Як отримати та скористатись направленням на безоплатну комп’ютерну томографію: роз'яснення МОЗ

Як отримати та скористатись направленням на безоплатну комп’ютерну томографію: роз'яснення МОЗ

Комп’ютерну томографію (КТ) призначають для визначення стану органів грудної клітки пацієнта.

Йдеться про ситуації, коли неможливо провести ПЛР-тест на COVID-19, наявність дихальної недостатності чи існування супутніх патологій та випадки негативного ПЛР-тесту та загальний важкий стан пацієнта, повідомляє пресслужба МОЗ.

Більше про показання до призначення КТ та ефективність цього методу діагностики читайте за посиланням https://bit.ly/3BKik7a.

Як пацієнту зробити безоплатне КТ?

Відео дня

1. Пацієнт має звернутись до свого сімейного або лікуючого лікаря за медичною допомогою. У випадку, якщо лікар бачить таку потребу, то виписує пацієнту е-направлення на обстеження. У направленні, яке можна отримати на телефон, вказується лише код послуги та інформація про заклад та лікаря, який і створив це направлення.

2. Далі пацієнт обирає медичний заклад, який надає амбулаторну допомогу за контрактом з НСЗУ. Лікарня чи поліклініка має надавати послуги за пакетом “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах”. Знайти необхідну лікарню можна на дашборді НСЗУ https://bit.ly/3DFPTb4 або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77.

3. Надалі пацієнт має зателефонувати до відповідної поліклініки та уточнити, чи має медичний заклад апарат для проведення КТ (томограф) та лікаря, який його може зробити. У випадку позитивної відповіді, пацієнт записується на обстеження та приходить у визначений час для проведення безоплатного КТ.

Якщо пацієнт перебуває на лікуванні у стаціонарі, то усі необхідні обстеження входять до відповідного пакету послуг та проводяться одразу в тій лікарні, куди його госпіталізували. Для надання відповідної допомоги лікарня має все необхідне.

Якщо існує підозра на інфікування #COVID-19, то спочатку лікар має направити пацієнта на #тестування, зазвичай це ПЛР.

Якщо провести його неможливо, а стан хворого погіршується, тоді призначають КТ органів грудної клітки.

Фахова спільнота не рекомендує використовувати КТ, як масовий метод для всіх, хто має ознаки коронавірусної хвороби.

Водночас, спеціалісти радять послуговуватись методом ультразвукової діагностики для відслідковування захворювання. Його перевага в тому, що він не дає додаткову дозу опромінення, як у випадку із КТ.

Повторення КТ пацієнтам із важким та середнім перебігом захворювання рекомендують робити на 21-й день з початку захворювання та через півроку. Проте кожен випадок індивідуальний, тому рішення має ухвалювати лікар.

На зображенні може бути: екран, телефон та текст

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Ігор Буда

    хахаха
    ненаукова фантастика.
    перевірте на практиці.

keyboard_arrow_up