На Тернопільщині можуть ввести карантин через велику кількість хворих на грип та ковід

На Тернопільщині можуть ввести карантин через велику кількість хворих на грип та ковід

Три українські області переступили епідемічний поріг за кількістю госпіталізацій через грип та коронавірус. Серед них — і Тернопільська.

На Тернопільщині побільшало хворих на грип та коронавірус. Область вже перевищила показник епідемічного порогу. Про це в ефірі телемарафону розповів головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

 — У трьох областях Україні перевищено епідемічний поріг — це Тернопільська, Житомирська і Чернівецька області. Там вже показники вищі, аніж стандартні до цього періоду. Тобто ці регіони вже можуть вводити певні обмежувальні протиепідемічні заходи, — наголосив Кузін.

Він додав, що зараз Україною циркулює 13 штамів COVID, тож закликав людей вакцинуватись активніше.

Відео дня

Вакцинація проти COVID-19 залишається єдиним ефективним методом підсилити імунітет та запобігти ускладненням в разі хвороби. Щеплення – безоплатні, вакцинуватися можна у пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer» – вакцина «Comirnaty» для дітей).

Загалом з початку епідсезону, який починається в Україні в жовтні, понад мільйон українців захворіли на ГРВІ, грип та COVID-19. Загальний рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустера – три щеплення. Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Для групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 рекомендовано отримати додатковий бустер, якщо минуло понад 6 місяців від попереднього бустера. Потребу у додатковому бустерному щепленні визначає лікар з огляд на стан пацієнта та епідеміологічну ситуацію в країні.

Нагадаємо, в Україну доставили оновлену версію вакцини Comirnaty від компанії Pfizer, адаптовану спеціально для захисту проти штаму «Омікрон».

 

Читайте також:

Як діяти при підозрах на Covid-19

Кому слід робити додатковий бустер проти COVID-19: роз'яснення МОЗ

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)

keyboard_arrow_up