Експертка каже, що значно зменшилась кількість хворих серед дитячого населення, зокрема серед дітей шкільного віку.
З початку епідсезону 2019-2020 років в області перехворіли 69 180 осіб – 6,6% від всього населення.
За інформацією лабораторного центру, від початку епідсезону зареєстрували 7 летальних випадків від грипу, лабораторно підтверджені - грип А (5 випадків - грип А не субтипований, 2 випадки - грип А (Н1).
Станом на 3 лютого, була інформація про чотири смерті.
Загалом, за даними МОЗ, від грипу в Україні померли 26 людей. Із 30 вересня 2019 року до 9 лютого 2020 року перехворіло 8,1% населення країни, госпіталізовано 95 364 особи, із них 76,8% — діти, віком до 17 років.
За словами Світлани Маціпури, грип відсупає, проте радіти цьому ще рано, адже він все ще перевищує середній багаторічний показник.
- Найбільший пік захворюваності був на 3-му тижні епідсезону, - говорить пані Маціпура. - Поступове зниження спостерігаємо на 6-7-му тижні. Ми все ще вище епідпорогу. Як буде розвиватись хвороба, важко передбачити. Ймовірно вона піде на спад у наступні кілька тижнів, але чи буде це раптово, або поступово - сказати важко.
Світлана Маціпура каже, що через тиждень школярі підуть на весняні канікули, це посприяє успішному зниженню захворюваності, оскільки діти обмежать контакт між собою у закритих приміщеннях.
Довідка
- Хочу наголосити, що у разі виявлення будь-якого з цих симптомів чи у дітей, чи у дорослих, у жодному разі не потрібно займатись самолікуванням. Негайно потрібно звертатись до лікаря, - каже міська педіатр КНП «Тернопільська міська дитяча комунальна лікарня», експертка з педіатрії управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Майя Голяк. - Ускладнення від грипу можуть загрожувати здоров'ю чи навіть життю людини.
З чого починається грип:
- інтоксикація,
- температура тіла (40 градусів),
- озноб,
- болючість очних яблук,
- загальна млявість.
Окрім того, під час грипу, можуть загострюватись різні хронічні захворювання, які потім можна лікувати набагато довше, ніж сам грип. Тому до лікаря експерти радять звертатись одразу.
Для даних захворювань експерти визначили такі групи ризику, щодо ускладнень від перенесеного захворювання:
- діти до 5 років
- люди похилого віку
- вагітні жінки
- люди, які мають хронічні захворювання.
Рівень захворюваності в області росте з кожним днем. Експерти щодня моніторять ситуацію. За їх даними цьогорічний грип відрізняється тим, що може мати серйозні ускладнення.
- Ускладнення можуть починатись вже з першого дня хвороби. Тому важливо вже в перший день, коли відчули ці симптоми. Одразу необхідно телефонувати своєму сімейному лікарю, якщо ви захворіли вночі або увечері - телефонуйте "103".
Найбільш-ефективний засіб захисту як дорослих, так дітей, за словами Майї Голяк, - вакцинація.
- Самий початок хвороби, її протікання та ускладнення залежить від віку людини, стану організму та інших факторів. У кожної людини - воно специфічне, - каже пані Голяк. - Відповідно, є різні шляхи профілактики та способів захиститись від ускладнень. Найперше, що варто пам'ятати - це стандартні профілактичні заходи - регулярні провітрювання, обмеження контакту в закритих групах на період підвищеної активності захворювань.
Експерти кажуть, що двічі одним і тим самим штамом грипу захворіти неможливо. Після захворювання виробляється пожиттєвий імунітет. Проте з кожним роком штам грипу змінюється. Тому нехтувати вакцинацією не варто.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 38 від 20 вересня 2023
Читати номер