Психотерапевт не "вправляє мізки", а допомагає жити, каже фахівець з Тернополя

- Назагал в українців ще немає правильного розуміння того, що таке "психотерапія", - каже головний психотерапевт Тернопілля Олег Гуковський. – І це – серйозна проблема.
 Психотерапевт не "вправляє мізки", а допомагає жити, каже фахівець з Тернополя

Лікар-психіатр, який працює в Тернопільській обласному психоневрологічній лікарні, навіть намагався в одній зі своїх останніх статей розвести поняття "психологія", "психотерапія" і "психіатрія".

- Ці речі не варто плутати, - наполягає він. – Так, психотерапевт, насамперед, працює з переживаннями, а не лікує хвороби. Це слід людям пояснювати. Крім того, їм треба пояснювати, що нині існує чимало методів психотерапії.

Олег Гуковський каже, що до нього досі часто приходять люди, які просять "вправити мізки" своєму другові, знайомому, родичу.

- Приводять ту людину і кажуть: "Проведіть сеанс гіпнозу чи щось інше, аби він став нормальним", - пригадує чоловік. – Але агресія, пияцтво чи інші прояви можуть свідчити про серйозну проблему в стосунках або навіть про глибоку психопатологію, що потребує тривалого психотерапевтичного або й медикаментозного лікування, часто в стаціонарі.

Людська психіка, як каже фахівець, – це не електрична схема, бо там дротики спаяти неможливо. Для психотерапії головна цінність – особистість, права людини. Проте родичі часто хочуть, щоб проблему усунули за них, тому шукають знахарів, магів, цілителів, які обіцяють “швидко, безболісно та без відома” пацієнта вилікувати його. Але правда життя у тому, що можливо змінити лише того, хто сам хоче змінюватись. Тому однією з найголовніших перешкод на шляху психотерапії вважаю брак мотивації у людей та магічне мислення.

- Молодь постійно переживає певні кризи, - продовжує психотерапевт. – Адже вона прагне знайти своє місце в житті. Коли вже в такому віці люди шукають підтримку у фахівця, то це – супер! Тому що у співпраці з психотерапевтом можна знайти чимало відповідей на питання, які хвилюють. Сказати те, про що ти не будеш говорити з батьками, навіть друзями. Це допомагає здобути самостійність, відчути свої сили.

Часто за хоробливими симптомами – серцебиттям, апатією, неврівноваженістю, гнівом стоять невирішені конфлікти, переживання. І працювати, аби все виправити, часом треба дуже довго. Дієвий крок у наданні практичної допомоги тернополянам, на думку Олега Гуковського, – електронна сторінка обласного осередку УСП.

- Ми нині працюємо над наповненням сайту якісною літературою із психотерапії, - каже він. – Адже чимало різних статей подібної тематики різні сайти просто копіюють одні в одних. Причому якість подібних матеріалів є сумнівною. Хочемо також створити "Форум", який буде ефективно працювати. Тернополяни зможуть ставити запитання та отримувати відповіді та поради від психотерапевтів, які працюють у різних напрямках. І взагалі маємо багато планів та відкриті до співпраці.

Довідка
Адреса сайту обласного осередку УСП: www.usp.te.ua. Він поки що працює в тестовому режимі. Форум буде закритим, аби зберегти таємницю людини, яка прагне отримати допомогу.


Коментар
Борис ДАЦИШИН, лікар вищої категорії, психотерапевт (Європейський Сертифікат з психотерапії), голова етичної комісії УСП:
- Психологія жінки є, так би мовити, на сходинку вищою від психології чоловіка. Це – правда. Тому і йдуть до лікаря зі своїми проблемами жінки, а не чоловіки. Скаржаться на депресії, фобії. Адже людина народжується, щоб змінитися на краще. Навіть лезо небезпечної зміни потрібне, щоб оживити інтерес до життя. Тому мене зацікавило: невже у чоловіків із психікою менше клопоту? І це при тому, що саме вони - при владі? Роблю висновок: влада допомагає чоловікам утікати від проблем, пов'язаних із їхньою особистістю... Вони вважають себе самодостатніми. Тож навіщо їм іти до психотерапевта? Але у такий спосіб чоловіки втікають від себе, реальності, життя. Чому? Бояться...

Коментарі
16:49 Голови ОСББ, які встановили контейнери для роздільного збору сміття, отримали усне попередження 15:48 Тернополянин за медичні довідки вимагав та отримав 3750 грн хабара 15:20 Чоловік по місту розгулював з гранатами Ф1 14:40 На повороті поблизу "День і ніч" не розминулись "швидка" і автобус. Дорогу перекрили 14:30 Вниз чи догори – куди бігти у випадку пожежі 14:00 Серед новоспечених тернопільських патрульних - половина жінок 13:30 В ТНЕУ вибирають ректора photo_camera 13:00 «Циганку» і «Дальній» пляж готують до сезону 12:31 Тернополяни стали абсолютними чемпіонами юніорського чемпіонату з армспорту 12:20 Величезна пожежа на Тернопільщині: горіло фермерське господарство 12:12 Олексія Станька відпустили під домашній арешт 12:00 Позиція «Самопомочі»: зберегти навчальну концепцію і приміщення за школою мистецтв 11:30 У Тернополі розпочинають сезон фестивалів. У травні буде три

Практично усі травневі вихідні тернополяни та гості міста зможуть порозважатись на фестивалях. Будуть традиційні гастрономічні...

До кінця травня оброблять територію від кліщів, потім візьмуть аналізи води та піску, згодом рятувальна служба проведе...

"20 хвилин" вирішили запитати у тернополян, яку із сусідніх країн вважають найбільш дружньою до нашої держави.

Соціальний проект "Класний керівник" -  це можливість для вчителів розповісти про себе та свою діяльність,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up