Кого лікуватимуть вдома, а кого в стаціонарі: як надають допомогу хворим із коронавірусом у Тернополі

Кого лікуватимуть вдома, а кого в стаціонарі: як надають допомогу хворим із коронавірусом у Тернополі

Чи практикують у Тернополі лікування діток, у яких підтвердили наявність коронавірусної інфекції, у домашні умовах? Як лікар здійснює нагляд та коли не обійтися без перебування у стаціонарі – відповіді у матеріалі.

Україна переходить до нового етапу в лікуванні коронавірусної хвороби, яка передбачає лікування хворих з легкою формою перебігання захворювання амбулаторно, при домашній ізоляції під медичним наглядом. Решта випадків – з тяжким перебігом, які потребуватимуть інтенсивної терапії або реанімації, потребує лікування в стаціонарі. Таку методику активно застосовують і за кордоном.

Хто вдома, а хто у стаціонарі?

Про зміну алгоритму надання медичної допомоги хворим на коронавірус під час брифінгу в Міністерстві охорони здоров’я розповів головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Він також зауважив, що при цьому планується перепрофілювання інших терапевтичних відділень та лікарень у інфекційні та реанімаційні заклади.

Відео дня

- 80% людей перехворіють у легкій формі, тому по нашому стандарту надання медичної допомоги, який адаптований з урахуванням рекомендацій ВООЗ і враховує кращі практики лікування в КНР та Італії, ми будемо пропонувати і надавати медичну допомогу в легких випадках амбулаторно при домашній ізоляції. Для інших 20%, які будуть потребувати госпіталізації, ми вже чітко розпланували і цей алгоритм буде доведений до диспетчерів швидкої допомоги, щоб усі розуміли, куди і який випадок потрібно доставити, - заявив Віктор Ляшко.

А як надають допомогу маленьким пацієнтам, у яких підозрюють чи вже лабораторно підтвердили COVID-19?  Про це читачам "RIA плюс" розповів керівник КНП "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня" Андрій Артимович.

"Дільничні лікарі знають, як діяти"

- Ми добре продумали сценарій та забезпечили амбулаторне ведення пацієнтів, які є на самоізоляції чи мають легкі прояви COVID-19.  При цьому дотримуються всі епідеміологічні умови безпеки, - говорить Андрій Артимович.

Як усе відбувається на практиці? При виникненні будь-яких ознак респіраторної інфекції батьки повинні повідомити про педіатра, із яким вони уклали договір. Лікар, враховуючи стан дитини, інформацію про коло контактних осіб та те, чи відвідувала вона інші міста/країни, приймає рішення, згідно із визначеним алгоритмом, уточнює пан Артимович. Це досить складний механізм, але всі дільничні лікарі знають, як потрібно діяти, запевняє керівник.

- Якщо є легкі прояви захворювання, лікар може дистанційно консультувати батьків щодо сценарію лікування маленького пацієнта. При потребі медик сам відвідає хворого. Таким чином відбувається розвантаження стаціонарів. Цю практику успішно використовують і в європейських країнах. У нас теж такі випадки є. Ми вели амбулаторно дитини, у якої була підозра на коронавірус, але вона лабораторно не підтвердилася, - продовжує Андрій Артимович.

Функції нагляду лікарі не мають, тому, звісно, не можуть відстежувати,  чи виконують усі хворі правила самоізоляції. У цьому випадку, швидше, працює механізм взаємодовіри лікар-пацієнт і навпаки.

- Коли розпочався процес реформування первинної ланки медицини, ми не раз наголошували, що потрібно підписувати декларацію не задля формальності, а реально з тим лікарем, якому ви довіряєте здоров'я вашої дитини. У такому разі і не буде стільки сумнівів щодо самої тактики лікування, - наголошує керівник.

Чи збільшилася кількість звернень?

При виникненні ознак будь-якого захворювання, не потрібно самостійно диференціювати недугу. Перше, що повинні зробити батьки, - звернутися до свого педіатра. Далі разом із лікарем і буде визначена тактика – чи малеча залишається вдома, чи підлягає додатковому обстеженню, чи, зрештою, буде госпіталізована. Це є спільна робота дільничного лікаря з пацієнтом і медиками стаціонару.

Зважаючи на негативну тенденцію поширення корона вірусу в Україні, стурбованість батьків зросла. Хоча, при цьому немає збільшення кількості випадків захворювання на ГРВІ.

- Навантаження, в основному, падає на дільничну службу. Лікарі первинної ланки повинні не тільки виявляти хворих, але й максимально працювати для того, щоб їхня кількість була меншою. Тобто завдання педіатрів – консультувати батьків, надавати інформацію, яка допоможе запобігти захворюванню. Через довіру медик повинен налагодити психологічний контакт із батьками. Це дуже важливо контактувати зі своїм сімейним лікарем! Адже він, як ніхто, знає вашу дитину, який у неї рівень імунної системи тощо. У такому випадку лікар може консультувати по телефону, - говорить Андрій Артимович.

Спочатку – консультація по телефону

Поліклінічні відділення у Тернополі функціонують у звичному режимі. Щоправда, змінили механізм прийому. Спочатку відбувається консультації у телефонному режимі, потім вже визначають, чи потрібно приходити на прийом.

- Оскільки є неблагополучна епідеміологічна ситуація, ми мусимо вживати кроки, які допоможуть знизити ризики поширення інфекційного захворювання, зокрема, і серед дитячого населення, - наголошує керівник міської дитячої лікарні. – Доступ до лікаря залишився, але умови прийому мають бути безпечними, як для пацієнта, його родини, так і медиків, громади та країни в цілому.

У Тернополі працюють 54 дільничних лікарі. Один звільнився через сімейні обставини, але масових звільнень через коронавірус немає. Адміністрація лікарні робить все можливе, аби колектив залишався монолітним та почувався в безпеці, незважаючи на ті непрості умови, у яких доводить зараз працювати.

При потребі змінюють умови лікування

При легких проявах захворювання – амбулаторне лікування. Але якщо ознаки недуги змінюються, відповідно, і міняють умови лікування .

- Якщо в особи підтверджений коронавірус, але немає проявів захворювання – це одна ситуація. Інша – коли людина хвора. Якщо прояви захворювання легкі, не виключене лікування вдома. Але лікарі мають швидко реагувати на будь-яку зміну симптомів та оперативно змінювати умови лікування – на перебування у стаціонарі та постійний нагляд медичного персоналу. Мережа дільничних лікарів ефективно відстежує стан пацієнтів та визначає хід лікування, - говорить Андрій Артимович.

Для тих сімей, у кого родичі повернулися із-за кордону чи були в контакті з людьми, у яких підозрюють COVID-19, зверніть увагу на поради МОЗ щодо правил особистої гігієни, у  першу чергу.

Як себе поводити, якщо є підозра?

- Перш за все, бажано забезпечити окреме перебування хворого – у іншій кімнаті. Важливі правила особистої гігієни – окремий рушник, посуд тощо. Люди з підозрою на COVID-19 чи проявами будь-якого респіраторного захворювання повинні вдягати маску. З лікарем консультуватися обов’язково! І не вживати ніяких медичних препаратів без попередньої рекомендації лікаря, - акцентує пан Артимович.

Особливих заходів профілактики COVID-19 немає. Дотримуйтесь карантину та залишайтеся вдома. Уникайте місць скупчення людей. Не відвідуйте дитячі майданчики. Варто навчити дітей завжди прикривати рот під час кашлю і чхання. Переконайтеся, що діти прикривають ніс і рот серветкою, коли вони кашляють або чхають. Попросіть їх викинути використану серветку і негайно вимити руки.

Читайте та виконуйте рекомендації лікарів щодо заходів профілактики захворювань. Знання  і отримання достовірної інформації допоможе скласти план захисту себе, своїх дітей та інших осіб. Будьте здорові!

 

Довідка

Усю інформацію ви можете отримати, зателефонувавши не "гарячу лінію": (0352) 52-34-98. А також на офіційних сторінках Комунального некомерційного підприємства "Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня" у Іnstagram та Facebook.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:02 Як тернополянам оформити субсидію через «Дію»? Перевірили «20 хвилин» 20:15 Суд визнав депутата Тернопільської обласної ради Любомира Крупу загиблим на війні photo_camera 20:00 Артилерія, авіація і не тільки: росіяни посилюють обстріли Сумської області, — ЗСУ 18:35 Які культурні заходи цього тижня проведуть у бібілотеках Тернополя Від читача 11:20 Благодійний концерт за участю гуртів "Дивний простір" та "Spalah" 17:03 Як поповники файну карту через додаток е-Тернопіль: «20 хвилин» перевірили photo_camera 16:45 На Тернопільщині чоловік збирав гроші під виглядом лікування дітей і військових — поліція photo_camera 15:49 Розпочинаємо тиждень з передачі 30 дронів FPV SAG 7/IX на фронт - Сергій Надал (пресслужба Тернопільської міської ради) 15:00 «За малюнками приховані біль і втрати»: військові під час реабілітації намалювали картини (ФОТО) photo_camera 14:20 У Тернополі відбудуться «Дні кіно від ТРО» 13:31 У Тернополі продають перші вербові котики: де придбати та скільки коштують 13:00 180 тисяч гривень за зняття «поробів» віддала «ворожці» жінка з Тернопільського району 12:30 Квитки розкупили на кілька сеансів наперед: Тернопіль відвідали актори фільму за повістю Кузьми Скрябіна play_circle_filled photo_camera 11:47 На проспекті Бандери зіткнулися два автомобілі: один водій втік 11:25 МОЗ оновило рекомендації щодо проведення щеплень вакциною проти COVID-19 для первинної вакцинації 11:00 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (новини компаній) 10:00 На Тернопільщині зросла захворюваність на ГРВІ та грип 09:15 У Церквах східної традиції розпочався Великий піст 08:46 18 березня у Тернополі відключили світло за однією адресою 08:05 У Підволочиську чоловік продавав перероблений пістолет play_circle_filled photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up