У Тернопільській обласній лікарні провели пересадку двох нирок від одного донора

У Тернопільській обласній лікарні провели пересадку двох нирок від одного донора

Посмертним донором стала жінка, яка мала пухлину мозку.

У жовтні у Тернопільській обласній лікарні провели пересадку двох нирок від одного донора. Донором стала жінка, яка мала пухлину головного мозку, що спричинила важкий крововилив. Про це повідомили у Тернопільській ОВА.

— Ми дуже вдячні родині жінки, що дала згоду на вилучення органів для проведення операцій з трансплантації. Завдяки цьому вдалося врятувати життя двом пацієнтам молодого віку. У пацієнтів були хронічні захворювання нирок, обоє перебували на гемодіалізній терапії. Це означає, що їх власні нирки вже практично не функціонували, їх роботу тричі на тиждень виконував апарат «штучної нирки, —  розповідає лікар-трансплантолог Олександр Кіт.

Відео дня

Медики зазначили, що чоловік та жінка хворіли давно, поки у них не настала термінальна ниркова недостатність.

—Обоє реципієнтів періодично лікувалися у відділенні нефрології, а згодом знаходилися на програмному гемодіалізі у нашій лікарні. За рекомендацією нефролога та лікаря-трансплантолога ТОКЛ стали на лист очікування щодо необхідності трансплантації органів. Пересадка нирок — це був єдиний метод покращити їм якість життя, — наголосила трансплант-координаторка закладу Ірина Довга.

Наразі пацієнтів уже виписали додому.

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» дізнавались, як стати донором і дати на це згоду ще при житті, чи не станете ви таким чином потенційним клієнтом «чорних трансплантологів»? Скільком людям, яким пересадка органу — єдиний шанс жити, може врятувати життя один посмертний донор? Чи вишикувалась черга готових ділитись своїми органами після смерті, і як до цього ставиться церква.

 

Читайте також:

Як тернополяни ділились кров'ю із нашими Захисниками? Репортаж із Центру служби крові

Твоя кров може воювати: як і де здати у Тернополі

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up