Усі медикаменти дітям у лікарні дають безкоштовно. Як отримати?

Усі медикаменти дітям у лікарні дають безкоштовно. Як отримати?

Практика, що пацієнти, потрапляючи у лікарню, купують ліки за свої кошти, уже віджила своє. Насправді ж за бюджетні кошти лікарські засоби мають видавати зовсім безкоштовно. Досвідом діляться медики дитячої лікарні.

Ви уявляєте, що звертаючись у медичний заклад за допомогою, вам не потрібно самостійно купувати ліки чи оплачувати послуги? Насправді це вже реальність.

Кожна лікарня має бути забезпечена ліками з Національного переліку лікарських засобів, який затверджений Міністерством охорони здоров’я. І пацієнти безкоштовно їх отримують.

Зобов’язані забезпечити пацієнтів

Як усе відбувається на практиці? Успішним досвідом діляться спеціалісти КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня».

Відео дня

–  З квітня минулого року, відколи ми підписали договір з НСЗУ про надання послуг за певними пакетами, повністю надаємо всі медикаменти, які потрібні пацієнтам, за кошти держави, - акцентує керівник закладу Андрій Артимович. – Це не є просто перевага нашого закладу над тими, які не мають таких можливостей. Наразі в Україні діє закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». Тому кожен заклад, який уклав договір з НСЗУ, зобов’язаний забезпечити пацієнта всім необхідним, у тому числі за послуги, які заклад сам надати не може. Якщо дитина потребує обладнання, якого немає в нас у лікарні, ми укладаємо договір з іншим закладом і відправляємо дитину туди на обстеження. Тобто ми максимально втілюємо завдання, поставлені нам реформою охорони здоров’я. Наголошую – на високому і якісному рівні!

Слова директора підтверджують завідувачі різних відділень міської дитячої лікарні. Вони ж запевняють – реформа принесла помітне покращення у роботу медиків та пацієнтів. Люди задоволені, що можуть отримати якісні послуги, при чому безкоштовно. А лікарі впевнені, що їхні пацієнти будуть забезпечені всім необхідним, тож і процес лікування відбуватиметься значно швидше.

Як на практиці

У інфекційному відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської дитячої лікарні надають висококваліфіковану допомогу хворим з гострими невідкладними станами при інфекційній патології дітям, віком від місяця до 18 років. Розраховане воно на 6 ліжок. Госпіталізуються у відділення всі хворі дітки, які потребують інтенсивної терапії і знаходяться у критичних станах: з важкими розладами дихання та системи кровообігу, з важкими гострими ураженнями центральної нервової системи, з важкими гострими порушеннями функції печінки та нирок. Усі хворі, що лікуються у відділенні, консультуються всіма провідними спеціалістами Тернопільської міської дитячої комунальної лікарні та науковими співробітниками кафедри педіатрії навчально-наукового інституту післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського викинути.

– Відділення повністю забезпечене повністю забезпечені дихальною апаратурою, розхідними матеріалами, а пацієнти за рахунок держави отримують антибіотики, кисень, інфузійні розчини,. Звісно, якщо потрібні медикаменти, які не внесені у перелік НСЗУ, тоді батьки змушені їх купувати. Однак таке трапляється вкрай рідко, - пояснює завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Ігор Чорнота.

Інфекційно-діагностичне відділення під керівництвом Ярослава Довганика розраховане на 30 ліжок, надає лікувальну, діагностичну, консультативну та ургентну допомогу хворим педіатричного профілю з респіраторними та пульмонологічними захворюваннями.

– Усіма необхідними медикаментами своїх пацієнтів ми забезпечуємо відсотків на 90, – говорить пан Довганик. – Антибіотики різних груп, розчини для інфузійної терапії, медичне обладнання – повністю цим забезпечені. Ті 10%, про які говоримо, не визначені в переліку в НСЗУ. Наприклад, є недорогі препарати – для капання вух чи судинозвужуючі для носа, але вони не включені в перелік НСЗУ, тому їх треба докупляти. Насправді ж ми дуже задоволені тим, що з реформою питання медичного забезпечення на значно вищому рівні, а наш заклад активно втілює програму медичних гарантій у реальність.

Допомога на всі 100%

Медичну допомогу гематологічним та онкогематологічним хворим дітям Тернопільської області та міста Тернополя надають у онкогематологічному відділенні. Розраховане на 30 ліжок. Очолює його Людмила Рудько. У відділенні лікуються хворі діти з гострими і хронічними лейкеміями, лімфогранулематозом, неходжкінськими лімфомами, апластичними анеміями, гістіоцитозами, тромбоцитопенічною пурпурою, гемолітичними анеміями, геморагічними васкулітами, гемофіліями, дефіцитними анеміями, лімфаденітами та іншими нозологіями.

– Медикаментозне забезпечення хворих дітей здійснюється лікарськими засобами, які отримуємо централізовано, за кошти державного бюджету. Як усе відбувається? Лікар-педіатр, із яким заключені декларації, запідозривши у дитини наявну гематологічну патологію, скеровує її у наш заклад. Тут ми вже проводимо комплексне діагностичне обстеження, зокрема всі аналізи крові, а також діагностичну стернальну пункцію, – пояснює завідувачка Людмила Рудько.

За Державною програмою «Гемофілія» заклад отримує приблизно 10 мільйонів гривень на рік.

– Є діти, які отримують лікування у стаціонарі. Є такі, які раз на рік проходять профілактичне обстеження за рахунок держави у Центрі патології гемостазу НДСЛ «Охматдит» у Києві. Відповідно до наданих даних, такі пацієнти отримують профілактичне лікування в амбулаторним умовах за місцем проживання, або ж на вимогу. Я пишу клопотання у обласний департамент охорони здоров’я, щоб необхідні медикаменти передали у певний район. Відповідно, вже там, за місцем проживання малюки отримують все необхідне, – пояснює пані Рудько. – Таким чином це покращує якість життя дітям, які мають певні коагулопатії. Також є ті діти, які потребують лікування на вимогу, приміром, якщо стається щось непередбачуване. Зазвичай це діти з легкими і середніми формами гемофілії тощо. Вони  звертаються до нас, і ми повністю забезпечуємо як обстеження, так і лікування.

За програмою «Дитяча онкологія» фінансування складає приблизно 8 мільйонів гривень на рік, продовжує завідувачка відділення.

– За цією програмою отримуємо хіміопрепарати, а також препарати супроводу, зокрема, антибактеріальні, протигрибкові, противірусні засоби, препарати для проведення сепарації тромбоцитів і отримання тромбоконцентратів у станції переливання крові, фільтри з метою попередження бактеріального забруднення, а також потрапляння вірусів, – продовжує Людмила Рудько.

Лікування у відділенні є складним і довготривалим, займає орієнтовно від 10 до 12 місяців. Комплекс заходів, здійснених протягом останніх років у рамках Державної програми «Дитяча онкологія», сприяв позитивним змінам у сфері боротьби з онкогематологічними захворюваннями у дітей м. Тернополя та області. А впровадження клінічних протоколів лікування онкогематологічної патології у дітей сприяли досягненню тривалої комплексної ремісії та безрецидивного п’ятирічного річного виживання і повного одужання хворих та зменшенню смертності дитячого населення Тернопільської області. Це свідчить про позитивну тенденцію.

Натомість батьки не повинні перейматися, де взяти кошти на дороговартісні препарати. Принцип «Гроші йдуть за пацієнтом» у дитячій лікарні працює на найвищому рівні.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (3)
  • Zinkiv Tania

    Чому батьки просять для онкохворих дітей, грошей на лікування? Брешуть лікарі,чи батьки маніпулюють щоб відправити дитину в Ізраїль на лікування?
  • Nata Yavorivska

    Слава Богу.
  • Pavel Orestovich

    Може і в дит лікарні так, а от в інших, дорослих, найобують конкретно)) Все за свої бабки☝️🤦

keyboard_arrow_up