Сиро і йде дощ: чи варто йти на двір і як там розважити дитину?

Сиро і йде дощ: чи варто йти на двір і як там розважити дитину?
  • Лікар Комаровський вважає, що прогулянки за будь-якої погоди — це найпотужніший спосіб зміцнення імунітету.
  • «20 хвилин» зібрали поради, як розважити дитину на вулиці восени, коли сиро і мокро. А також склали ТОП-5 ігор від відомої спортсменки Лілії Проць.

Вихідний, а за вікном задощило? Але ви хочете забрати дітей від телевізора і гаджетів. То чи варто йти з дітьми на двір і головне — чим їх там розважити, поради зібрали «20 хвилин».
Свій ТОП-5 ігор на свіжому повітрі запропонувала і відома тернополянка, спортсменка та засновниця дитячого спортивного табору Лілія Проць.  

Зміцнення імунітету

Лікар Комаровський вкотре нагадує, що прогулянки за будь-якої погоди — це найпотужніший спосіб зміцнення імунітету.  Про це він розповів у своєму блозі на Ютуб-каналі.

Якщо на вулиці злива, то така прогулянка навряд чи буде в радість і дитині і його мамі. Але якщо ми говоримо про мряки і мінливий легкий дощик, то парасольку нам в руки і дощовик на плечі, радять на сайтах для мам. Одягаючи дитині гумові чобітки, теплі штани і куртку, можна гуляти і не турбуватися про можливість застудитися. Якщо ваша дитина правильно одягнена і одяг не промокає, то така прогулянка буде від інших відрізнятися лише мокрими гойдалками і неможливістю пограти в пісочниці.

Відео дня

До слова, прогулянки після дощу є найкориснішими, адже на вулиці волого і не пильно, від чого і повітря стає свіжим, навіть якщо ви живете в місті.

Збираємось на двір

Перед виходом на вулицю спочатку одягніться самі, і вже потім одягайте малюка, щоб він не спітнів.

Не порівнюйте свої температурні відчуття і температурні відчуття дитини, вони можуть істотно відрізнятися. Торкніться носика, ручок та ніжок малюка, при комфортному стані вони повинні бути теплими та сухими.

Якщо ви йдете з малюком до магазину або поліклініки, вибирайте одяг, що зручно знімати: наприклад, роздільний комбінезон, шапочку, рукавиці.

Малюкові шкідливе не тільки переохолодження, але і перегрівання, тому не кутайте його.

У міжсезоння використовуйте багатошаровий одяг, що легко зняти або надягти, якщо раптом стало жарко або прохолодно.

Навіть при дуже низькій температурі не прикривайте малюкові рот шарфиком або хусткою.

Чому важливо гуляти з дитиною?

Прогулянки є обов’язковою складовою режиму дитини. Та й не лише дитини: дорослим також необхідно гуляти хоча б 30 хвилин щодня. Адже під час прогулянки ми:

1) дихаємо свіжим повітрям ( на вулиці повітря, без сумніву, чистіше, ніж у звичайній квартирі);

 2) очищуємо легені від домашнього пилу, алергенів, бактерій та інших шкідливих часток, прихованих від наших очей;

 3) отримуємо життєво важливий вітамін D (особливо необхідний для повноцінного розвитку організму, що росте);

 4) активізуємо обмінні процеси і покращуємо роботу всього організму;

 5) стимулюємо фізичну активність, що сприяє зміцненню імунітету і серцево-судинної системи;

Регулярні прогулянки роблять організм дитини більш стійким в боротьбі з різними захворюваннями.

6) розвиваємо координацію, реакцію і тренуємо очі, запобігаючи проблемам із зором.

Так, численні дослідження доводять: міопія (короткозорість) прогресує повільніше в тих дітей, які частіше бувають на свіжому повітрі. Спеціалісти припускають, що цьому сприяє природне освітлення та можливість дивитися на об’єкти вдалині.

 7) Крім того, виходячи щодня на прогулянку, ми запобігаємо безсонню. Діти, які за будь-якої погоди гуляють, сплять набагато краще і якість їхнього сну значно вища, що сприяє кращому відновленню організму.

Психологи запевняють, що прогулянка є також потужним засобом психічного розвитку дитини. Під час неї дитина може вийти за межі звичного, відкрити нове, отримати індивідуальний досвід — відчути, спробувати, доторкнутися до того, що її оточує.

Так, практичний психолог Віра Посохова зазначає, що під час прогулянки дитина пізнає себе та довкілля, зокрема:

отримує різноманітні відчуття та емоції від того, що вона почула, побачила, створила власноруч, відтворила під час гри;

розширює знання та досвід (запам’ятовує те, що привернуло її увагу чи змусило замислитися);

розкриває творчий потенціал — уява та фантазія дитини активізуються, коли вона будує замки із піску, малює на асфальті чи вигадує нові ігри.

А ще кожна прогулянка зумовлює естетичні переживання від того, що дитина споглядає красу навколишнього світу. У парку чи у дворі дитина має змогу спостерігати за явищами природи, помічати гру світла й тіні, відчувати аромат квітів та насолоджуватися співом пташок.

Ігри на вулиці восени

 «Загублені листочки»

Зірвіть, а восени — зберіть листочки з різних дерев і давайте дитині їх по черзі, щоб вона шукала, на якому дереві вони ростуть. Не забудьте, похвалити дитину, коли вона впорається із завданням і розповісти їй про знайдені дерева.

«Омріяна калюжа»

Після дощу прогулянку також можна зробити цікавою. Взувайте чобітки — й гайда по калюжах! Пускайте по струмочках палички, уявляйте, що це кораблики, або зробіть їх із паперу. А ще прогулянки після дощу — це дуже корисно, адже свіже повітря зволожується, стає м’якшим та чистішим.

 «Шукаю-шукаю...»

Загадайте дитині слово з предметів, що знаходяться поблизу, і назвіть його першу букву, кажучи «Шукаю-шукаю, відшукати хочу щось на букву... «д». Дитина має озирнутися і назвати об’єкти на цю букву в зоні видимості. Наприклад, «Це дерево?», «Це дитячий садок?» тощо. Коли вона вгадає, то стане ведучим.

Як не боїтесь забруднитись, з дитиною можна погратись м’ячем в будь-яку погоду, каже спортсменка, авторка та засновниця Спортивного табору «Лілія» Лілія Проць. Корисними будуть прогулянки у парку, причому їх можна зробити активними, пізнавальними та корисними.

Збирати листя, каштани — і цей все може стати реквізитом для ігор на свіжому повітрі.

— Зараз у Тернополі є чимало вуличних тренажерів, тому батьки теж можуть певний час проводити там зі своїми дітьми, — каже Лілія Проць. — Передусім, важливо, що ви проведете час разом та укріпите свій організм. Головне обрати тренажер для дитини за віком, статтю і розрахувати навантаження.

Якщо дітей двоє чи більше, можна влаштувати між ними змагання. Скажімо, хто швидше назбирає у відеречко каштанів та жолудів. Ці каштани, приміром, пізніше можна використати в естафеті та пасувати один одному.
— Можна позмагатись, хто швидше відсортує по купках каштани та жолуді, — радить Лілія Проць. — Або побавитись в умовну річку — і з одного берега на інший хто швидше перенесе каштани. Скажімо, по одному чи у долоньках.

Можна розкласти на асфальті листочки, каштани, гілочки. І щоб дитина малювала крейдою, як вона проходить такий собі лабіринт між цими предметами. Ускладнити їх місцями камінчиками — це буде глухий кут.

 

Довідка

Лілія Петрівна Проць — українська спортсменка (пауерліфтинг), тренерка, громадська діячка. Майстер спорту України міжнародного класу з пауерліфтингу (1995 р.). Кандидат у майстри спорту із шашок і важкої атлетики. Чемпіонка світу з пауерліфтингу.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up