Як і хто може отрмати довідку про протипоказання до вакцинації проти Covid-19, роз'яснення МОЗ

Як і хто може отрмати довідку про протипоказання до вакцинації проти Covid-19, роз'яснення МОЗ

МОЗ затвердило форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19.

Довідку форми № 028–1/о «Висновок лікаря щодо наявності протипоказань до вакцинації проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» заповнює лікар на підставі медичних записів про стан здоров’я пацієнта з урахуванням критеріїв, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин.

Нагадаємо, МОЗ раніше вже публікувало роз’яснення, які є протипоказання до щеплення проти коронавірусної хвороби.

Протипоказання можуть бути:

1. Абсолютні – стан, за якого існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на введену вакцину у пацієнта, а ризики від проведення вакцинації значно перевищують переваги від проведення щеплення. Абсолютні протипоказання можуть бути постійними й тимчасовими:

 • Постійні протипоказання – протипоказання до щеплень, що мають постійний пожиттєвий характер.
 • Тимчасові протипоказання – протипоказання, які мають тимчасовий характер та зникають з часом

2. Застереження (вакцинація з пересторогою) – ситуація, за якої остаточне рішення щодо щеплення приймається лікарем з урахуванням переваг над ризиками від щеплення.

Єдиним абсолютним постійним протипоказанням до щеплення конкретною вакциною є анафілактична реакція на першу дозу цієї вакцини. У цьому випадку пацієнтові буде рекомендовано щепитися від COVID-19 іншою вакциною за умови її наявності. Якщо у пацієнта є алергія на один із компонентів вакцини від COVID-19, йому також слід щепитися іншою вакциною.

Тимчасовими протипоказаннями є:

 • Гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 °C. Вакцинація може бути проведена після одужання та за відсутності ознак гострої хвороби. Довідка видається на термін до 2 тижнів від початку захворювання.
 • Лікування моноклональними антитілами або реконвалесцентною плазмою. Вакцинація може бути проведена через 90 днів після закінчення курсу терапії. Термін дії довідки – 3 місяці.
 • Введення вакцин проти інших інфекційних хвороб. Вакцинація від COVID-19 має бути проведена через 14 днів після введення вакцини проти інших інфекційних хвороб (за винятком інактивованої вакцини проти грипу, яку можна вводити одночасно з антиковідною вакциною в різні руки). В проміжку між першою та другою дозою вакцини проти COVID-19 можуть бути введені інші вакцини з дотриманням 14-денного інтервалу. Термін дії довідки – 14 днів.
 • Проба з туберкуліном або аналіз крові на туберкульоз (IGRA). У разі необхідності провести пробу з туберкуліном або IGRA, її слід провести та інтерпретувати перед проведенням вакцинації або відкласти щонайменше на 4 тижні після проведення вакцинації проти COVID-19. Вакцинація від COVID-19 може бути здійснена в будь-який час після завершення всіх етапів проби з туберкуліном. Термін дії довідки – до завершення оцінки проби/IGRA.
 • COVID-19 в анамнезі. Вакцинацію може бути відтерміновано на 3 місяці від часу перебігу COVID-19 або здійснена раніше, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19 методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2. Якщо людина захворіла на ковід після отримання першої дози антиковідної вакцини, друга доза може бути введена відповідно до затверджених схем вакцинації конкретних вакцин, але не раніше ніж через 28 днів від першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу COVID-19. Термін дії довідки – до 3-х місяців.

Вакцинація з пересторогою, або особливі стани:

 • Онкологічна хвороба. Вакцинація проти COVID-19 осіб з онкопатологією є пріоритетною. При її здійсненні слід дотримуватися відповідних рекомендацій НТГЕІ – http://bit.ly/NTHEI_onco.
 • Аутоімунне захворювання. Пацієнти, які проходять лікування препаратом “Ритуксимаб”, повинні відкласти вакцинацію щонайменше на 4 тижні після останньої дози цього препарату. Більше рекомендацій у підпункті 5.6 пункту 5 Наказу МОЗ України від 11.10.2019 № 2070.
 • Особи з імунодефіцитом. Наявних нині даних недостатньо для оцінки ефективності та ризиків вакцини для осіб із важкими імунодефіцитними станами. Враховуючи, що вакцина не є  «живою», а особи з імунодефіцитом мають вищий ризик важкої хвороби та смерті від COVID-19, вони можуть бути вакциновані.

Постійні протипоказання можуть бути лише до щеплення конкретною вакциною від COVID-19, як-от важка алергічна реакція (анафілаксія) на першу дозу цієї вакцини або на один із її компонентів.

У довідці про тимчасові протипоказання до вакцинації від COVID-19 має бути обов’язково вказаний термін дії цих протипоказань.

Коментарі (5)
 • Mariya Yahla

  Безпека суспільних контактів означає те,що невакциновані особи  при зараженні вірусом мають важчий перебіг хвороби з летальними випадками. Тому їм обмежено доступ до громадських місць в їх же інтересах. І в інтересах медичних закладів,а також в інтересах інших хворих. Тому,що кожне ліжко в лікарні,яке займає невацинований пацієнт, автоматично позбавляє можливості прийняти іншого хворого з нековідним діагнозом,якому вкрай потрібна госпіталізація. Не в тому справа,що вакциновані переносять вірус і хворіють ( легко або безсимптомно). Справа в тому, що невакциновані по своїй тупості ( пробачте!) і вірі в інернетну пропаганду, дуже часто сумно закінчують. І ніхто не згадує про те,що в Україні існує на даний час багато обов'язкових щеплень,які робляться новонародженим немовлятам і потім з певними інтервалом повторюються. Де б ми були зараз без щеплень проти туберкульозу,правця,кору і т.п.  Чому ви,противники щеплення, не пишете про це?

  Юлия Колодий reply Mariya Yahla

  Во-первых туберкулез и корь несмотря на вакцинацию продолжает убивать людей не меньше коронавируса, но только Соросам и Гейтсам на это плевать. Во вторых это вакцинодрочеры ведуться на пропаганду, вакцину рекламируют публичные люди, которые на самом деле никогда не кололи и не собираются колоть этот шмурдяк. В третьих об интересах  каких-таких медицинских учреждений идет речь? Не о тех ли, которые в Украине за 30 лет закрыли тысячи, развалили, разнесли или о ведомственной Феофании? В четвертых, если говорить о вакцинах от кори и туберкулеза - эти вакцины разрабатывались годами, а не  за месяц на коленке при финансировании Гейтса, который публично заявил, что население планеты необходимо уменьшить до одного млрд. Кстати, сознательная наша, сама вакцинировалась хоть или тоже бабло отрабатываешь?
 • IVAN TERNOPIL

  За українським законодавством вакцинація на ковід є добровільною. Немає жодного юридичного документа, який казав би про обов'язковість щеплення.

  Але при цьому держава встановлює для невакцинованих певні обмеження. Наприклад, якщо людина невакцинована, то обмежуються її контакти з іншими в інтересах захисту людей.

  вакцина
  АВТОР ФОТО,UNIAN
  Є право людини на здоров'я і життя, а є право не вакцинуватися. Відбувається конкуренція прав. І право на життя тут переважає. Ти маєш право не вакцинуватися, але тоді будуть обмежені твої суспільні контакти, щоб ти не створював загрози для інших.

  Ирина reply IVAN TERNOPIL

  Якщо вакциновані так само хворіють і переносять вірус, то де логіка про "безпеку суспільних контактів"? Звичайна сегрегація і дискримінація  А потім Ляшко буде звітуватися перед "старшим братом" - "Ви доручали 40 % провакцинувати, а я зробив 70%"....

  Юлия Колодий reply Ирина

  Фашизм приобрел более изощренные  и действенные формы. Не надо газовых камер, концлагерей, колымы, гулага. Ну сколько можно расстрелять, отравить в газовой камере? А тут все гениальное - просто. Вакцинируй, убивай иммунитет, выпускай следующий вирус со смертностью 100% и Гейтс это и не скрывает. Только вызывает ужас с каким рвением  надзиратели в Украине принялись осуществлять замыслы Гейтсов и Соросов.

21:01 На Тернопільщині оголосили штормове попередження 20:10 З одного ракурсу: як виглядали тернопільські храми раніше і зараз. Дивіться фото photo_camera 19:10 Житель Чорткова у складі тих, хто звільняє Лиман. Разом із побратимом вони підняли там прапор України 18:05 Президент України відзначив державними нагородами освітян Тернопільщини. Хто їх отримав? Від читача 15:01 На Тернопільщині шукають роботу 267 вчителів 17:03 Свинина стрімко дорожчає, а сало тепер – елітний делікатес? Ми порівняли, які ціни на м’ясо у Тернополі photo_camera 16:14 Зеленський скасував осінній призов та відтермінував демобілізацію 16:00 Як найкращий вчитель України із Заліщиків Василь Дяків змінив звичайні уроки історії 15:01 У день, коли Віталіка не стало, плакали усі. Тернопільщина прощається з Віталієм Даніловим 14:15 Харківська режисерка переїхала на Тернопільщину та влаштувала кінолабораторію для дітей photo_camera 13:20 В Україні з жовтня змінилася система виплат субсидій та пільг: що це означає 12:35 На вул. Лесі України самотньо блукала 2-річна дівчинка 11:32 Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у Тернополі очолив Літургію в Катедрі (РЕПОРТАЖ) play_circle_filled 10:05 Судитимуть чоловіка, який до смерті забив різками односельця-крадія 09:02 Що приготувати з баклажанів: смачні закуски, супи і основні страви play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 1 жовтня: Міжнародний день людей похилого віку
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up