Хтось відмовляється від вживання алкоголю на час посту, хтось - на все життя. Що каже церква про вживання спиртних напоїв у піст. Чи небезпечний алкоголь для нашого організму та коли ми можемо вважати себе залежними, розповідають експерти.
Великий піст у християн Східного обряду розпочався 2 березня. Від чого відмовлятись насамперед - вирішує кожен для себе. Дехто виключає з раціону молочні продукти, м’ясо, яйця, традиційно також забороняється і вживання спиртних напоїв.
На час посту від алкоголю відмовляється журналістка "20 хвилин". Чому це варто зробити - читайте у матеріалі.
- Кожен сам собі вирішує, у чому зробити обмеження на час посту. Дехто може казати: "Якщо я зазвичай п'ю пляшку вина на день, то у піст буду пити пів пляшки". Це не є правильно. Оскільки алкоголь - це те, до чого церква ставиться негативно. На час посту варто не вживати м'яса, так само ми запрошуємо християн відмовитись від алкоголю. Багато людей перед початком посту запитують, чи потрібно повністю відмовитись від цього вживання, просять, щоб я молився в їхньому наміренні і це є дуже добре, бо церква ніколи не залишається осторонь таких проблем.
Проблема алкоголізму є серед людей, і багато хто не може просто залишити вживати, оскільки людина є слабка та піддається спокусам. Можна замінити вживання алкоголю чи іншу погану звичку на інші моменти: це щира молитва, спілкування з Богом. Тоді ти зрозумієш, що такий відпочинок набагато більше тобі дає внутрішньо.
У деяких церквах є навіть "Книги тверезості". У них людина, що да собі слово жити тверезо на певний час, може записати ім'я та попросити в Бога підтримки в цьому наміренні.
- Відмова від алкоголю є корисною для нашого організму. Тому, що будь-який алкоголь, який потрапляє в наш організм, впливає на печінку. Вона сприймає його, як токсин і і призупиняє свої нрмальні функції, для того, щоб вивести його. І не має значення, чи це дуже дороге вистояне вино, чи це найдешевше вино.
Окрім того, алкоголь - це додаткова калорійність. Якщо ми візьмемо літр вина - за калорійністю це як один батон хліба. Також від надмірного вживання алкоголю страждають нирки. Тому, якщо ви дозволяєте собі випити бокал вина, обов'язково запийте його водою. Окрім того, наступного дня після випивки вам також потрібно звернути увагу на відновлення водного балансу організму.
Ігор Скібінський, лікар–нарколог, завідувач поліклінічним відділенням Тернопільського обласного наркологічного диспансеру.
- Умовно організми людей можна поділити на два типи: схильні до залежностей (в тому числі і алкогольної) і людей, які не мають такого синдрому. Помірне вживання алкоголю для одних людей може не викликати звикання, для інших може мати вкрай негативні наслідки.
Якщо ви помітили у себе чи своїх родичів такі симптоми залежності, вам потрібно звернутись за кваліфікованою допомогою. Найгірше - кількаденне вживання алкоголю безперервно. Тобто якщо впродовж кількох днів людина п'є та не може зупинитись. це перша ознака залежності. Також сюди можна віднести бажання похмелитись зранку після того, як добряче випили напередодні. Втрата апетиту, загальна слабкість, погіршення сну.
Окрім того, схильність до залежності від алкоголю в людей формує культура споживання, яку вони спостерігають ще змалку.
- Я колишній залежний. Не вживаю зовсім вже 13 років. Вважаю, що залежності можна позбутись і звільнитись від неї. Бажання випити не виникало зовсім. Я покаявся перед Богом і все, як рукою зняло. Зараз я - директор реабілітаційного центру. Допомагаю людям іншим позбутися залежності. Тим, хто планує відмовитись від алкоголю на час пост, хочу побажати не вживати також і не в піст. Тоді можна побачити, наскільки цікаво жити тверезим.
- Я не вживаю алкоголь,оскільки це сприяє збільшенню ваги. Живу в Італії, хоча сама родом із Тернопільщини. Постійно за кермом, хоча по законам Італії дозволено стакан вина .. Деколи у компанії собі можу дозволити лише один бокал. Не більше....Коли зустрічаюся з друзями, замовляю зелений чай або грейпфруктовий сік. Палила багато, але вже не роблю цього 13 років. Вважаю,що все залежить від здорового глузду. Ми керуємо думками, а не вони нами.
Олександр Рибаков
Чи відмовляєтесь ви від вживання алкоголю на час посту?
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер