правилами. Які зміни на нас чекають? 09:44 За останню добу ковід забрав життя дев'ятьох жителів Тернопільщини. Яка ситуація в районах 09:21 На Тернопільщині горів залізничний вагон photo_camera 08:55 Курс валют на 4 грудня: долар і євро ростуть
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up