Трагедія, що трапилась поблизу Львова зранку 4 жовтня сколихнула серця багатьох. Хтось читав новини в інтернеті, хтось переживав за рідних, які були на борту. А дехто якраз повертався додому повз місце трагедії. Через аварійне падіння літака львівське летовище тимчасово закрили, усі рейси відклали. Наша землячка Олена Івченко розповіла «20 хвилин» про те, із якими пригодами вони поверталися із відпочинку.
Нагадаємо, що літак Ан-12, який впав поблизу Львова, летів з іспанського Віго в турецький Стамбул та мав здійснити посадку у Львові для дозаправки. При заході на посадку, на відстані 13,7 км до міжнародного аеропорту «Львів», він зник із радару. Його знайшли за півтора кілометра від злітно-посадкової смуги. П’ятеро людей загинули, ще трьох потерпілих із різними видами травм забрали у лікарню.
Люди, які навіть просто мали призначені вильоти на цей день, кажуть, що пережили сильний стрес.
- Цього я довго не забуду. Зараз просто аналізую і дякую Богові, що все гаразд зі мною і рідними, - розповідає пані Олена. – Ми поверталися із відпочинку з молодшою донькою. У Тернополі живуть мої мама та бабуся. Виліт був із Шарм-ель-Шейху, щоправда, трохи із запізненням. О 9-ій ранку вже мали бути у Львові. Однак, коли вже мали йти на посадку, капітан літака повідомив, що у зв’язку з погіршенням погодних умов, ми мусимо здійснити посадку в сусідньому аеропорту – у Борисполі. Більше детальну інформацію, сказали, нададуть згодом.
На борту їхнього літака було багато дітей, а також жителі інших країн, багато білорусів. Українські авіалінії дешевші, зауважує жінка. Плюс багато з тих, хто летіли, мали замовлений трансфер. Тож при повідомленні про приземлення в Києві люди почали шукати квитки на онлайн-ресурсах. До Тернополя їх не було, каже пані Олена. Тому всі почувалися, наче на голках.
- Маленькі діти. Ми всі - в літніх шортах і майках, бо думали, що зараз одразу в автобус – і додому. Холодно на вулиці. Не очікували такого! – продовжує вона. – Уже пізніше капітан літака повідомив, що ми дозаправимося у Борисполі і полетимо у Львів. Так і сталося.
Жінка розповідає, наскільки важкою емоційно була ця дорога до львівського аеропорту. Хоч борт-працівники нічого не розповідали, уже в Києві, коли вони зателефонували рідним, щоб повідомити про затримку, ті розказали про трагедію з літаком, про загиблих.
Подумки молилися. Переживали, бо на борту – багато дітей.
- Лише одна думка про це приводить у ступор. Я бачила рештки літака, коли ми приземлялися, було дуже страшно, - розповідає пані Олена.
О 15.00 вони лишень виходили з аеропорту у Львові. День був, без сумніву, складним.
- Важко, коли знаєш, що нещодавно на цьому місці трапилася трагедія, - говорить жінка. – Переосмислюєш своє життя в такі хвилини. Я досі розбита...
4 жовтня були заплановані вильоти у багатьох людей.
Вцілілих після падіння судна людей у важкому стані доставили в лікарню. Відомо, що ті, хто вижили, були у носовій частині літака.
"Через трагічні обставини в районі міжнародного аеропорту "Львів" і його тимчасовим закриттям рейс МАУ PS034 Львів – Київ був затриманий до 10:27 за місцевим часом. Через запізнення рейсу 91 пасажир втрачає стикування в аеропорту "Бориспіль" (Київ) з рейсами МАУ в Нью-Йорк, Пекін, Відень, Гельсінкі, Стамбул, Мюнхен, Париж, Тель-Авів, Рим, Ларнаки, Мілан, Афіни , Брюссель, Дюссельдорф, Франкфурт, Копенгаген, Тбілісі, Єреван, Харків і Одесу",– йшлося в повідомленні МАУ на офіційній фейсбук-сторінці.
У компанії також додали: пасажирам далекомагістральних рейсів до Нью-Йорка і Пекіна, які змушені будуть затриматися в Києві, МАУ забезпечить розміщення в готелі, харчування та трансфер.
Через трагедію поблизу Львова Бельгійський "Гент", який у Львові зіграв матч Ліги Європи проти "Олександрії", не зміг вчасно вилетіти додому.
Напередодні футболісти зіграли матч Ліги Європи проти "Олександрії". Про проблеми з вильотом ідеться на офіційному твіттер-акаунті команди.
За інформацією міністра інфраструктури, причиною падіння стало те, що у літака банально закінчилося пальне. Згодом з'явилася ще одна версія події – помилка пілота.
"Екіпаж літака попросив екстрену можливість дозаправитися, і просто недотягнув до злітно-посадкової смуги кілька кілометрів. Тут поблизу житлові будинки, тож якби він впав туди – була би катастрофа", – розповів мер Львова Андрій Садовий.
Як відомо, Ан-12 належить авіакомпанії "Україна-Аероальянс". Літак, за даними ЗМІ, експлуатується 51 рік.
На сайті компанії йдеться, що вона займається приватними вантажними перевезеннями.
Журналісти «20 хвилин» перевірили дану компанію у реєстрі. Дата реєстрації – 1994 рік. Цікаво, що назва цієї компанії 12 разів проходить у судовому реєстрі!!! Там не лише адміністративні, а і кримінальні справи!!!
За фактом трагедії поблизу Львова поліція відкрила кримінальне провадження через смертельну аварію літака – за ч.3 ст.276 (порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту) КК України. Санкція статті передбачає покарання - позбавлення волі терміном до десяти років.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер