Землю біля літака отримала прокуратура. Там хочуть багатоповерхівку

Землю біля літака отримала прокуратура. Там хочуть багатоповерхівку

Для початку будови бракує будівельних дозволів, але земля уже передана в постійне користування під житлову й громадську забудову. Ділянка, як вважають тернополяни, - це територія парку. Отримала землю обласна прокуратура...

Зберегти зелену зону біля літака, а в перспективі змусити прокуратуру області та міську раду відповісти за дерибан, може допомогти суд. Заступник голови Громадської спілки «Рада бізнесу Тернопілля» Андрій Шкула від імені спілки звернувся у міськрайонний суд із проханням визнати рішення міської ради, яким прокуратурі дали землю, незаконним. Але все за порядком.

Попросили-дали-взяли
У 2013 році міська рада Тернополя спочатку дала дозвіл прокуратурі області на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а потім затвердила цей проект.


«Затвердити прокуратурі Тернопільської області проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 0,35га під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та гаражами для легкових автомобілів за адресою просп. С. Бандери. Надати прокуратурі Тернопільської області земельну ділянку площею 0,35га (кад.номер 6110100000060020073) в постійне користування, під будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та гаражами для легкових автомобілів за адресою просп. С. Бандери. Віднести земельну ділянку, вказану в п.2, до земель житлової та громадської забудови. ...» - йдеться урішенні № 6/30/88 від 22.03.2013 року.

Відео дня


Мова йде про частину зеленої зон, котра простягнулась між проїжджою частиною на проспекті С.Бандери та «Зеленбудом». На ній сотні живих дерев, кущів, трава. Згідно з діючим Генеральним планом Тернополя (основним містобудівним документом - авт.) ця ділянка, яку чимало тернополян вважають парком, - зелена зона спеціального призначення. Тобто дати ділянку під будову міська влада не мала права. Прокуратура області, яка повинна стежити за законністю, замість покарати тих, хто порушує закон, взяла цю землю. Про яку об’єктивність прокуратури після такого можна говорити? Можливо саме тому вона, прокуратура, «осліпла», коли в Тернополі масово порушували Генеральний план та містобудівне законодавство...


 - На зборах ГС «РБТ» прийняли рішення, що варто захистити цю ділянку для майбутніх поколінь, - каже заступник голови спілки, депутат міської ради Андрій Шкула. – Зрештою, це очевидний дерибан і не помічати його - не варіант. Ми зустрічались із попереднім прокурором Мартинюком, писали офіційні звернення, аби прокуратура відмовилась. З прокуратури звучали меседжі на зразок «ми не проти відмовитись». Разом з тим, жодних адекватних дій там не робили. Люди, вдумайтесь: прокуратура області взяла 35 сотих «лісу» під забудову там, де будувати не можна! Міська рада ж віддала цю землю, що також шокує. Оскільки прокуратура, як ми зрозуміли, не збирається відмовлятись від ділянки, то звернулись до суду з проханням визнати рішення мерії щодо цієї землі незаконними.

Запрошують на суд
Чого чекати від суду - невідомо. Але приймати рішення, вважає пан Шкула, судді буде непросто.


- Головуючий у справі - голова міськрайонного суду Роман Грицак, - розповідає заступник голови ГС «РБТ». - На першому засіданні, яке було в грудні, він декілька разів запитував, яким чином порушені мої права. Питав щось на кшталт «то що, тепер кожен буде оскаржувати рішення міської ради, яке вважає незаконним?». Тож я не знаю, чого чекати... В будь-якому випадку приймати рішення суді, думаю, буде непросто. З одного боку - громадськість, з іншого - міська рада і прокуратура. В цьому земельному питанні все дуже складно, адже на ділянку прокуратура уклала інвестиційну угоду. Неофіційно є інформація, що вже й дев’ять квартир отримали... Я вірю в Закон, але підтримка тернополян теж потрібна. Тому раді будемо бачити на суді активних містян.
Інтереси позивача у цій справі представляє адвокат Андрій Кукурудза, який є головою ГО «Правовий погляд».


- Питання тут не в захисті порушених прав позовача, а в захисті його законних інтересів, які полягають у тому, що кожен тернополянин, обравши міську раду, яка зобов'язана діяти в його інтересах, має отримувати від обраної ради законні рішення та дї в межах наданих повноважень, - говорить Андрій Кукурудза. - Методи юридичної дії, вважаю, є кращими, аніж пікети, протести, письмові вимоги. Я думаю, що в даному випадку ця земля не може залишитися в прокуратури, бо її надання незаконне. Та й до міської ради попереднього скликання багато запитань. Наступне засідання відбудеться в міськрайонному суді 17 січня о 11.30. Вхід вільний.


За будь-якого рішення суду, наголошують у «Раді бізнесу Тернопілля», на захисті землі не зупиняться. Окремо з’ясовуватимуть щодо інвестиційної угоди та прокурорського житла, бо ж дев’ять квартир - це мільйони гривень. Найцікавіше, що, згідно з самою інвестиційною угодою, отримати своє житло прокуратура мала б лише після завершення будівництва на вказаній території. Якщо ці квартири дали деінде і поза квартирною чергою, то тут і про хабар говорити можна.
До слова, копію цієї публікації ми надішлемо до Генеральної прокуратури України.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
  • Олег Кубіцький
    нА ЗАБУДОВУ ПОВИНЕН БУДИ ДОЗВІЛ ГРОМАДИ!
  • Ростислав Саюк
    А 2га в парку під церкву - це нормально? Судитися не треба?
    Andriko Shkula reply Ростислав Саюк
    Не нормально. Підключайтесь! Позивайтесь. Особисто підтримаю як зможу.
    Ростислав Саюк reply Andriko Shkula
    Судитись проти законності виділення землі церковникам? В Тернополі??? Ви серйозно???
    Ніна Мігдєєва reply Ростислав Саюк
    Ми судилися. Але не з церквою, а з міською радою, яка дала незаконний дозвіл. І норамльно.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
10:24 Не розрахувався — просто поїхав: тернополянина затримали за крадіжку мотоцикла 09:39 Через буревій затримуються міжнародні потяги та не працює пункт пропуску на кордоні 09:00 «На щиті» у село Язловець повернувся Герой Віктор Дрожак 08:30 Наслідки негоди на Тернопільщині: без світла залишаються 66 населених пунктів Від читача 17:55 Топ вакансій на екваторі року від служби зайнятості Тернопільщини 08:00 «Палата героїв» і реабілітація: як змінюється Кременецька лікарня, щоб надавати допомогу захисникам photo_camera 23:43 Зірвало дах і падають дерева: сильний вітер на Тернопільщині накоїв лиха 22:00 Загинув заради майбутнього: дружина захисника просить присвоїти звання Героя України Олегу Костюку 21:03 Як з'явилась дитяча залізниця у гідропарку: дивіться відео! play_circle_filled 20:00 Новий регіональний потяг з 11 липня курсуватиме через Тернопіль 19:30 Руслан Крутий став новим керівником Гусятинської поліції 19:00 Благоустрій майже на 400 мільйонів: на що передбачили кошти у Тернополі 18:10 У Дії з’явився розділ «Ветеран Pro» — цифрові послуги для військових і родин загиблих 17:20 Ветерани звинувачують секретаря міськради у вимаганні коштів, той заперечує 16:50 У центрі міста відремонтували тротуари: дивіться, який вигляд вони мають тепер! photo_camera 16:10 У Монастириськах прощаються з Героєм Анатолієм Синявою, якого майже рік вважали зниклим безвісти 15:43 За тисячі євро до Румунії або Молдови: на Тернопільщині викрили групу, яка переправляла чоловіків за кордон photo_camera 15:10 Штормове попередження на Тернопільщині: 7—8 липня грози, град та шквали 14:35 «Пакунок школяра»: батьки першокласників отримають 5 тисяч гривень на збори дитини в школу 14:00 На Тернопільщині під час ДТП перекинувся автомобіль — є постраждалий
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up