Права квартирантів таки порушили, кажуть юристи

Права квартирантів таки порушили, кажуть юристи

Ані голова Фонду пам’яті Мит­рополита Мефодія, ані його роди­чі не можуть розпоряджатись майном померлого до оформлення права власності. Тож як у діях першої, так і другої сто­рони є порушення, стверджують юристи.

Читайте також: Борються за квартири Митрополита Мефодія


  Ми проконсультувались щодо окремих моментів із трьома незалежними юристами, адвокатами. Їхня відповідь однозначна: сторони діють однаково неправомірно.


  — У таких випадках жодна зі сторін не має права розпоряджатись квартирою й укладати будь-які правочини, у тому числі і на охорону,?— каже юрист Олена Степанова. — Спадкоємець за заповітом лише вступив у право наслідування, але право власності виникає з моменту його реєстрації у Держреєстрі. Нема права власності і у родичів. Тож договір на охорону з приватною охороною є оспорюваним, оскільки ЗУ «Про охоронну діяльність» та ліцензійні умови чітко передбачають наявність документа, який посвідчує право користування нерухомим майном або право власності на нерухоме майно.

  З огляду на це жодна зі сторін, вочевидь, не мала права розпоряджатись житлом. А тим паче — поселяти квартирантів. Ми поцікавились у «помічника адвоката» пані Наталії, на якій підставі вона уклала договір оренди.

  — На підставі заповіту, яким власник фактично позбавив сво­їх рідних майна. Поки даний до­кумент не буде скасовано рішенням суду, він є чинним та останньою волею покійного,?— відповіла жінка.?— Тим паче, за усім майном, як за життя, так і після смерті Митрополита наглядала, сплачувала рахунки, проводила поточні ремонти, володіла ключами доступу пані Шевчук. На час укладення договору оренди вже була закрита кримінальна справа, а почеркознавча експертиза встановила, що підпис на заповіті виконано заповідачем власноруч.

  Таку відповідь наші юристи не вважають обгрунтованою та переконливою.
  — Заповіт — це лише підстава набуття права власності на квартиру у порядку спадкування і не більше, це не є право власнос­ті,— аналізує адвокат Андрій Ку­курудза.— Власність на цю квартиру виникає з моменту державної реєстрації свідоцтва про право власності на квартиру за заповітом, яке оформляє нотаріус та реєструє його у відповідному реєстрі прав на нерухоме майно.

  А ось права квартирантів, які, вочевидь, знали про спір за спадок, згідно із законодавством, порушені.


  — Є договір про оренду. При укладанні орендарі мали б поцікавитись, кому належить право власності на квартири. Та, припустімо, не поцікавились, — каже адвокат Василь Когут. — Вселились, уклали договір про охорону з управлінням поліції охорони — мали таке право на підставі договору оренди.


Тож тепер квартиранти мають право подавати заяву до суду.  Адже УПО не мало б допустити сторонніх людей у «їхнє» житло — пред’явлені роди­чами документи не є правом власності. Також логічними, як кажуть адвокати, є заяви квартирантів про проникнення в квартиру. Проте, розуміючи, що основа конфлікту лежить у спорі за спадок, і поліція, і УПО намагаються якнайменше встрягати у ці розбірки.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:09 До скількох років дітям варто спати з батьками у ліжку photo_camera stars 20:15 Цитати вождів, зірки та мозаїки: де у Тернополі збереглася радянська символіка photo_camera stars 19:59 У Тернопільському районі зіткнулися мікроавтобус і фура: потерпілого виймали рятувальники (ФОТО) 19:10 Згадуємо шедеври: чи пам'ятаєш ти популярні телепередачі 90-х та 2000-х років, які дивились цілими сім'ями (ТЕСТ) stars Від читача 14:56 Адвокат допоміг жертві домашнього насильства захистити свої права 18:05 Як потурбуватися про своє здоров'я, коли ти — мама 17:07 В Озерній чоловік, який перевищив швидкість, кинув патрульним 200 гривень 16:03 На Тернопільщині повністю обмежили рух транспорту на ділянці дороги М-19 15:20 Замість пакунка малюка — гроші: скільки батьків на Тернопільщині отримали компенсацію 14:10 У парках Тернополя починають працювати атракціони 13:04 Понівечені долі, біда у двох сім’ях: як живуть села на Теребовлянщині, де на Великдень сталась трагедія stars 12:05 Як тернополяни у соцмережах вітають свою маму photo_camera 11:10 Як у Тернополі їздить громадський транспорт до кладовищ на Провідну неділю 10:05 Родина Крохмальних опинилася в біді: тернополянка виставила на продаж свої картини, аби допомогти друзям 09:05 Коронавірус на Тернопільщині: 228 нових випадків COVID-19, чотири людини померли 09:01 Сьогодні, 9 травня: День Матері 08:00 Цей день в історії, 9 травня: День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 07:03 Погода на 9 травня: заморозки у повітрі та на ґрунті
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up