Ларингіт у дітей восени – як боротися. Поради від педіатра Наталії Дмитришиної

Сучасні діти часто мають проблеми з імунною системою. Віруси та інші зовнішні чинники провокують ряд неприємних і небезпечних захворювань. Як вберегтися? Збережіть для себе цінні поради
З настанням холодної пори майже кожен із нас може мати такі прояви, як нежить, кашель, біль у горлі й підвищена температура – часті супутники дітей у холодну пору.
Саме восени, на думку медиків, вірогідність простудних захворювань найвища. Зниження температури повітря, вітри і часті дощі в осінній період призводять до переохолодження організму. Імунна система реагує на зовнішні чинники, що, у свою чергу, призводить до гострих респіраторних вірусних захворювань. Майже всі вони, як розповідає завідувачка педіатричного відділення №6 КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня» Наталія Дмитришина, мають схожу симптоматику.
– Підвищення температури тіла, біль у горлі, осиплість голосу, сухий кашель, який може переростати у вологий, гавкаючий тощо. Поговоримо про ларингіт – захворювання, яке найбільше виникає у дітей в осінній період. Це запалення гортані, яке спричинене дією зовнішнього середовища чи хвороботворних мікроорганізмів. Дихальна система у дітей ще повністю не сформована, саме тому вони є найбільш вразливими до вірусних недуг, - пояснює лікарка.
Що це таке і як розпізнати
Оскільки віруси та бактерії, які проникають в організм, спричиняють запальний процес, з’являються осиплість голосу, кашель. Виникає запалення слизової оболонки, яка супроводжується набряком і звуженням просвіту гортані. Так, власне, і виникає ларингіт.
За словами пані Наталії, вірусні та бактеріальні інфекції є головною причиною ларингіту. Також тут відіграє роль вологість атмосфери та переохолодження організму. У цей час діти часто хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ).
Сучасні діти часто мають проблеми з імунною системою. Виною цьому стає неблагополучна екологічна обстановка, харчові добавки у наших продуктах, недостатнє харчування та інше. Коли організм неадекватно реагує на продукти харчування, пил, шерсть домашніх тварин, пилок рослин або інші алергени, виникає рясне виділення слизу та звуження просвіту дихальних шляхів. Ларингіт у цьому випадку буде мати алергічну етіологію.
Істотну роль у розвитку хвороби відіграє перенапруження голосу. Дитина може багато плакати, подразнюючи свої зв'язки, чим погіршує процес. Заспокоїти і вберегти гортань — головне завдання батьків і педіатра.
Які є види ларингітів
Є також різні різновиди ларингіту. Він буває гострий і хронічний, що залежить від тривалості його перебігу та клінічної картини.
Гострий – триває кілька днів, супроводжується вираженими симптомами і не має циклічності. Хронічний варіант турбує дитину місяцями і навіть роками. При цьому спостерігаються періоди повного благополуччя і відновлення симптоматики. Затяжний ларингіт з'являється в разі активізації неспецифічної мікрофлори, яка вражає слизову оболонку гортані. Виною цьому можуть бути аномалії дихальної системи (викривлена носова перетинка, поліпи, гіпертрофічний риніт).
Гострий ларингіт також має свої різновиди. Гострий катаральний ларингіт виникає в основному на тлі гострої респіраторної вірусної інфекції. Геморагічний найчастіше є наслідком грипу, збудник якого пошкоджує дрібні судини та викликає кровотечі. Стенозуючий ларингіт (синдром помилкового крупа) з'являється у дітей з алергічним діатезом і характерний для раннього віку. Це пояснюється особливостями будови дихальної системи. Гнійний ларингіт виникає внаслідок травми верхніх дихальних шляхів, проковтування стороннього тіла, затяжних запальних процесів.
Як лікувати: що робити
Тепліше одягати дитину, уникати контакту із хворими, правильний режим дня – головні правила, які допоможуть зміцнити імунітет та запобігти появі захворювання.
– Достатній водний режим є обов’язковою складовою, яка повинна бути присутня в житті не тільки дорослого, а й дитини. Повноцінне харчування, нормальний сон – про це також потрібно дбати, - говорить Наталія Дмитришина.
Лікування ларингіту залежить від етіології та ступеня тяжкості. Самолікування без призначень педіатра може бути шкідливим і небезпечним.
– Вірусні ларингіти лікують симптоматично. У першу чергу, тут важливий питний режим. Теплої рідини необхідно багато. Режим дня повинен бути обов'язково щадним, дитині потрібно зберігати сили для боротьби з хворобою. Даємо противірусні засоби, вони дієві в перші два дні захворювання. За ларингіту бактеріальної етіології призначають антибіотики. Ні в якому разі не можна самостійно підбирати дитині такі препарати. Антигістамінна терапія застосовується у разі алергічних ларингітів, - розповідає педіатр.
За відсутності адекватного лікування ларингіт може мати серйозні наслідки. Усіх цих ускладнень можна уникнути, якщо вчасно звернутися до лікаря. Коли лікування вдома не дає результатів, дітей скеровують у стаціонар.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
-
Kudryk RostikБред