Грип і «віруски» на Тернопільщині відступають

Грип і «віруски» на Тернопільщині відступають

Ситуація зі стрімким зростанням у лютому-березні кількості хворих на ГРВІ та грип традиційна, кажуть медики. І потрібно ще мінімум два-три тижні, щоб кількість хворих зрівнялась із середньостатистичними показниками за рік.  

Хворих на ГРВІ на Тернопільщині за останній тиждень поменшало. Про це «20 хвилин» повідомив медичний директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Тернопільської міськради Володимир Кучма.

 

Епідпоріг був перевищений на 30%

 

Відео дня

«20 хвилин», нагадаємо, 25 лютого повідомляли, що хворих на ГРВІ та грип побільшало, понад 60% — школярі. У 16 областях тоді впроваджували «локальні карантини», а на Тернопільщині ні — попри досить високі показники захворюваності. За інформацією Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб, тоді епідпоріг у Тернопільській області перевищений на 30,9%.

19 лютого ми повідомляли, що На Тернопільщині збільшилася кількість шкіл, які закривають на карантин. Від 19 лютого на дистанційну форму навчання перевели 8 шкіл в Тернопільській області, в яких навчаються 1400 дітей, повідомляла начальниця департаменту освіти та науки ОВА Ольга Хома.

18 лютого ми писали, що на 15% зросла захворюваність на вірусні інфекції та грип у дітей у Тернополі. Медики запевняли, що ситуація під контролем, але застерігали, бо побільшало ускладнень та пневмоній. 

Серед хворих половина — діти

 

У середині березня кількість хворих на ГРВІ пішла на спад, повідомив Володимир Кучма. — Якщо порівняти два останні тижні в період з кінця лютого до 6 березня, зафіксували 1 765 випадків ГРВІ у дітей і дорослих, — каже Володимир Кучма. — З них 868 дітей і 897 дорослих. Серед неповнолітніх найбільше хворіли діти 10-14 років, а серед дорослих вікова категорія хворих на ГРВІ — 30-64 років.

За останній тиждень на ГРВІ захворіли 1 540 пацієнтів, з них 733 дітей і 807 дорослих.

Причому тепер найбільше хворих серед діток 5-9 років.

— Спостерігаємо зменшення кількості хворих на 225, — хоч і несуттєво, але є зниження кількості пацієнтів з ГРВІ, — повідомив Володимир Кучма. — Наголошую, це пацієнти, які лікуються амбулаторно. Але є спад, і ми сподіваємося, що так триватиме і надалі. Потрібно ще мінімум два-три тижні, щоб кількість хворих зрівнялась із середньостатистичними показниками за рік.

Аби не захворіти на ГРВІ, варто укріпити організм вітамінами, уникати місць скупчення людей та більше перебувати на свіжому повітрі, радить медик.

Щоб уникнути зараження грипом, ГРВІ скористайтеся порадами, а саме:

— зменшіть вірогідність контактів із хворими людьми;

— регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання;

— повноцінно харчуйтеся, висипайтеся, уникайте перевтоми;

— прикривайте рот і ніс під час кашлю та чханні — аби запобігти розпорошенню — інфікованих краплин слизу.

 

Небезпечні симптоми: коли треба викликати швидку

Телефонуйте 103, якщо з’явились небезпечні ознаки:

  • непритомність або порушення притомності;
  • судоми;
  • раптовий розлад дихання, відсутність дихання, неефективність дихання;
  • раптовий біль в грудній клітці;
  • раптовий головний біль, що супроводжується запамороченням і/або нудотою;
  • раптове порушення зору;
  • порушення мовлення, слабкість у кінцівках, що виникли раптово;
  • гіпо- та гіперглікемічна кома;
  • гострий біль у черевній порожнині чи/та поперековому відділі;
  • значна зовнішня кровотеча, блювання кров’ю, кровохаркання;
  • ознаки внутрішньої кровотечі (різке падіння артеріального тиску, наростання частоти пульсу, різка загальна слабкість та блідість шкіри тощо);
  • інші стани, які загрожують життю та здоров’ю людини.

Ці симптоми ігнорувати ні в якому разі не можна, наголошують медики. Продовжувати лікування вдома небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up