Межі встановили, а сам парк – для забудови

Межі встановили, а сам парк – для забудови
Тернопільський парк ім. Шевченка – одне з улюблених зон відпочинку місцевих жителів. Але насправді це – земля для “будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення”
Землею “для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення” офіційно є тих 16,3436 га біля Ставу, які тернополяни вважають парком імені Шевченка. У цьому може пересвідчитися кожен, хто загляне до Публічної кадастрової карти України.

Отож, шукаємо на мапі парк ім. Шевченка і клацаємо курсором на відповідній ділянці – її кадастровий номер - 6110100000:02:021:0028. Ресурс одразу видає дані, котрі можуть здивувати жителів міста, звиклих до прогулянок біля водойми із мальовничими краєвидами. Перше, що кидається у вічі – тип власності землі під парком не визначений. Друге – її цільове призначення “07.01”. Дивують, звісно, не цифри, а те, що “07.01”, згідно з класифікацією видів цільового призначення земель, є кодом ділянок, відведених “для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення”. Це – за наказом Державного комітету із земельних ресурсів № 548 від 23 липня 2010 року. За цією ж класифікацією, парки, які належать до земель загального користування, мають код “18.00”, а різного роду парки, що входять до природно-заповідного фонду отримують коди, починаючи від “04.01” і завершуючи “04.11”.

Справді, парки “Топільче” і “Національного відродження”, згідно з тією ж кадастровою картою, перебувають у комунальній власності і їх цільове призначення – “землі загального користування”. Парк “Загребелля” у його частині біля Ставу, який тернополяни ще називають Кутківецьким лісом, офіційно належить до зони “01” – природоохоронної. А от парк Шевченка – ні. Він, нагадаємо, – “для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення”.

Статус змінювати не будуть

Відео дня

За роз'ясненнями про статус одного з улюблених місць відпочинку і проведення дозвілля тернополян ми звернулися у відділ земельних ресурсів. Адже можна припустити, що у земельників, які працюють під прискіпливим і справедливим контролем обранців тернополян – міського голови й депутатського корпусу – просто поки не дійшли руки до парку ім. Шевченка. Сподівалися, що ось-ось і жителі міста зможуть бути впевнені, що цьому клаптику природи нічого не загрожує. Що тут – приміром на Єлєсях – не з'являться якісь дерев'яні будиночки, мангали з димом...

У запиті ми поцікавилися: 1. На якому етапі перебуває робота з визначення типу власності ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0028? 2. Чи заплановані зміни цільового призначення ділянки з кадастровим номером 6110100000:02:021:0028?

Але відповідь була, як то кажуть у політиці, “асиметричною”: виявилося, що теперішню міськраду поточний статус парку влаштовує.

“Рішенням міської ради від 17. 08. 2012 р. № 6/23/127 надано земельну ділянку загальною площею 16,3436 га управлінню культури і мистецтв Тернопільської міської ради (ід. Код 02230572) в постійне користування для будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення парку ім. Т. Г. Шевченка. Згідно з вимогами чинного законодавства, земельна ділянка відноситься до комунальної власності. Інформація щодо зміни цільового призначення зазначеної земельної ділянки відсутня”, – йдеться у віповіді відділу земресурсів за підписом його начальника Віктора Кібляра.

Таким чином парк ім. Шевченка є таким парком, який є землею для “будівництва та обслуговування об'єктів рекреаційного призначення парку”. Логіка – вражаюча!

Причини для побоювань

Звісно, що можна заспокоювати себе. Мовляв, з відділу запевнили, що це комунальна власність. Та й передали землю у користування управління культури і мистецтв... Проте сподіватися, що у планах керманичів міста щодо парку ім. Шевченка є одні тільки “культура і мистецтво”, що комунальники насправді готують для тернополян креативні атракціони біля Ставу, не випадає навіть у цьому випадку. Скепсису додає уже тільки один погляд у минуле, в 2013 рік, а саме у рішення міськради, яке демонструє, для чого й кому уже пішла частина паркової землі. 6/25/28 “Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 0,19 га за адресою вул. Замкова, 6А ТОВ «Акватер».

“В рішення внесено доповнення відповідно до рішення міської ради від 20.12.2012р. №6/27/109. Розглянувши звернення товариства з обмеженою відповідальністю «Акватер», керуючись ст.12, 120, 123, 124 Земельного Кодексу України, Законом України «Про оренду землі», враховуючи висновки постійних комісій з питань містобудування, з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі, міська рада ВИРІШИЛА:

Дати дозвіл товариству з обмеженою відповідальністю «Акватер» (ід.код) на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею до 0,19 га для обслуговування та реконструкції з надбудовою нежитлової будівлі кафе-бару «Назарія» за адресою вул. Замкова, 6а з наданням в оренду терміном на десять років”, – читаємо у документі.

Далі йдеться, що це здійснено, у тому числі, за рахунок земель управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради – 0,1046 га (землі рекреаційного призначення, в тому числі – землі які використовуються в комерційних цілях – 0,0201 га, землі змішаного використання – 0,0845 га), за рахунок земель міської ради, не наданих в користування та не переданих у власність – 0,0854 га (землі житлової та громадської забудови, в тому числі землі, відведені під будівництво (будівництво на яких не розпочато – 0,0854 га).

Можуть віддати ще

Як бачимо у рішенні, ТОВ “Акватер” отримало і землі рекреаційного призначення.

Згадане підприємство, до речі, зареєстроване на тій же Замковій, 6А і його засновник – Ярослав Михайлович Гладкий, син побратима міського голови Сергія Надала, депутата міської ради, голови земельної комісії міськради, власника та орендаря декількох ділянок у місті Михайла Гладкого.

Закріплення статусу парку ім. Шевченка як землі для забудови напрочуд резонує із такими діями обранців тернополян. А з огляду на те, що у відділі земресурсів нам відповіли, що про наміри зміни цільового призначення невідомо, то існує імовірність, що згодом ще частину парку дадуть “під рекреацію”. Звісно, негарно було б промовчати, що міськрада таки затвердила межі парку ім. Шевченка. Та це зовсім не заважає роздавати землі – просто є межі. А всередині ділянки можна зробити багато чого: головне – з “рекреаційним призначенням”.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (4)
  • Анонім
    мудаки... гребуть все що бачать...
  • Олег Фостяк
    Перш за все маю нагадати панам, що заклади ресторанного типу не є обєктами рекреаційного призначення.
  • Микола Унгурян
    нічого дивного - "патріоти" рулять.
  • Freemason Yura
    Надал розуміє що біля озера шо не пободуєш-окупиться!

    Приклад цього - ресторан Назарія,котрий по документах належав Гладкому,фактично керувала там всім Надала жінка.

    За оперативною інформацією ресторан був проданий київським людям за 1,5 млн доларів!!!!

    І так деребаниться вся земля !!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
16:50 У центрі міста відремонтували тротуари: дивіться, який вигляд вони мають тепер! photo_camera 16:10 У Монастириськах прощаються з Героєм Анатолієм Синявою, якого майже рік вважали зниклим безвісти 15:43 За тисячі євро до Румунії або Молдови: на Тернопільщині викрили групу, яка переправляла чоловіків за кордон photo_camera 15:10 Штормове попередження на Тернопільщині: 7—8 липня грози, град та шквали Від читача 13:04 Перегляд фільму «20 днів у Маріуполі» 14:35 «Пакунок школяра»: батьки першокласників отримають 5 тисяч гривень на збори дитини в школу 14:00 На Тернопільщині під час ДТП перекинувся автомобіль — є постраждалий 13:30 Освітні пільги для військовослужбовців, учасників бойових дій та членів їхніх родин 13:00 ДТП у Ягільниці: водій Daewoo помер дорогою до лікарні 12:30 Дві котельні у Тернополі зупиняють на ремонтний період 12:08 У Тернополі знайшли зниклу 11-річну дівчинку 11:46 Маму з малою дитиною вбили в Німеччині. Підозрюють підлітка 11:31 Біля ЦУМу частково обмежили рух: працює аварійна водоканалу photo_camera 11:03 Міст в дірках і тріщить по швах, а ремонт зупинили photo_camera 10:25 На Чортківщині потяг травмував 68-річну жінку 10:00 Терапевтичний сад відкрили в парку «Сопільче» photo_camera 09:30 Майже 50 тисяч гривень видурив шахрай у жінки з Чортківщини, прикидаючись працівником банку 09:00 На війні загинули Захисники з Тернопільщини Назар Бойко та Михайло Підгребя 08:00 НБУ підвищив курс долара і знизив курс євро 21:50 BMW мчав зі швидкістю 174 км/год в населеному пункті
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up