Не вакциновані від кору діти продовжують навчання

Попри спалах епідемії кору в місті, діти, які не отримали жодної вакцини від цієї хвороби, продовжують відвідувати навчальні заклади. Аби обійти так звану “заборону”, батьки пишуть відмови від щелення, мовляв, вакцинація дитині протипоказана.

Не вакциновані від кору діти продовжують навчання

Загалом, ситуація як у школах так і садочках міста однакова. Зокрема, після того як у місті було оголошено епідемію кору, багато батьків зробили щеплення від цієї хвороби, кажуть керівники місцевих шкіл та садочків.

Варто відвідати

Допрем'єрний показ фільму «МІФ»

Однак, попри так звану “заборону” у навчальних закладах сьогодні все-таки навчається більшість тих, хто не робив щеплень. Освітяни кажуть, що батьки таких дітей просто написали відмову про щеплення, мовляв дитині протипоказана ця вакцина, і їхні діти продовжують навчатися. 

Нагадаємо, що з 10 жовтня у Тернополі дітей, які не отримали жодної вакцинації проти кору, мали не допускати відвідувати садки та школи. Період спалаху визначили протягом 17 дня від останнього зафіксованого випадку захворювання на кір. Таке рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міськраді, яка визначила, що епідситуація із захворюваності на кір у Тернополі є неблагополучною.

Юристи ж відзначають суперечливі моменти в законодавстві щодо дітей, які не мають щеплень.  Мовляв, заборона відвідувати навчальні заклади справді передбачена ст. 15 Закону України "Про захист від інфекційних хвороб". Однак заборона, у свою чергу, суперечить ряду інших Законів України. Зокрема ст. 43 Конституції України, ст. 3 Закону “Про освіту” та ст. 12 Закону “Про захист населення від інфекційних хвороб”. 

Коментарі (1)

Ви не авторизовані

  • Олександр Захарченко

    Шановний автор, що ти чешеш? Які протипоказання? Читай уважно текст відмови.
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up