ТОП-10 акушерів-гінекологів, в яких найбільше народжує тернополянок та жінок з області

ТОП-10 акушерів-гінекологів, в яких найбільше народжує тернополянок та жінок з області
 • Від початку цього року майже тисяча жительок області народили малюків в Тернопільському обласному перинатальному центрі "Мати і дитина". 
 • Кого ж обирають жінки, аби довірити момент появи дитини в надійні руки.
 • Ми склали рейтинг найпопулярніших акушерів-гінекологів, які приймають пологи у тернополянок та жительок області.

Аби дізнатись, у яких акушерів-гінекологів обласного центру народжують найбільше, журналісти "20 хвилин" надіслали інформаційний запит в департамент охорони здоров`я Тернопільської ОДА. 

У Тернополі народжують у двох державних медзакладах: Обласному перинатальному центрі та в "Тернопільській міській лікарні №2".

Майже тисяча пологів за півроку

Наразі ми отримали інформацію лише про медиків із закладу "Обласний перинатальний центр". 

Відео дня

Як йдеться у відповіді на запит, в період з 1 січня 2020 р. по 1 січня.2021 р. у закладі прийняли 2098 пологів, за І півріччя 2021 року — 939 пологів.

Дані надали про 12 акушерів-гінекологів Тернопільського обласного перинатального центру "Мати та дитини", що на вулиці Замкова, 10.  Найбільше пологів прийняла лікар Шпікула Наталя Георгіївна — 122. А завершують список лікарка Ірина Тепцова, яка від початку цього року прийняла пологи у 43 жінок і лікар Андрій Куценко — прийняв пологи в 36 жінок.

Проте, як пояснює заступниця директора Перинатального центру Валентина Якимчук, є лікарі, які приймають і до 10-ти пологів за рік. Це трапляється у час їх чергувань в пологовому відділенні, самі ж вони можуть працювати в інших відділеннях.

Як зазначив у відповіді на наше звернення керівник перинатального центру "Мати та дитина" Віктор Овчарук, відповідно до положень Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 09.11.1992 р. жінка має право на вільний вибір лікаря.

Проте, кількість пологів у певного лікаря не завжди залежить лише від бажання породіллі. 

 — У нашому закладі є лікарі різних гінекологічних спеціальностей, серед них і лікарі, які  працюють в бригадах, деяких викликають на складніші випадки, — пояснює пані Якимчук. — До прикладу Наталія Шпікула працює в бригаді і у неї чергування через кожних два дні. У списку є і я, мене часто  викликають на пологи, які закінчуються кесаревим. Але також є і лікарі, які працюють в інших відділах, які не дотичні до пологів, та чергування мають рідше, у них значно менша кількість пологів на рік. 

Немає опису.

Які умови в лікарні?

До перинатального центру "Мати і дитина" скеровують на лікування та розродження вагітних з групи високого акушерського ризику: пацієнток із захворюваннями серцево-судинної системи, легень, нирок, ендокринними хворобами, неврологічними порушеннями, також тих, хто має рубці на матці, багатоплідну вагітність, звичне невиношування, ускладнений перебіг даної вагітності. Однак, найважливіше — в перинатальному центрі створено умови для надання допомоги, дихальної підтримки, лікування та виходжування недоношених немовлят. Тому в закладі концентрується 80-86% передчасних пологів із тих, що відбуваються в області.

У закладі розповідають, що пологовий блок розгорнутий у шести пологових залах, які готові для надання як планової так і невідкладної акушерської допомоги з використанням сучасних перинатальних технологій. У повсякденну роботу родильного блоку впроваджено:
- сімейні та партнерські пологи ;
- ведення пологів у позиціях «не на спині»;
- зменшення медикаментозного впливу на перебіг пологів (ведення
родів «без втручань»);
- застосування різноманітних методів знеболення пологів, безпечних
для матері та плода;
- моніторинг стану плода в пологах (кардіотокографія);
- виконання органозберігаючих операцій у випадках виникнення
масивних післяпологових кровотеч.

 

Що кажуть у соцмережах про лікарів, які прийняли найбільше пологів?

Розповідаємо про десятьох лікарів, яким найбільше довіряють тернополянки та жительки області.

Коментарі, опубліковані в матеріалі, ми знайшли в онлайн-блогах та спільноті "Тернопільські мамусі" в соцмережі Facebook.

1. Наталія Шпікула

Завідувач відділулікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії

Немає опису.

2. Валентина Якимчук

Медичний директор, акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії.

Немає опису.

3. Василь Береза

Лікар-ординатор пологового відділення

Немає опису.

4. Ігор Дячок

Лікар-ординатор відділу патології вагітності

 

Немає опису.

5. Ірина Грабчак

лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, завідувач акушерського відділу спільного перебування матері та дитини.

Немає опису.

6. Андрій Заводович

Лікар-ординатор пологового відділення

Немає опису.

7. Людмила Жолинська

Лікар-ординатор відділу екстрагенітальної патології вагітних.

Немає опису.

8. Валентина Кумпаненко

Лікар-ординатор пологового відділення

9. Тетяна Небесьо

Лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, завідувач пологового відділення

Немає опису.

10. Оксана Паршин

Лікар-ординатор пологового відділення

Немає опису.

Залишайте відгук про свого акушера-гінеколога в коментарях.

До слова, "20 хвилин" вже готують ТОП лікарів, яким довіряють тернополянки у пологовому відділенні КНП "Тернопільська міська лікарня №2". 

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (219)
 • Mykhaylo Yarnyk

  Бездіяльність "лікарів" Тернопільського обласного перинатального центру "Мати і дитина" під час дистресу плоду та не проведений кесарів розтин згідно медичних протоколів та показань призвело до того, що дитина народилась в стані важкої асфіксії і через 4 дні померла.

  https://youtu.be/gmQVi49WH-c?feature=shared

 • Оксана Онуфер

  В Кумпненко ще хтось народжує???? Вона лікар ніякий, з різними проблемами лікування одне і теж саме для всіх рибоксин і тівортін
 • Mykhaylo Yarnyk

  У суді вивчають письмові докази у справі тернопільського акушера-гінеколога Ігора Дячка перинатального центру "Мати і дитинана", Замкова, 10

  https://youtu.be/Dzybks2ypW0

 • Читач93

  Дякую Паршин Оксані Йосипівній за синочка, рекомендую🥰

keyboard_arrow_up