Щастя дарує життя у барвах. Пора року значення не має

Щастя дарує життя у барвах. Пора року значення не має
Кожен трактує щастя так, як вміє, чув або знає, каже психотерапевт. Ми не отримуємо це відчуття автоматично. Його треба здобути!

- У мене – багато друзів, цікава робота, хороша родина, - каже Ірина Білинська. – Але кожна осінь для мене як жахливе випробування.

Жінка каже, що саме восени постійно почувається ослабленою, сонною. Їй бракує приємних емоцій, активності. Таку меланхолію їй вдається побороти лише кавою. Але ж не можна весь час сидіти на такому "допінгу", адже це шкодить здоров'ю.

- Чи можна повернути собі відчуття щастя навіть восени чи взимку? – запитує жінка. 

Відео дня
> Ніхто не може дати точне визначення щастю. І від сезону це відчуття не залежить. Адже кожен трактує його так, як вміє, чув або знає, каже Марія Хомів. Наша співрозмовниця – лікар-психотерапевт, учасниця майстер-курсу в методі позитивної психотерапії, член Всесвітньої Асоціації Позитивної психотерапії (WAPP), член Української Спілки Психотерапевтів.

Ця активна жінка дійсно не має й хвилинки для меланхолії, адже вона, крім переліченого, – автор численних статей на медико-соціально-психологічні теми, координатор і консультант проекту для вагітних "Школа щасливого материнства св. Анни" та волонтер руху "За життя" – "Колиска життя".

{photo_gallery id=832|}

Ми всі шукаємо щастя

- Щастя - поняття дуже суб'єктивне, - розповідає лікар-психотерапевт. – Але саме завдяки цьому в ньому закладений великий потенціал. Адже у щастя не може бути лише одна сторона. Тільки здоров'я? Ні. Тільки гроші? Ні. Тільки кар'єра чи тільки сім'я? Ні. Лише мрії? Погодьтеся: здорова, багата, одружена людина далеко не зажди є щасливою.

Причина в тому, що ми не отримуємо щастя автоматично. Повинна бути гармонія усіх складових. Коли основні, тобто базові потреби задоволені, здобути щастя можна через зміст - повну реалізацію себе як людини, пізнання свого внутрішнього світу.

- Зрештою, чи хтось нам пообіцяв, що ми повинні бути щасливими? – запитує жінка. - І чи щастя - мета або бонус? Головне - відчувати зміст життя і знати, для чого ти живеш, знати що робити і для чого. Не забувати того, хто тебе створив. Вдячно думати про те, що можемо щодня радіти багатьом речам, турбуватися про інших і про себе, приймаючи себе. Найбільше щастя – любити! Насолоджуйтеся кожним моментом. Знаходьте щастя в простих речах…

Це напевно найбільше щастя - бути собою і бути з іншими, наголошує психотерапевт.

По суті, уся історія людства - на пошуки щастя. Різниця є хіба що у шляхах і надіях: на Бога, політику, соціальні моделі, перелічує Марія Хомів.

- Сучасний світ багато працює над поняттям щастя, - продовжує вона. – Варто згадати і про пропозиції купити за 99 центів Live Happy для Ipad, і про безліч літератури на цю тему. Про щастя пишуть у журналах, у книгах з психології.

Застосовуйте творчий підхід

Щастя, насправді, - жити і створювати, вважає лікар-психотерапевт.

- Хтось щасливий коли насолоджується сходом сонця, цілує пухкі щічки немовляти, допомагає волонтером в притулку для тварин, лікує і рятує життя, - наголошує вона. – А хтось хапає щастя за хвіст, коли одружується, повертається додому, обіймає коханого, допомагає батькам, навіть народжує небажану дитину.

Біг за щастям, до якого вдаються сучасники, повертає їх у період немовляти. Тобто у час отримання бажаного. Але перебувати в стані ілюзій не варто, вважає пані Хомів.

- До щастя  НЕ слід ставитися як до програмування на позитив, - наголошує вона. – Щастя може бути різним - із перевагами і недоліками , здобутому  досвіду та уроків. Це теж треба подолати на шляху до бажаного.

Тож лікар-психотерапевт радить із труднощами життя справлятися творчо, осмислювати їх, аби все зрозуміти, прожити, відчути.

- Карл Роджерс і Носрат Пезешкіан доводили, що у кожної людини є ресурс для розвитку і духовного росту, що кожна людина за своєю природою унікальна і позитивна, - нагадує Марія Хомів. - Сенека, Спіноза, Ніцше вважали, що бути чи змусити себе бути  щасливими постійно, неможливо. Але до щастя варто прагнути, казали мудреці.

Варто працювати над собою

Правила ринку - універсальні. Восени, наприклад, традиційно росте попит на обігрівачі для тіла. Тільки одні купують одяг і батареї, а інші шукають щось для душі. Тож День охорони психічного здоров'я у жовтні відзначають, на думку пані Хомів, не випадково.

- Цей день придумали, аби… зігріти душі людей, - каже вона. – Адже передусім цей день призначений для нас із вами! Кількість психічних розладів напряму залежить від того, як ми всі ставимося до психічного здоров’я і до людей із психічними захворюваннями.

Такий день, як вважає пані Хомів, дозволяє задуматися над тим, чи вміємо ми дякувати, правильно оцінювати події, які відбуваються з нами, аналізувати, від чого саме, де і з ким  ви почуваєтеся щасливими, здоровішими.

Крім того, роздуми того дня можуть допомогти відповісти на низку запитань: чи дбаємо ми з повагою про своє тіло; намагаємося помічати перші дзвоники захворювань чи "сидимо до останнього"; чи уміємо розумно і спокійно розбиратися з проблемами; чи вміємо ми створювати баланс в житті, сім’ї, попереджуючи вигорання; чи здатні працювати, щоб навчитися зцілювати себе для щастя даними Богом здібностями?

- Оздоровлюйте не лише тіло, стосунки, а й відповідальне ставлення до свого психологічного та психічного стану, - радить вона. – Як? Людини сама повинна працювати над собою. За потреби, варто звертатися до фахівця.

Головне - задоволення собою

Знання з психології, відомості про причини розвитку тих чи інших захворювань чи конфліктів - дуже важливі. Адже людські звички не відкоригуєш жодними фармацевтичними препаратами. Тому уміння своєчасно зрозуміти і оцінити свої вчинки щодо інших, або психогігієна – неоціненні, вважає лікар-психотерапевт.

- Подруга психогігієни – психопрофілактика, - продовжує фахівець. – Ця наука - про розуміння й усвідомлення шляхів попередження конфліктів і непорозумінь, незадоволення собою, роботою, життям. 

Метод позитивної психотерапії, наприклад, заснована на глибокій вірі в те, що кожен з нас наділений повною мірою всіма необхідними індивідуальними здібностями, щоб жити щасливо, додає вона. Мовляв, людина - шахта, повна дорогоцінних каменів. Той скарб треба знайти і підняти з надр душі і показати світу у вигляді задатків і талантів.

- Це сприяє самореалізації людини, - підсумовує фахівець, - тобто до виконання її життєвої місії. А це є основою для задоволення життям.

Довідка

Щастя - це стан благополуччя, який характеризується відносною сталістю емоцій, починаючи від простого задоволення до глибокої та інтенсивної радості в житті. Це почуття завжди хочеться продовжити. Тож воно відрізняється від простого задоволення, яке може прийти просто випадково або через наркотики, алкоголь і т. ін. Щастя дуже часто пов'язане із сенсом життя.

Вислови і думки, які варті вашої уваги:
"Коли добре від добре зробленої роботи, від того, що змогли усвідомити щось нове і важливе, допомогли своїм ставленням чи вчинками - от від цього і виникає щастя. Нове, невловиме, мінливе" (психоаналітик Л.Комарова).

"Набагато легше намагатися ощасливити весь світ, тікаючи від власної порожнечі та туги. І легше "любити всіх", ніж нарешті розібратися і прийняти себе з усіма випуклостями і тінями, і любити своїх близьких… Я бажаю нам усім цілісності. Нехай у кожному проявляються і зріють ті якості, які дозволять почуватися справжнім" (психолог С.Ройз).

"Моє відчуття щастя таке: це загальне відчуття задоволення, наповненого змістом" (філософ Тал Бен-Шахар).

"Не біжи за щастям: воно - в тобі самому" (Піфагор).

"Я народився, і це все, що потрібно для щастя" (А.Ейнтшейн).

"Щастя - це сама дорога, а не те, куди вона приведе" (письменниця Сесілія Ахерн).

"Треба вірити в можливість щастя, щоб бути щасливим" (письменник Ельчин Сафарлі, книга - "Мені тебе обіцяли").

У Росії зробили таке цікаве опитування (див. унизу!). Ви згодні з його результатами?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Anonymous

    garno!
  • Anonymous

    Ну, взагалі, восени для повного щастя мені не вистачає увімкненого опалення в квартирі. Дуууже зігріває душу!... )))
  • Anonymous

    Цікаво і просто...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
18:00 На Руській велосипедист збив жінку і втік. Поліція просить відгкнутися очевидців ДТП 17:30 Тернопільщина втратила захисників Миколу Мельничука та Мирослава Рудого 17:00 Зубні імпланти, чи боляче їх ставити і як довго служитимуть. Огляд стоматологій Тернополя (партнерський проєкт) 16:40 На Шептицького частково обмежили рух: прокладають водопровід play_circle_filled photo_camera Від читача 14:34 "ЗБІРКА" - благодійний концерт молодих гуртів 16:10 На Тернопільщині 12 червня відключення світла триватимуть по 2 години (ОНОВЛЕНЕ) 15:34 На Тернопільщині від удару блискавки помер учасник бойових дій 14:59 У Тернополі в результаті ДТП травмувалися люди 14:30 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 12 червня 14:00 У Тернопільському районі виявили рідкісну орхідею photo_camera 13:30 14 червня відновить роботу котельня в центрі Тернополя 12:58 На Підволочиському шосе сталася потрійна аварія: що відомо? 12:15 У Тернополі чоловік продавав гранату 11:40 Солдат з Тернопільщини отримав «Лицарський Хрест» 11:00 На Чортківщині врятували життя 88-річній жінці 10:07 Жительці Тернопільщини виповнилося 100 років photo_camera 09:30 Чи можуть працівники ТЦК затримувати військовозобов'язаних 09:02 У Струсові через зливу підтопило міст і пошкодило його пішохідну частину photo_camera 08:03 Графік відключення світла в Тернополі та області з 12 по 16 червня (ОНОВЛЕНЕ) 22:03 Як змінилася вулиця Шашкевича: ми відтворили фото з одного ракурсу photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up