У 27 лишився без ноги і роботи, на руках – двоє діток. Тернополянин травмувався у кар'єрі

У 27 лишився без ноги і роботи, на руках – двоє діток. Тернополянин травмувався у кар'єрі

Андрієві (прізвище відоме – прим. авт.) – 27 років. У нього – двоє діток і кохана дружина, він мав багато мрій , але вмить усі плани перевернулися. 22 червня на робочому місці, кажуть рідні, він отримав серйозну травму ноги. Аби врятувати життя чоловікові, частину кінцівки довелося ампутувати. Чоловік пережив операцію, але попереду в нього ще довгий процес реабілітації. Психологічно він досі не може прийти до тями.

- Йому важко, щоночі бачить жахіття, він бачить, як на нього їде екскаватор. Зривається, дивиться під ковдру та хапається за голову. Це дуже страшно. У 27 молодий та сповнений сил, але прикутий до ліжка. Ми молимося за його одужання, підтримуємо морально. Але найстрашніше – це байдужість інших. Брат травмувався на роботі, а звідти досі ніхто не подзвонив, не прийшов, не висловив співчуття. Навпаки – керівництво хоче звалити всю вину на нього і товариша, аби не виплачувати страховки, - говорить сестра пана Андрія – Наталія (прізвище відоме – прим. авт.).

Працевлаштований офіційно

За словами жінки, її брат Андрій більше двох років працює водієм екскаватора на ПрАТ "Тернопільський кар’єр" у селі Максимівка, що в Збаразькому районі. Працевлаштований офіційно, запевняє сестра. 22 червня був на зміні.

- Він працював у парі з іншим водієм. Брат виконував роботу на землі в той час. Коли мав відійти, нога випадково застрягла між камінням. У той час водій мав нагорнути камінням. Не побачивши брата, бо машина висока, він двічі притиснув його тим ковшем. Брат почав дуже сильно кричати, напарник почув, вибіг і не міг одразу зрозуміти, що трапилося. Андрій лежав на землі і говорив, що в нього дуже болить нога. Тоді товариш  підійшов і побачив море крові довкола. Сьома ранку, покликати на допомогу нема кого, у робочих машинах навіть простої аптечки немає. Кров валила рікою, напарник швиденько побіг до легківки, поклав у неї брата. І повіз його у Збаразьку районну лікарню, - продовжує жінка.

За словами співрозмовниці, медики намагалися врятувати кінцівку, але вона була, як на м’ясорубці перемелена.

- Нога була тепла, вони хотіли її пришити, але нічого не могли зробити. Тоді викликали реанімобіль, аби транспортувати брата у Тернопіль. Попри суботу у лікарню з'їхалися всі лікарі. Подивилися і сказали, що іншого виходу немає. Або відрізати, або буде зараження крові. Ми пішли із невісткою до Андрія в реанімацію, щоб порадитися. Він нас запитав у відповідь: "А що є вибір?" - продовжує сестра.

Щоночі бачить жахіття

Операцію робили три години. Від коліна залишилося 12 см кінцівки, решту відрізали.

- Він кричить уві сні, перші рази то дуже зривався і плакав. Казав, що йому сниться той ковш. Сім місяців одній дитині, і два з половиною рочки – іншій. І він молодий, мав багато планів. А тут таке, - крізь сльози розповідає вона.

Рідні втішають чоловіка, як можуть. Його моральний стан дуже важкий.

- Найбільше переживає за те, як тепер годуватиме родину. Дружина у декреті, двоє маленьких діток. Він весь час запитує: "За що ми тепер будемо жити?!" Стан дуже важкий. Він досі відчуває ногу, каже, що чує пальці, ніби вони терпнуть. Просить почесати їх. Ми спочатку думали, що в нього щось із психікою, але лікар пояснив, що так є. Ноги вже немає, а тіло її ще може відчувати.

Рідні обурені тим, що нещастя трапилось на роботі, а ніхто досі не поцікавився, у якому стані їхній працівник.

- Вони роблять усе можливе, аби нічого йому не виплачувати. Зібрали працівників, кажуть люди, що взагалі говорять, ніби ці двоє крали солярку. З нами ніхто не говорив, із керівництва ніхто не цікавився, що трапилось у той день. Ми не хочемо їхніх грошей, ми хочемо, аби люди знали правду. Ми нікого не звинувачуємо. Ми розуміємо, що так трапилося, і вже нічого не повернеш. Але невже не можна по-людськи прийти і поговорити? - запитує пані Наталія.

"Напарник допомагає, чим може"

Водій, який не побачив брата і наїхав на ногу, за словами пані Наталії допомагає родині, чим може.

- Він ще молодший за мого брата. Спочатку ми дуже злилися на нього. Але зараз розуміємо, що це – нещасний випадок. Ніхто не хотів, щоб так трапилося. У тій ситуації він зреагував швидко, на скільки міг. На роботі в машинах вони не мають абсолютно нічого для надання невідкладної допомоги. Ні джгута, ні ліків. Кар'єр дуже великий. Поки когось знайдеш, може бути пізно. Той хлопець сам завіз Андрія у лікарню, щодня приходить відвідувати  його. Дуже переживає, - каже сестра потерпілого.

Рідні не хочуть ні з ким воювати, але вони зроблять усе, аби цю історію на виробництві не скерували проти самого ж чоловіка.

- Вони зі своїми ресурсами можуть різне вигадувати. Подейкують, що в них уже були травми на виробництві, і вони вже уникали відповідальності. Але всі ми люди! Як так можна? Ви ж не знаєте, що з вами завтра буде?! На підприємстві є КПП, камери відеоспостереження. Там ціла пропускна система. Хто би пустив Андрія чи того іншого водія на територію, якби вони не працювали?!

"Он занімался єрундой"

На місці події, за словами пані Наталії, була і поліція. У брата і його напарника брали кров на вміст алкоголю. Їхня совість чиста, запевняє співрозмовниця. Та чи чиста вона в них, на кого стільки часу працювали?

Журналістка "RIA плюс" спробувала зв’язатися із представниками ПрАТ "Тернопільський кар’єр". Начальник цеху, до якого вдалося додзвонитися, говорити на цю тему не схотів.

- Зараз ідьот расслєдованіє, вам інформацію нададуть за її рєзультатамі. Я нєкомпєтєнтєн дєлать виводи. Он нє виполнял свої обов’язки, он занімался єрундой, - сказав співрозмовник.

Кілька днів поспіль ми пробували додзвонитися на інші номери, вказані на сайті ПрАТ "Тернопільський кар’єр". Там з одного відділу перенаправляли в інший. Щоразу давали інші номери телефонів.

Інженер з техніки безпеки, якого назвали Анатолій Іванович, коли почув, про що йде мова, поміняв тон розмови.

- Інформації ніякої не надаю. А я не хочу нічого казати. Це заборонено законом? – каже він і кинув.

На другу спробу поговорити відповідав не краще.

- Ніякої інформації надавати не буду. Коли прийде час, тоді надам. Працівники наші в безпеці, нічого в нас такого (!) не сталося. Я нічого ще не знаю, інформації вам ніякої не дам, - сказав, як відрізав.

Ми просили контакти до керівника фірми. Діловод скала, що він у відрядженні. Ми залишили їй номер телефону журналістки та попросили при можливості передзвонити. Однак на момент підготовки публікації ніхто так і не дзвонив. Якщо представники ПрАТ "Тернопільський кар’єр" готові висловити свою позицію з цього приводу, ми її опублікуємо!

Протез через кілька місяців

Ми також поспілкувались із лікарем обласної лікарні Сергієм Гданським. Той розповів, що стан чоловіка – середньої важкості. Йому ампутували частину правої кінцівки. Рана спокійна, поступово загоюється. Але лікування та реабілітація буде довготривалою. Про протез можна буде говорити не раніше, ніж через кілька місяців.

Дані про подію, яка трапилась на території ПрАТ "Тернопільський кар’єр", внесені у ЄРДР, порушили кримінальне провадження, розповів начальник відділу комунікації ГУНП Сергій Крета.

- Наразі триває розслідування кількох служб, серед яких обласне управління Держпраці. Вони мають встановити усі обставини, з'ясувати, чи був працевлаштований чоловік, чи перебував на робочій зміни, чи не були порушені правила техніки безпеки тощо. Проводять спеціальні експертизи. За результатами роботи комісії правоохоронні органи вирішуватимуть подальший хід даної справи, - каже він.

За процесом розслідування цього випадку стежитиме і редакція "20 хвилин". У наступних публікаціях ви зможете почитати про те, чи об’єктивно проводить розслідування спеціально створена комісія, чи справді гарантоване право людині на отримання компенсації у випадку травмування на виробництві тощо. Також ми сподіваємося, що ПрАТ "Тернопільський кар’єр" надасть роз’яснення щодо ситуації, яка трапилася на їхньому підприємстві.

 

Ростислав НЕБЕЛЬСЬКИЙ, юрист:

- Відповідно до Закону України "Про охорону праці" усі працівники підлягають обов'язковому соціальному страхуванню власником підприємства, організації та установи незалежно від форм власності та видів їх діяльності від нещасних випадків і професійних захворювань. У разі нанесення шкоди їх здоров'я власник зобов'язаний відшкодувати працівникові шкоду, заподіяну йому каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним з виконанням трудових обов'язків.  Є Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Він містить перелік соціальних послуг та виплат, які здійснюються Фондом соціального страхування від нещасних випадків.

Наразі триває розслідування цієї справи визначеними органами. За висновками роботи комісії мають прийняти рішення щодо розміру страхових виплат.

Якщо інцидент трапився на території підприємства, то є конкретні особи, які зобов’язані організувати безпечний виробничий процес. Тому вони також відповідальні за те, що трапилося. Правоохоронні органи повинні це врахувати.

Коментарі (23)
 • Мар'яна Денега

  Господи дай йому сили і терпіння
 • Валя Савина

  Дай бог ему здоровья предприятие обязаны все оплатить
 • Галина Томчишин

  ГОСПОДИ ДОПОМОЖИ ЙОМУ І ЙОГО. РОДИНІ
 • Вася

  Директора на мило.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:09 Яйця чи молоко - на дверцятах? Чи правильно ви зберігаєте продукти у холодильнику: ТЕСТ 20:01 "Спочатку свої": зміняться правила прийому дітей у тернопільські садки та школи play_circle_filled stars 19:04 Підняти, не можна залишити: чому тернополяни платять за холодну воду більше, ніж в інших містах photo_camera stars 18:33 «Ми маємо поставити донечку на ноги»: трирічна Міленка потребує допомоги небайдужих photo_camera Від читача 17:21 5 порад для держслужбовців: як безпомилково заповнити декларацію? 18:01 Підручний та Підгрушна стали призерами чемпіонату Європи з біатлону 17:25 На Тернопільщині поштарка спокусилася на чужі субсидії 16:44 Є результати тестів на коронавірус евакуйованих з Китаю українців play_circle_filled 15:59 Сучасні стоматологічні клініки, які допоможуть позбутись проблем із зубами 15:47 У "Cінема Сіті" досі немає світла, а глядачів запрошують на покази. Чи буде в Тернополі кінотеатр photo_camera stars 15:27 Тернопільські спортсмени вибороли шість медалей на Всеукраїнському турнірі з джиу-джитсу 15:15 У Тернополі зниклого хлопчика шукав весь особовий склад поліції 14:51 Обікрали квартиру волонтерки Христини Феціци: винесли гроші для діток з Петриківського інтернату photo_camera stars 14:33 Підсніжники у лісі тернополянка шукала, як гриби (ФОТО) photo_camera 14:02 "Китайських немає". Скільки коштують овочі та фрукти на ринку та в супермаркеті: де вигідніше купувати play_circle_filled photo_camera 13:30 МОЗ показало українцям мультфільми про коронавірус play_circle_filled 12:55 На Карпенка збили пішохода. Водій втік (оновлене) 12:25 Пюре з сальмонелою, капусняк з кишковою паличкою: чим нагодували курсантів військового коледжу Збаража play_circle_filled 12:09 У Тернополі виділили 2 мільйони на будівництво нових бюветів: де можна буде безкоштовно набрати воду photo_camera 11:35 День ангела тричі на рік: як святкують іменини тернопільські Світлани photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up