Каміння у нирках позбуваються без операції та наркозу (на правах реклами)

Каміння у нирках позбуваються без операції та наркозу (на правах реклами)
Без операції, тобто без пошкодження м'яких тканин та без наркозу можна позбутися каміння у нирках у Центрі літотрипсії та ультразвукової діагностики.

Тут людям із сечокам’яною хворобою камені в нирках, сечоводі та сечовому міхурі дроблять спеціальним апаратом - літотриптором. У центрі працює найсучасніша модель німецької фірми “Дорнієр”.
- "Літос" - із латині – "камінь", а "трипсія" – "дроблення", - пояснює
завідуючий міждорожнім центром ендоурології Клінічної лікарні Львіської залізниці, лікар-уролог Юрій Грицина. Літотрипсія - це сучасний, малотравматичний, фактично безконтактний метод дроблення каміння при сечокам’яній хворобі.
Покази і протипокази
Серед основних параметрів, які раніше враховували як показ до літотрипсії – це розмір каменя.
- На початку 80-х років основним показом до літотрипсії були камені розміром до 1,5 см, - розповідає Юрій Грицина. - Проте сучасні апарати для ЕУХЛ (екстракорпоральна ударно- хвильова літотрипсія) дозволяють дробити камені розміром від 0,5 до 2,5 см. Останнім часом вважають, що на ефективність дроблення каменя впливає не стільки його розмір, скільки його фізико-хімічні властивості. Відзначимо також, що метод літотрипсії ефективний як у дорослих, так і у дітей.
Серед протипоказів для проведення літотрипсії - деформація хребта, опорно-рухового апарату, ожиріння. Також протипоказами для проведення літотрипсії є:
- захворювання, що приводять до порушення згортання крові;
- захворювання серцево-судинної системи;
- тривалий прийом антикоагулянтних препаратів;
- гіпертонічна хвороба;
- аневризма абдомінального відділу аорти , ниркових артерій;
- важкі форми цукрового діабету;
- виразкова хвороба шлунку та 12-палої кишки в стадії загострення;
- гострий пієлонефрит;
- хронічний пієлонефрит в ст. активного запалення;
- вагітність;
- гострий холецистит, холангіт, панкреатит;
- полінейропатії;
- менструація;
- зниження функції нирки більше ніж на 50%, важких формах ниркової недостатності;
патологія шлунково-кишкового тракту в період її загострення
будь-які гнійні і запальні процеси (пневмонії, гострому пієлонефриті, простатиті і т.д.).
Серед урологічних протипоказів для проведення літотрипсії можна відзначити пухлину нирки і кавернозний туберкульоз нирки; наявність обструкції (звуження) нижче місця локалізації каменів, при якій поруч з видаленням каменя необхідна хірургічна корекція.
Підготовка до процедури
Оскільки протипоказом до проведення ДУХЛ є запальні процеси, то перед проведенням цієї процедури зазвичай проводять комплекс антібіотикотерапії, інфузійної терапії, препаратів для покращення мікроциркуляції і вітамінів. Це дозволяє підготувати нирку до ударних хвиль і зменшити вірогідність ускладнень, а також скоротити терміни реабілітації.
- Точна схема підготовки до літотрипсії складається лікарем-урологом індивідуально для кожного пацієнта при попередньому огляді, - зауважує Юрій Грицина.
Тривалість - від 20 хв до 1,5 год
Під чаc процедури літотрипсії за допомогою спеціальної апаратури формується ударна хвиля, яка проходить через м’які тканини і фокусується на самому камені. На апараті ультразвуковий датчик показує, де розміщений камінець.
- Під контролем ультразвуку чи рентгену ми фокусуємо ударну хвилю точно в нього, - продовжує пан Грицина. - Під час процедури видно, як із каменя сиплеться пісок, - Більшість пацієнтів добре переносять процедуру. Декому вводимо заспокійливе чи спазмалітики. Зазвичай процедура літотрипсії починається з ударних хвиль малої енергії і з довгими проміжками між імпульсами. Це дозволяє хворому звикнути до процедури. Поступово сила і частота ударних хвиль поступово збільшується.
Процедуру літотрипсії проводять амбулаторно. Займає вона від 20-ти хвилин до години-півтора. Після цього пацієнт може повернутися додому. Тобто тернополянам цілком вистачить одного дня, аби приїхати до Львова, пройти, за потреби, обстеження, саму процедуру та повернутися додому. За кілька годин подрібнені частини каменів виходять природним шляхом у вигляді піску чи осаду.
Немає потреби відкривати нирку
Лікарі Центру особливо наголошують на тому, що одна з переваг такого методу – відсутність оперативного втручання.
- Аби витягнути сантиметровий камінчик, немає потреби відкривати нирку, - продовжує Юрій Грицина. – Адже можуть бути післяопераційні ускладнення, та й реабілітаційний період довгий і важкий.
80% пацієнтів позбуваються каміння за один сеанс. Лише тим пацієнтам, які мали камінь великого розміру, доводиться проводити літотрипсію двічі.
Серед пацієнтів Центру літотрипсії – не лише львів'яни. Приїжджають сюди зі всього західного регіону - з Луцька, Івано-Франківська, Тернополя та Хмельницького, і навіть частини Закарпаття.
- Щороку кількість хворих на сечокам’яну хворобу зростає, - зауважує наостанок Юрій Грицина. - Аби запобігти утворенню каменів, радимо пити більше рідини – від 1,5 до 2 л у день. Хоча б раз на рік варто робити обстеження нирок та жовчного міхура. Адже на початкових стадіях, коли камінець має розміри 5-7 міліметрів, його легше розбити літотриптором.
  Центр літотрипсії та ультразвукової діагностики розташований за адресою: м. Львів, вул. Огієнка 3, на території Клінічної лікарні Львівської залізниці, вхід з двору, 1-й поверх. Контактні телефони: (032) 226-30-80, (098) 058-74-40. Детальна інформація про Центр – на сторінці www.uro.lviv.ua.

Марія БІЛА

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (15)
  • Читач66
    Я Солідагореном лікувалася. Від піску у нирках цей препарат позбавив. Наразі приймаю для профілактики сечокам'яної хвороби. Почуваюся добре.
  • Елена Бойко
    Неодноразово мені призначали Солідагорен і вкотре переконуюсь у його ефективності. Приймала препарат при уретриті, при циститі, а також для профілактики утворення каменів після їх видалення. Хочу сказати, що він завжди мені допомагав.
  • Читач67
    У мене двосторонній нефроптоз з усіма ускладненнями: цистит, пієлонефрит і сечокам'яна хвороба. Іноді якийсь камінчик і виросте. Перший раз із нападом ниркової коліки мене відвезли на швидкій на першому курсі університету. Я пролікувалась, виписалася. Після цього мене направили до санаторію. Там мені порадили краплі Солідагорен пропити. Мені вони дуже добре допомогли. Зараз приймаю їх з профілактичною метою курсами раз на півроку.
  • Sichova Anna
    Рік тому після дроблення каменів в нирках приймала Солідагорен. При обстеженні ні каменів, ні піску не виявили. В даний період часу цей препарат рослинного походження допомагає мені при циститі. Іноді краплі приймаю просто для профілактики, так як боюся появи нових утворень каменів. Мені він відмінно підійшов і тепер завжди знаходиться в моїй домашній аптечці.

keyboard_arrow_up