Демобілізованих “накриває” від побаченого значно пізніше, кажуть психологи

Демобілізованих “накриває” від побаченого значно пізніше, кажуть психологи
Медики і волонтери буквально кричать про те, що психологічну та фізичну реабілітацію потрібно надавати не лише військовим, які повернулися із зони АТО, а також і їхнім родинам.

Психотерапевти кажуть, що бійцям іноді складно оцінити свій психічний стан, а коли справді потребують допомоги, то не знають, куди звертатися.

- До нас зараз приходять хлопці, які демобілізовані вже 3-6 місяців, - розповідає член Всеукраїнського Благодійного Фонду “Крок назустріч” Любов Медведь. - Однак “накривати” від побаченого та пережитого їх починає тільки зараз. Вони самі здивовані і налякані цим, адже думали, що все уже позаду, і що у них все нормально.

Лякає демобілізованих у те, що за психологічною допомогою їх часто посилають у тернопільську психоневрологічну лікарню, кажуть психологи. Тобто, чоловікам важко зрозуміти, чому, аби просто виговоритись, їм потрібно звертатися у психлікарню. А в результаті, коли упустили момент, починаються запої, з яких людину важко вивести, щоб надати психологічну допомогу.

Аналогічні проблеми і з фізичною реабілітацією. В області таку можливість надають декілька медзакладів. Серед них і обласна фізіотерапевтична лікарня реабілітації в с. Більче-Золоте, що на Борщівщині.

 - Від початку року ми провели реабілітацію для 67 учасників АТО та 80 членів їх сімей, - розповідає головний лікар закладу Любомир Синоверський. - Адже допомагати потрібно не лише хлопцям, які бачили війну та отримали травми, а й їхнім родинам. Бо жінка, яка бачить, що її чоловік не бере на руки їх дитину, також потребує підтримки, аналогічно і мати, яка втратила в АТО сина. А психологічне здоров’я цілком залежить від фізичного. Однак направлення на проходження реабілітації у нас повинен дати сімейний лікар.

Нагадаємо, цього року на реабілітацію бійців та їх родин із обласного бюджету виділити 2 млн грн. Станом на 9 листопада за медичною допомогою звернулося 716 учасників АТО.

 

Довідка:

За психологічною допомогою бійцям АТО та їх родинам у Тернополі можна звертатися у ВБФ “Крок назустріч” за адресою:вулиця Над Ставом,6.

Для отримання консультації у департаменті телефонувтаи за номером 25-48-76.

Додайте 20 хвилин до вибраних джерел у Google

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 Де освіжитися у Тернополі біля води: добірка розваг з актуальними цінами 20:05 «Верніть Федорова». Десятий день тривають мітинги у Тернополі photo_camera 19:00 Виплата 5000 гривень на першокласника: як оформити допомогу 18:00 На Кременеччині відбулася Всеукраїнська проща родин загиблих у російсько-українській війні photo_camera Від читача 15:52 Жінки у підготовці до миру: що стримує та що посилює їхню роль, дослідження 17:07 «Завжди було відчуття, що повернуся», — історія техніка роти артбригади 16:03 Купив в інтернеті довідку про інвалідність дружини і звільнився, отримавши виплати. Що вирішив суд 15:00 Автоматичне продовження відстрочки: що змінилося для батьків дітей з інвалідністю 14:20 На Тернопільщині внаслідок пожежі загинула 75-річна жінка 13:00 Міносвіти оновило портал для навчання дітей за кордоном 12:00 На Зборівщині через влучання блискавки згорів будинок: родина з Кабарівців потребує підтримки 11:01 Кіно на вихідні: що покажуть у тернопільських кінотеатрах 10:00 Тісто на пиріжки з яблуками, абрикосами і вишнями: рецепт на кефірі та з дріжджами play_circle_filled 09:00 Тернопільщина втратила Героїв Ігоря Гладія та Романа Боднарчука
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up