Хміль та верес — від нервів

Хміль та верес — від нервів
Ванна з сосни та м’яти, мішечок під подушкою із шишками хмелю та настій з липового цвіту та пелюсток білої троянди допоможуть від безсоння. Якщо безсоння є наслідком перезбудження нервової системи, то допоможуть настої меліси, пустирника, хмелю та м’яти,
Ванна з сосни та м’яти, мішечок під подушкою із шишками хмелю та настій з липового цвіту та пелюсток білої троянди допоможуть від безсоння. Якщо безсоння є наслідком перезбудження нервової системи, то допоможуть настої меліси, пустирника, хмелю та м’яти, радить фітотерапевт Тернопільського комунального Центру здоров’я Зоряна Загородня. Також, за її словами, у перелік трав, які допоможуть від розладів сну, можна включити й корінь валеріани, огіркову траву, материнку та плоди і квіти глоду. — Відомо, що доброму сну сприяють теплі ванни, — каже Зоряна Загородня. — Для настою до ванни треба взяти по 5 грамів квітів нагідок та листя м’яти, 30 грамів материнки. Суміш залити трьома літрами окропу, настоювати 30 хвилин і вилити у ванну. Також можна взяти 500 грамів гілок сосни з голками і залити їх п’ятьма літрами окропу. Прокип’ятити 20 хвилин та настоювати 12 годин. А далі додати до води під час купання. Тим, хто страждає від безсоння, мабуть, сподобається й інший засіб — трав’яний мішечок. — Пошийте мішечок із натуральної тканини — бавовни, льону, наповніть його сухими шишками хмелю та кладіть під подушку, — каже Зоряна Загородня. — Мішечок має бути невеликого розміру та пласким. Ви майже відразу відчуєте заспокоєння і швидко заснете. Для тих, хто хоче зміцнити свій сон, Зоряна Загородня радить приймати настій листя та квітів вересу звичайного. Для цього візьміть 2 столові ложки вересу і залийте 500 мл окропу, доведіть до кипіння і настоюйте після цього 4 години. Приймайте по 2-4 столові ложки на ніч. Верес звичайний можна вживати і як чай. Для цього 2 чайні ложки листя та квітів заливають 400 мл окропу, настоюють одну годину, приймають по півсклянки на ніч. До речі, верес входить і до іншої заспокійливої суміші. — Зробіть суміш: трава вересу, синюхи, липовий цвіт, пелюстки білої троянди, корінь піону — по 10 грамів і меліса — 5 грамів, — розповідає фітотерапевт Центру здоров’я. — 2 столові ложки збору залийте в термосі 2 склянками окропу. Настоюйте 3-4 години. Приймайте по 1 столовій ложці о 16-20-й годині. Препарати з лікарських трав краще вживати за одну годину до сну. При низькій ефективності слід збільшити кількість прийомів настоїв до 2-3-х разів на день. Для того, щоб курс був корисним, Зоряна Загородня радить робити перерви. — Для того, щоб відвари були ефективними, слід дотримуватися певної схеми прийому, — каже вона. — Після одного місяця прийому настою треба зробити перерву на 78 днів. Причин безсоння є безліч, тому перш ніж вдаватися до лікування, слід проконсультуватися з фахівцем. Зоряна Загородня наголосила, що подані вище рецепти настоїв можна приймати лише як заспокійливі засоби.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Люба Миронова
    Щк можна м'ятний  для заспокоєння випити) А так, якщо реально проблематично заснути, то тільки снодійне може вирішити проблему. Мені дуже Альпетонін допоміг. Звикання до нього немає. Засинаю з ним дуже легко, вночі не прокидаюся. І що дуже важливо, на ранок бадьора та активна протягом дня.
  • Юлия Петренко
    Для заспокоєння нервів я можу заварити собі ромашку або мелісу. А ось від безсоння краще Альпетонін прийняти, трави мені не допомагають.
  • Ирина Тарасенко
    В моєму випадку Альпетонін чудово заспокоює, розслабляє, відволікає від настирливих неприємних думок, і головно нормалізую сон. Приймаю таблетку за 20 хвилин до того, як лягаю спати. Сон перестав бути уривчастим, вранці бадьора, що важливо.
  • Sichova Anna
    Нещодавно у мене почалися проблеми зі сном. Я поміняла роботу, зарплата вища, але й більша відповідальності. Стреси, нервова напруга, втома... я падала на подушку без задніх ніг, ось тільки заснути не могла довго, прокручувала думки в голові, події, цифри, а коли засинала, то сон тривав не довго, кілька годин і я знову прокидалася, до ранку поверталася і засинала з будильником. Я вирішила звернутися по допомогу до фахівця. Була у невролога і він порадив мені Альпетонін. Приймати по 1 таблетці за півгодини до сну. Вже після першого прийому я була задоволена Альпетоніном та його дією. Я легко заснула, жодного разу за ніч не прокинулася. Так за місяць я повністю відновила свій режим сну і зараз обходжуся без таблеток.

keyboard_arrow_up