Куди у Тернополі можна пожертвувати непотрібний одяг: інтерактивна карта локацій

- Кросівкам та курткам, які вдома ніхто не носить, сукням, кофтинкам, з яких виросли ваші діти, можна дати «друге» життя – спрямувати на благодійність.
- Журналісти «20 хвилин» зібрали добірку локацій, де приймають непотрібний одяг. Дивіться адреси та графік роботи фондів на інтерактивній карті.
У Тернополі функціонують благодійні фонди, організації, куди можна пожертвувати непотрібні речі. Приймають дитячий та дорослий одяг, взуття. Також потрібні ковдри, подушки, постіль, побутова техніка. Де розташовані організації – дивіться на інтерактивній карті.
Волонтерський штаб «ВПО України Тернопільщина»
Незахищені верстви населення, які проживають у Тернопільській територіальній громаді, можуть безоплатно отримати речі в «Банку одягу» від волонтерського штабу «ВПО України Тернопільщина». Він почав діяти з 2022 року. Приймають та видають одяг по сезону. Нині найбільше запитів на весняні та літні речі.
– Найчастіше шукають одяг, взуття для дітей та підлітків, адже вони швидко зростають. Є потреба в речах великих розмірів, починаючи від L, XL для чоловіків та жінок. Натомість без уваги залишається взуття на підборах. Більшість роками просто лежить у ящиках чи мішках. Тому просимо не приносити, – говорить керівниця волонтерського штабу «ВПО України Тернопільщина» Світлана Вишневська.
Зі слів пані Світлани, також небайдужі тернополяни приносять телевізори, настільні лампи та іншу побутову техніку, за що їм дуже вдячні.
Нагадаємо, що у штабі працює цех з пошиття одягу для військових. Волонтери власноруч виготовляють спідню білизну, маленькі подушки, в’яжуть шкарпетки. Все передають на фронт. Тому, якщо маєте ще й нитки для в’язання, непотрібну тканину гарної якості, то обов’язково приносьте.
Звертатися до волонтерів можете з понеділка до суботи за номером: 0663306286 (Світлана).
Міжнародний фонд добрих людей
Залишити свої непотрібні речі (одяг, взуття, текстиль тощо) ви можете у будь-який момент у спеціальних контейнерах, що встановили біля фонду.
Представники фонду просять приносити все чистеньке, у гарному стані, без дірок. Далі вони сортують їх і безоплатно роздають потребуючим – як малозабезпеченим громадянам, так і внутрішньо переміщеним особам.
Роздачу проводять щосереди з 11:00 до 17:00. Під час звернення треба мати документи: паспорт та довідки, які підтверджують ваш статус переселенця, пенсіонера чи малозабезпеченої родини.
Інші деталі дізнавайтесь за номером телефону: +380 97 183 3871 (Павло).
«ОдежиНА»
Соціальний гардероб функціонує вісім років. За цей час одяг та різні побутові речі отримали понад 9 000 людей. Найчастіше звертаються малозабезпечені, багатодітні, самотні літні люди чи переселенці.
– До нас постійно приходять люди, звертаються представники громад, аби допомогли з гуманітарною допомогою. Нині зібрали 20 мішків з одягом та побутовими речами для переселенців, яких евакуювали у віддалені населені пункти Тернопільщини. Все сортуємо, складаємо і будемо передавати, адже вони переїхали з однією валізою, – говорить представниця соціального гардероба Людмила.
Ті, хто потребують одягу, можуть звертатися й отримати необхідне, а усі охочі – здати свої непотрібні речі. Працівники наголошують, що все повинно бути в гарному стані, адже надалі використовуватимуть інші люди.
– Ми вдячні людям, що вони підтримують ініціативу і приносять одяг, посуд, ковдри, подушки, постільну білизну, сумки та навіть килими. Все це обов’язково знадобиться іншим, – каже пані Людмила.
Під час отримання одягу чи інших речей людей обов’язково реєструють, аби за потреби відзвітувати, куди саме направили отриману гуманітарну допомогу.
Якщо хочете щось принести чи взяти – звертайтеся за телефоном: +380 96 168 13 53 (Людмила Миколаївна).
ГО «Нескорені духом особи з інвалідністю»
Одяг, взуття, побутову техніку, ковдри, подушки приймають і в цій громадській організації. Тут встановили спеціальний контейнер, в якому люди можуть залишати те, що в гарній якості, але більше їм непотрібне.
– Ми допомагаємо людям з інвалідністю, пенсіонерам, родинам військових. З початку повномасштабного вторгнення кількість потребуючих збільшилась, адже додалися тисячі переселенців. Нікому не відмовляємо. У нас діє графік видачі речей. Якщо людина хоче щось взяти, то попередньо обов’язково треба записуватися. Можна телефонувати або писати на сторінку у Фейсбуці, – говорить керівниця організації Світлана Бичковська.
Якщо речей, яких ви потребуєте нині в організації немає, то можете залишити свої контакти представникам. Як тільки хтось пожертвує – вам повідомлять.
– Найбільше просять одяг для дітей, посуд, ковдри. Ми намагаємося знайти необхідне якнайшвидше, бо розуміємо, якщо звернулися до нас, то дійсно є нагальна потреба. Також не відмовляємося від побутової техніки, – каже пані Світлана.
Нині громадська організація перебуває на двотижневому карантині через епідеміологічну ситуацію. Речі можете залишати у контейнері, а ввечері представники громадської організації занесуть до приміщення.
Детальнішу інформацію можна дізнатися за номером: +380 98 707 06 28 (Світлана Бичковська).
Нагадаємо, у соціальних мережах є групи, де можна обмінятися речами або отримати безоплатно. Також схожа рубрика «Віддам безоплатно» є на платформі онлайн-оголошень ОЛХ.
Якщо Ви знаєте ще якісь місця та ініціативи у Тернополі, куди можна занести вживаний одяг – поділіться ними у коментарях. Ми обов’язково додамо їх до нашої добірки.
Читайте також:
Гарячі обіди та смаколики тричі на тиждень: у пункті обігріву «Карітас» безоплатно годують людей
Соціальна пральня запрацювала в одному з сіл Лановеччини. Відеоогляд від отця Філюка
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
sergiu77
Володимир Кравченко reply sergiu77
Lena Incognito
Богдан Ярома reply Lena Incognito