До яких лікарів можна звертатись без електронного направлення. Пояснення МОЗ

До яких лікарів можна звертатись без електронного направлення. Пояснення МОЗ

До низки медиків можна звертатись безпосередньо, без скерування від сімейного лікаря.

Для того, щоб потрапити до вузькопрофільного спеціаліста-медика, українцям слід мати скерування від лікаря первинної ланки. Однак, як розповіли у Мінздоровʼя, є лікарі, до яких можна потрапити без електронного направлення.

— Існує поширений міф, що звернутися до будь-якого лікаря можна тільки маючи відповідне направлення. Але це — міф, — йдеться у повідомленні. — За електронним направленням від лікаря первинної ланки можна отримати безоплатну планову консультацію у вузькопрофільних спеціалістів, послуги з реабілітації, пройти обстеження чи аналізи тощо.

Проте є лікарі, до яких можна звернутися без направлення напряму, і цей візит буде оплачений коштом Національної служби здоров’я України.

Відео дня

Без направлення можна звернутися до:

  • акушера-гінеколога;
  • психіатра;
  • нарколога;
  • стоматолога;
  • фтизіатра;
  • лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.

У МОЗ наголошують: якщо лікар відмовляє у прийомі й вимагає електронне направлення, варто звернутися за роз’ясненням до керівника медичного закладу.

Нагадаємо, з 8 жовтня пацієнти з цукровим діабетом І типу можуть отримати тест-смужки для глюкометрів через програму реімбурсації (тобто безоплатно або з невеликою доплатою).

 

Читайте також:

Чим небезпечний Covid-19 для тернополян та як захистити себе: поради медиків

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up