Гінеколог для підлітка: коли і як підготуватись до прийому

Гінеколог для підлітка: коли і як підготуватись до прийому

Знайомство із гінекологом: коли здійснити перший похід до лікаря та чи можуть підлітки самі відвідувати гінеколога? "RIA плюс " продовжує цикл публікацій про статеве виховання.

Про те, як спланувати перший похід до гінеколога та як, власне, проходить прийом, журналістка “RIA плюс ” поговорила із лікаркою акушером - гінекологом Лілією Левенець, яка має стаж  роботи 15 років.

Чому не варто боятися відвідування гінеколога?

Перший похід до гінеколога дуже важливий у житті кожного підлітка, кажуть лікарі.

- Похід до "жіночого лікаря" ще ніколи не приносив комусь особливого задоволення, що вже тоді говорити, коли це необхідно зробити перший раз в житті, - розповідає Лілія Левенець. - Насправді в цьому немає нічого страшного. Гінеколог - це звичайний лікар, який просто відповідає за здоров'я однієї з особливих ділянок твого тіла, тому боятись прийому не варто.

Відео дня

Перший похід треба спланувати з мамою тоді, коли розпочалась менструація або ще швидше, якщо щось турбує, - зазначає гінеколог.

- Комфорт походу до гінеколога залежить від самого лікаря, якщо фахівець вам підходить і викликає довіру то, швидше за все, ви незабаром забудете про свої страхи. Проте «рецепту» вибору кваліфікованого спеціаліста не існує, лише шляхом пошуку можна знайти "свого" лікаря, - продовжує пані Левенець.

Можна порадитися з мамою, подругою чи сестрою на цей рахунок, або так як роблять більшість тепер - на форумах і в соцмережах.

Коли потрібно відвідувати гінеколога?

Зазначимо, без присутності батьків, підлітка до 16 років не можна консультувати.

 - Найчастіше перший раз на прийом до гінеколога дівчата потрапляють при медичному профогляді  у школі, зазвичай це буває у 11-12 років, - каже пані Левенець.

Місячні у дівчаток мають розпочатись з 12-14 років, але буває і швидше, і пізніше. Мамі слід хвилюватись, якщо у дівчинки їх ще немає в 15-16 рокі, каже гінеколог. Це може свідчити про відставання у статевому розвитку, аномалії розвитку статевих органів та інші порушення.

 - Матері повинні уважно стежити за доньками і питати їх про всі нюанси, - каже Лілія Левенець. - Тому що вона не знає, як має бути, а від вашої уважності залежить її репродуктивна функція в подальшому житті.

Зазначимо, що гінеколога слід відвідати до початку статевого життя і після його початку.

 - Потрібно не затягувати з першим візитом, у силу власних страхів і комплексів, багато дівчат постійно переносять цю «прекрасну» подію, - каже лікарка.

А якщо дівчина вже веде статеве життя, то огляд у гінеколога повинен здійснюватися регулярно. Тобто один раз на рік, якщо немає ніяких скарг і при постійному сексуальному партнері. Також – при кожній зміні статевого партнера.
І обов’язково потрібно відразу йти до гінеколога, якщо з'яввилися скарги. Наприклад, якщо спостерігається печіння при сечовипусканні, відсутність стабільних менструацій, при дуже хворобливих болючих менструаціях, або якщо менструації тривають більше 10 днів.

- Якщо ж дівчина незаймана, то не треба переживати, у такому випадку гінеколог бере мазок, а обстеження органів малого тазу здійснюється за допомогою УЗД, - каже лікарка.

Як проходить прийом?

Чомусь багато дівчат бояться цього моторошного крісла, яке розташовується посеред кабінету лікаря. Але не треба боятися, воно необхідне для того, щоб огляд був ретельним і комфортним для лікаря. На прийомі не треба соромитися, якщо є якісь скарги, то їх необхідно детально описати, зауважує фахівець.

Підлітки можуть хвилюватись, які питання може задати лікар-гінеколог. Лілія Левенець пояснює, що лікар задасть кілька запитань, на які необхідно дати чіткі відповіді.

- Перед прийомом постарайся пригадати, коли почалася перша менструація, а також її середню тривалість. Крім цього, лікар може запитати про загальний стан здоров'я, а також про перенесені захворювання. Буде дуже добре, якщо надати лікарю свій менструальний календарик. Його я рекомендую вести завжди, або ж є спеціальні програмки у телефоні, щоб контролювати місячні, - пояснює гінеколог.

Лікарка зауважує, що не бажано планувати похід до лікаря, який випадає на час менструацій, за винятком кровотеч та гормональних збоїв. Потрібно не забувати, що перед відвідуванням лікаря необхідно провести весь комплекс гігієнічних процедур, одягнути чисту білизну.

Як правильно поводитися на прийомі у гінеколога?

- Найголовніше і основне правило - необхідно перестати нервувати і хвилюватися, не можна соромитися, а також бентежитися на за питання  лікаря, він задає їх не через цікавість, а винятково у професійних цілях, - зазначає лікар-гінеколог. - Якщо ви живете статевим життям, то огляд буде здійснюватися за допомогою введення гінекологічного дзеркала. Це не боляче, але важливо знати, що дзеркала також мають різні розміри, лікар повинен підібрати для вас відповідний.

Сучасні клініки обладнані всім необхідним, щоб прийом пройшов якісно і комфортно.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Никанор Иванович

    Девушки,родненькие!Не бойтесь показывать свою розочку гинекологу.Я трижды в году прохожу у своего гинеколога и счастлив как никогда!

keyboard_arrow_up