Бійцю Олександру Безверхньому зібрали мільйони на «сталеві ноги»

Бійцю Олександру Безверхньому зібрали мільйони на «сталеві ноги»

Понад рік військовий Олександр Безверхній боровся за життя після поранення на Донеччині. Він втратив обидві ноги, переніс понад 100 операцій і 170 наркозів. Нині 27-річний захисник вчиться ходити на тренувальних протезах і з нетерпінням чекає на свої «сталеві ноги», на які завдяки підтримці людей вдалося зібрати мільйони гривень.

Олександр родом з Херсонщини. У перші місяці повномасштабного вторгнення разом із сім’єю евакуювався до Тернополя. Дружину Юлію та доньку Ніколь залишив у безпеці, а сам пішов боронити Україну. Служив механіком евакуаційної бригади 214-го окремого штурмового батальйону OPFOR. Разом із побратимами виїжджав у найгарячіші точки Донеччини – Торецьк, Часів Яр – щоб рятувати поранених. Працювати доводилося як вдень, так і вночі, щоб менше потрапляти у поле зору росіян. Він разом з побратимами витягав наших бійців з найгарячіших точок і доставляв на перший прифронтовий медичний пункт. Під час евакуації водій має бути рукою підтримки: дорогою тримати голосовий контакт з хлопцями, а якщо справи вже зовсім кепські, то чимдуж тиснути на газ і молитися, щоб встигнути.

 22 січня 2024 року Олександр виїхав на виконання завдання, де потрапив під ворожий обстріл та отримав надважкі поранення: постраждали ноги та внутрішні органи, була велика втрата крові. За його життя боролися медики Донеччини, Дніпра та Києва. Вони провели понад 100 операцій, зокрема й ампутацію двох нижніх кінцівок. Зі слів дружини Юлії, ампутація – це був єдиний варіант прибрати джерело інфікування й зберегти життя захисника. 

Відео дня

«Ще одна перемога на моєму шляху»

З 29 січня 2024 року Олександр перебуває на лікуванні у столичному медзакладі (назву не розголошуємо з міркувань безпеки – прим. авт.). Зараз триває реабілітація. Аби повернутися до життя, він щодня приділяв реабілітації три-чотири години. Займався з медиками та волонтеркою. Виконувати вправи вдавалося не з першого разу, але боєць не здавався.

Від 30 березня додалися ще й тренування у протезному центрі, де вчиться ходити знову.

– Понад рік без жодного кроку вперед, але цього дня все змінилося. Сашко вперше приїхав у протезний центр, вперше став на тренувальні протези – «стабікси», вперше зробив крок. Один, потім ще один – і світ наче завмер. Я не могла стримати сліз. Це не просто реабілітація, це – повернення до життя, до руху, до свободи. Початок покладено, дива трапляються. Дякую всій команді за професіоналізм і людяність, – розповідає його дружина Юлія Безверхня.

Юлія каже: її чоловік дивує всіх своєю силою, витримкою та шаленим бажанням повноцінно жити.

– Він був щасливий до сліз. Сказав, що це – ще одна перемога на його шляху. Плакав він, і з ним плакали всі ми, – додає вона.

Зібрали на біонічні протези

Родина Безверхніх звернулась до організації Protez Foundation, яка погодилася допомогти з виготовленням біонічних протезів. Орієнтовна вартість одного – 2 500 000 гривень. Родина оголосила збір, адже самостійно таких коштів зібрати не могла. І за три з половиною місяці – диво сталося.

10 квітня Юлія повідомила добру новину на власній сторінці в Інстаграм. 

– Нам вдалося закрити збір. Частину коштів зібрали небайдужі люди, друзі та родичі. Найбільшу суму внесла неймовірна людина – волонтерка і засновниця фонду «Птахи» Тата Кеплер. Вона підтримувала нас від самого початку, допомагала знайти дефіцитні антибіотики, рятувала Сашу. Ми щиро вдячні всім, хто був поруч. Без людей ми б не подолали цей шлях.

Зворушена і п’ятирічна донечка Ніколь. Нагадаємо, вона одна з перших почала збирати гроші на «сталеві ноги» для татка. Зі слів пані Юлії, малеча мріяла бігати з татусем у парку, йти поруч і триматися за руки. Тому всі гроші, які їй дарували на свята, вона відкладала для захисника. Ніколь записала подяку всім, хто долучився до доброї справи.

 – Дякую, що ви надіслали кошти на ніжки для тата. Я вас дуже люблю. Дякую вам дуже сильно, я відправляю вам своє серце, – сказала дівчинка.

Уже наприкінці травня Олександр вирушить до США, де йому виготовлять постійні біонічні протези.

Читайте також:

Треба понад 5 мільйонів гривень, аби знову став «на ноги»: родина воїна збирає кошти на протези

5-річна донечка відкладає кошти на протези для татка-воїна, який пережив уже понад 100 операцій

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up