Хворих на ковід у Тернополі знову стає більше. Чому так: розповідає інфекціоніст Василь Копча

Хворих на ковід у Тернополі знову стає більше. Чому так: розповідає інфекціоніст Василь Копча

Останніми днями кількість хворих на коронавірус на Тернопільщині збільшується. Чи чекати нової хвилі захворювання та як змінилась хвороба? Що відомо про новий штам? Розповідає інфекціоніст Василь Копча. 

Якщо ще на початку січня за добу було до 10 випадків захворювань, то тепер – понад 50.

Ми проаналізували дані Тернопільського обласного центру контролю та профілактики хвороб щодо захворюваності на COVID-19 на Тернопільщині. Як можна побачити на інфографіці – хворих щодня стає більше. У середньому, від початку лютого в області щодня 38 хворих. У цей же період минулого місяця – 8.

Відео дня

У місті ситуація аналогічна – кількість хворих на коронавірус збільшується.

Від початку року, за офіційно підтвердженими даними, в області 4 летальних випадки від коронавірусу.

З'явились нові штами

Ми поспілкувалися з лікарем-інфекціоністом, доктором медичних наук професором Василем Копчею. Він розповідає – хвороба нікуди не зникла. Більше того, з'являються нові штами.

– Ми бачимо загальноєвропейську тенденцію, що наразі домінують штами «Омікрон» та «Кракен», – каже Василь Копча. – Ми не маємо змоги у області визначати штам коронавірусу, однак ми можемо вважати, що саме ці два штами вже є домінуючі.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, штам «Кракен» не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші штами. Тим не менш, порівняно з попередніми штамами, «Кракен» найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Симптоми коронавірусу залишаються незмінні. Вони дуже схожі на ознаки грипу чи ГРВІ, тож не варто займатися самодіагностикою. Як повідомляють у МОЗ, ознаками ковіду можуть бути нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі, кашель, озноб, лихоманка, втрата нюху або смаку, тощо.

Чи чекати нової хвилі?

Як розповідає Василь Копча, наразі не варто панікувати. Зростання кількості хворих не є значним, однак це все ж не варто ігнорувати.

– Наразі ми бачимо, що кількість хворих не є такою високою, як у цей же період у 2021 та 2022 року. Цей підйом може мути епізодичним. Ми бачимо, що ковід зменшив свою вірулентність, адже переважна більшість людей отримала імунітет – шляхом вакцинації або перенесення хвороби. Серед госпіталізованих, як я бачу на практиці, здебільшого люди похилого віку та люди з супутніми хворобами. У Тернополі є лише дві лікарні (перша лікарня і тубдиспансер), куди госпіталізують хворих на ковід, хоча раніше такі відділення розгортали чи не в кожному закладі, бо бракувало місць.

Молодь зазвичай переносить хворобу легко і багато хто навіть не підозрює, що у нього коронавірус, адже не звертається до лікаря, каже Василь Копча.

Якщо ви відчуваєте симптоми хвороби – піклуйтеся про оточуючих. Одягніть маску, не перебувайте у тісному контакті з іншими людьми. Як пояснює інфекціоніст, говорити про кінець пандемії ще зарано.

– Ми бачимо, що в деяких країнах Європи почали скасовувати карантинні обмеження, в Україні це відбулося само по собі після початку війни. Але ситуація лишається напруженою у деяких регіонах. Зокрема, ми можемо бачити значне зростання кількості хворих та посилення карантину у Китаї. Лишається сподіватися на краще. Як показує практика інших пандемій та епідемій, мета вірусу – не вбити якомога більше людей, а інфікувати. Тому виживають та краще поширюються саме ті штами, які легше переносить людина. Ковід вже сприймається багатьма як різновид ГРВІ.

Щоб захистити себе – варто пам’ятати про протиепідемічні заходи. Необхідно проводити повторну вакцинацію, особливо людям, які входить до групи ризику. Потрібно дбати про свою безпеку та уникати людних місць та прямих контактів з хворими – радить лікар. Якщо ж ви відчули симптоми хвороби – не варто займатися самодіагностикою та самолікуванням. Необхідно звертатися до вашого сімейного лікаря.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up