Прийомні дітки чекають на Святого Миколая: редакція «RIA плюс» відкрила збір подарунків

Прийомні дітки чекають на Святого Миколая: редакція «RIA плюс» відкрила збір подарунків

Дві родини на Тернопільщині, які організували будинки сімейного типу, потребують допомоги небайдужих. Для дітей потрібен посуд, кухонні прибори, постіль, ковдри, подушки та інші речі побутового вжитку. З усіма питаннями звертайтесь  редакцію.

Повірити в магію чудової казки в День Святого Миколая мають усі без винятку дітки – чи то живуть вони у власних родинах, чи то позбавлені батьківського піклування. Редакція «RIA плюс» спільно з ГО «Родина для дитини» оголошує невеличку соціальну кампанію: допоможімо малечі у прийомних сім’ях та будинках сімейного типу відчути дух свята.

До вашої уваги – дві родини, окрім власних дітей, виховують ще й тих, від кого відмовилися рідні батьки. Вони роблять все для того, аби їхні сини і доньки не виглядали гірше, ніж ті, кому пощастило трішечки більше. Напередодні свята ми можемо хоча б частково допомогти їм та підтримати щирі прагнення подарувати прийомних діткам справжній сімейний затишок. Найбільше діти прагнуть – аби в них були Мама й Тато, хай навіть не рідні, але ті, які люблять їх. І все, що їм найбільше потрібно, – це прості речі побутового вжитку, якими ми з вами користуємось щодня.

Відкриття планують на свято

Подружжя Світлани та Андрія Рожицьких офіційне відкриття будинку сімейного типу планують якраз на День Святого Миколая, 19 грудня у Підволочиську.

Відео дня

На даний момент сім’я має п’ятеро рідних і п’ятеро прийомних неповнолітніх дітей. Ще семеро дітей, яких брали з дитячих будинків, уже повнолітні, частина живе окремо, дехто лишився разом із родиною.

- У 2000 році ми взяли 17-річну дівчинку-сироту, її мама з вітчимом згоріли в помешканні, брат був у в’язниці. Нею опікувалася двоюрідна тітка, але до себе не забирала. Шість років дитина жила у нас. Познайомилися з нею в одній родині, вона прийшла в гості, потім почала приїжджати з інтернату на вихідні та на канікули. Тривалий час вчилися розуміти один одного, адже Валя – слабочуюча. Зараз вона вже одружена, має свою сім’ю.

Звісно, спочатку був страх – як рідні діти відреагують на поповнення в родині. Але з Божою поміччю, каже жінка, з усім впоралися.

- Валя стала таким світлим вогником для нас. Вона дуже полюбила моїх дітей, а мої діти – її. Ми стали однією дружною сім’єю. Навіть зараз, коли вона далеко від нас, діти часто запитують, коли та приїде в гості, - посміхаючись каже вона.

Кличуть мамою і татом

За словами пані Світлани, маленькі діти ще мають шанс потрапити у родини, а от після 14 років, особливо якщо в них є певні проблеми зі здоров’ям, їх уже навряд хтось візьме. Тому вони з чоловіком свідомо забирали до себе хлопців і дівчат уже в підлітковому віці. Наймолодшій прийомній дитині в родині нині – 6 років.

В усіх починаннях дружину підтримує її люблячий чоловік Андрій.

- Ми обоє розуміємо, що дітки, яких ми беремо, травмовані життям, тому ми не ставимо для них високих планок, ми просто любимо їх без умов. Вони навчили нас прощати, розуміти, співчувати. Ми щиро дякуємо їм за те, що вони в нас є, ми дякуємо Богу, адже це не ми, а вони для нас – благословіння! – наголошує пані Світлана.

З перших днів життя у родині, прийомні діти кличуть пані Світлану мамою, а її чоловіка Андрія – татом. І вони щасливі від того, каже жінка.

- Якось ми повели нашу прийомну донечку Христинку в супермаркет, вона біжить по снігу, кружляє: «Боже, я тобі дякую, у мене вже є мама й тато!». Повірте, я йшла позаду і плакала, адже ми ще нічого доброго в житті не зробили їй, просто забрали додому, а вона настільки щаслива. Чесно, ну що я зробила? Нічого. Але тоді я зрозуміла – цим діткам просто потрібна сім’я, бо вони – це донори любові, - говорить жінка.

Тому подружжя робить все, щоб закласти в діток правильні основи християнського виховання.

- Ми не прагнемо, щоб вони вчилися на п’ятірки в школі, щоб із них повиростали професори. Ми всіх наших дітей вчимо бути щасливими, розуміти і турбуватися один про одного. Вони  бачать, як ми з чоловіком поводимось. Чесно, якби не благовірний, я, напевне, не впоралася б. Він робить усе для того, щоб я була щасливою, а я роблю все можливе, аби йому було добре. Діти не будуть робити те, що ми їм кажемо, а вони наслідуватимуть нас. Тому починати потрібно із себе, - говорить жінка.

Нині подружжя прагне забезпечити дітям комфортне проживання. Родина переїхала у новий будинок, у якому не було абсолютно нічого, крім стін. Кошти, які виділяє держава, - мізерні, аби облаштувати помешкання та зробити ремонт. Що можна – забезпечили своїми руками. Але ще багато потрібно купити – бракує посуду (тарілки, каструлі, виделки, ложки), електричного чайника, мікрохвильовки, телевізор. Дітям потрібні подушки, постільна білизна, ковдри. Немає навіть кімнатних тапочок. Усі старі речі подружжя залишило старшим дітям з інвалідністю у колишньому будинку в селі Росохуватець. Вони залишилися під опікою назавжди.

Працює в благодійному фонді

У жовтні цього року відбулося офіційне відкриття будинку сімейного типу і в родині Світлани та Олега Данилюків – із села Жовнівка Бережанського району. Подружжя має четверо рідних та п’ятеро прийомних дітей (офіційно). Нині пані Світлана вагітна, тож скоро в родині буде маленьке поповнення.

Пані Світлана добре знає про життя в дитячих будинках. Адже працює в Благодійному фонді «Світ дитини». 10 років тому, каже, зовсім випадково почула історію хлопчика Олега, якого виховувала бабуся.

- Йому було тоді лише 6, бабуся попросила взяти онука всього на два тижні, поки вона пройде обстеження у лікарні. Тоді ще ми не знали, що в неї онкозахворювання… Так Олежик став частиною нашої сім’ї, - розповідає Світлана Данилюк.

Потім у родині з’являлися інші дітки. Наймолодшому – Іванкові – 3,5 рочки. Його нещодавно забрали з притулку.

- Легко не було ні з ким, адже кожен має свої навички, принципи і так далі. Нам пощастило, що власні діти дуже легко сходяться з прийомними. Направду, у нас немає такого, що «чужі» і «свої» - усі рідні, - зауважує вона. – Родичі спочатку не розуміли нас, декотрі навіть засуджували. Але і я, і мій чоловік завжди були єдині у прагненні подарувати дітям відчуття бути в родині. Дехто з тих, кого ми взяли, мають власних батьків, але з ними не спілкуються.

За словами пані Світлани, її ніколи не лякали фрази щодо незрозумілої генетики чи інші моменти. Адже, каже, 85% характеру та поведінки в майбутньому у нас закладається саме з родини.

- Якщо дитину любити, якщо турбуватися про неї, якщо виховувати її за християнськими засадами, то вона не буде тинятися вулицям і втікати з дому. Алкоголіками чи наркоманами не народжуються, ними стають… - наголошує співрозмовниця. – У нас всі діти хороші, ми всіх любимо і завжди даємо їм право вибору.

Чоловік пані Світлани робить меблі на замовлення. Будинок, який сім’я купила за свої кошти, умеблювали власними силами. Держава виділила кошти на опалення, але ті котли, що встановили, - досить малої потужності і не можуть обігріти все помешкання. Тому перша необхідність для родини Данилюків – це вирішити питання з новим котлом.

Ремонт  у будинку ще не завершили. Потрібно облаштувати душову кімнату для хлопців. Зайвими не будуть і інші речі побутового вжитку – кухонні прибори, дитячий одяг тощо.

 

ДОВІДКА

Якщо ви маєте змогу допомогти будинкам сімейного типу – телефонуйте за номером: 097-445-82-67 (Наталія БУРЛАКУ), або звертайтесь безпосередньо в редакцію: м. Тернопіль, вул. Дубовецька, 1 Б.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Irena Klos
    ПОПЕРЕДЖЕННЯ!!!!!!!!!!!!
    На передньому плані в білій футболці це один АФІРИСТ, який оргабував дуже багатьох людей...
    Звати його Леонід жив в Тернополі потім був "пастором"  в Італії там обкрадав церкву в інтернеті шукав людей пропонував допомогти з переїздом брав гроші і зникав  і т.д
    Незнаю як вся ця компанія але цей тип справжній аферист такщо
    ВАЖАЙТЕ ЛЮДИ!!!!
  • Orusja Derevlyak
    Вони що хотять дітей чи допомоги від людей ім все потрібно стидно говорити що в селі потрібні подушки їм потрібна хата і гроші а остальне люди давайте допомогайте.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Ціною життя врятував інших.... У Києві попрощалися з пілотом F-16 Максимом Устименком 21:03 Ексклюзивні відеокадри із квартири на Вишневецького, де трапилася пожежа photo_camera 20:03 Кілька квартир і півтора мільйона зарплати: як новий прокурор Тернопільщини прокоментував свої статки 19:02 Помер викладач Тернопільського педуніверситету Петро Михальчук Від читача 01:23 Вчителька з Тернополя стала амбасадоркою міжнарожної ініціативи EU Code Week 18:40 Відмивають стіни та дякують Богу, що залишились живі: репортаж із будинку на Вишневецького, де сталась пожежа photo_camera 18:03 У Бучачі народився хлопчик-богатир 17:20 Три випускниці з Тернополя отримали по 200 балів на НМТ 16:45 У Почаєві собака покусав дівчинку: господарю загрожує до двох років в’язниці 16:11 «Все знищено, але Бог зберіг моїх дітей». На Вишневецького згоріла квартира військового 15:35 Тернополяни представили Україну на Чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби 15:05 Жителя Кременця підозрюють у дезертирстві та поширенні російської пропаганди 14:35 Норвезький журналіст іде 450 кілометрів на підтримку українських медіа photo_camera 14:05 До якої суми зросте мінімальна пенсія у 2026 році 13:35 За умисне вбивство знайомого в Почаєві судитимуть 62-річного чоловіка 13:00 Нетверезий водій на Tesla врізався в дерево та намагався втекти в кущі 12:20 Упокоївся батько митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора Анатолій Писик 11:57 У Козівській лікарні тепер є отець-капелан 11:41 Як бізнес Тернопільщини може зменшити витрати на енергоресурси? (Прес-служба компанії Yasno) 11:22 У Бариші чоловік самовільно чистив потічок та отримав кримінальну справу
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up