50 мільйонів євро за крадені картини з Нідерландів: правда чи фейк

50 мільйонів євро за крадені картини з Нідерландів: правда чи фейк
Одна з викрадених у Нідерландах картин, які, нібито, знайшли на сході України
Інформація про 24 картини нідерландських художників, викрадені у Західнофризькому музеї міста Гоорн десятиліття тому і знайдені на Сході України здійняла хвилю емоцій у Нідерландах та Україні. Як-не-як, а у вимаганні астрономічної суми викупу звинувачують українських бійців, за якими, мовляв, стоять ВО “Собода”, Олег Тягнибок, “спецслужби” та екс-голова СБУ Валентин Наливайченко.

Експерти пояснюють, що скандал довкола картин може дуже сильно нашкодити репутації нашої держави перед референдумом у Нідерландах щодо асоціації з Україною. Відтак посол України у цій країні заявив про готовність до співпраці, а глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе 10 грудня оголосила, що Україна чекає на офіційний запит від Генпрокуратури Нідерландів щодо з'ясування обставин зникнення картин і на представників слідства звідти.

“Хочу запевнити вас, що ми відкриті і чекаємо в Україні офіційних представників слідства, які зможуть вивчити ці матеріали і запит разом з нашими слідчими”.

А тим часом інформацію про те, що хтось в Україні вимагає за картини астрономічні суми, поширюється світом. Різні нідерландські ЗМІ у різний час повідомляють про суми у розмірі 50 тисяч євро, 5 млн євро і 50 млн євро. І однією з основних дійових осіб у цій резонансній справі став Борис Гуменюк – уродженець села Острів, що біля Тернополя. Він – письменник і керівник “Української військової інформації”.

Відео дня

Версія із Нідерландів

Ад Геердінк, директор Wesfries museum, погодився на інтерв'ю для читачів 20minut.ua.

Якою є цінність цих картин для вашої нації?

– Існує декілька підходів до визначення вартісності полотен, викрадених у нашому музеї. Ринкова ціна – 1,3 млн євро. Культурна ж вартість – безцінна. Ці картини своїм змістом і виконанням розповідають історію Золотого віку Нідерландів – XVII століття – високого рівня нідерландського мистецтва тих часів. Вони є невід'ємною частиною історії міста Гоорн та довколишнього регіону Західної Фризії.

Як ці картини викрали із Westfries Museum?

– Їх викрали злочинці, які влаштували збій нашої системи охорони. Полотна вийняли з рам і скрутили у згортки.

У вас є інформація про те, де перебувають ці картини?

– Маємо інформацію, що вони в Україні. Де саме – не знаємо.

Картини перебувають на території, підконтрольній Збройним силам України чи сепаратистам?

– Представник “міліції ОУН” Борис Гуменюк розповів Посольству Нідерландів і нам, що міліція знайшла полотна на віллі на Східній Україні, що належить оточенню колишнього президента Януковича. Де вони тепер – невідомо.

Хто вимагав 50 млн євро за ці картини?

– Ніхто не вимагав 50 млн євро. Гуменюк сказав нам, що міліція думає, що ці картини коштують стільки. Тому він очікував на винагороду у 5 млн євро, коли полотна повернуть.

Борис Гуменюк особисто брав участь у торгах щодо картин?

– Так, але це не були справжні торги. Це були розмови про умови, за яких міліція захоче вирішувати справу картин.

Чи якісь українські посадовці і політики брали участь у торгах щодо картин?

– Непрямо.

Чи ви або офіційні посадовці із Нідерландів зверталися до українських офіційних посадовців, окрім посла, з приводу цієї проблеми?

– Тему обговорювали на найвищому політичному і дипломатичному рівні.

Що вони відповіли?

– Що влада шукатиме.

 

Артур Бранд, експерт з повернення картин:

— Пан Борис Гуменюк прийшов у посольство і сказав, що може повернути живопис Нідерландам. Посольство зв’язалося з музеєм, а музей - зі мною. Тому я поїхав у Київ і зустрівся з Гуменюком. Там було чотири особи: Гуменюк, перекладач, я і хтось з нідерландського посольства.

Ми запропонували 50 тисяч євро. Борис сказав, що розуміє нашу позицію стосовно вартості картин. Але він говорив, що його люди не будуть задоволені. Після цього я контактував з Борисом через електронну пошту, але він більше не відповідав.

Люди, які володіли картинами, намагалися продати їх злочинцям в Україні та за її межами. Щоразу нам повідомляли, що Олег Тягнибок стоїть над цими людьми. Ми повідомили всі ці імена українській поліції. Після трьох тижнів вони зв’язалися з нідерландською владою та повідомили: розслідування підтвердило, що Олег Тягнибок причетний до цієї справи. (Коментар Артура Бранда - із "Громадського")

Заява батальйону ОУН

"З приводу розповсюджуваної в ЗМІ інформації про причетність Добровольчого Батальйону ОУН до крадіжки картин з голландського музею:

Добровольчий Рух ОУН, частиною якого є Добровольчий Батальйон ОУН, обурений згадуванням нашої організації поруч з іменем Бориса Гуменюка. Ця особа ніяк не може репрезентувати національно-визвольний рух українців в цілому і наш батальйон зокрема. Після звинувачень у фашизмі, знищенні літака, наруги над дітьми та інвалідами, тепер українські націоналісти мають доводити свою невинність у крадіжці картин!

Сповіщаємо, що:

1. Борис Гуменюк, який на поширюваній в інтернеті інфографіці позначений як «Командир батальйону ОУН», ніколи не був командиром Добровольчого Батальйону ОУН. В період з весни 2014 до березня 2015 він займався зв’язками з громадськістю і збором волонтерської допомоги для батальйону ОУН, яка, як згодом з’ясувалося, доходила до батальйону лише частково.

2. Борис Гуменюк був вигнаний з батальйону ОУН на початку березня 2015 року в зв’язку з систематичним невиконанням наказів. Згодом виявилися численні факти крадіжок, які ця особа зчинила, користуючись службовим становищем. Про обидва факти було сповіщено на веб-ресурсах Добровольчого Батальйону ОУН.

3. Бійці, які зображені на інфографіці, ніколи не служили в Добровольчому Батальйоні ОУН. Звертаємо Вашу увагу на те, що це фото реальних людей, які, можливо, вже понесли репутаційні втрати через використання їхніх світлин для ілюстрації звинувачень у крадіжках.

Добровольчий Рух ОУН, частиною якого є Батальйон ОУН, висловлює глибоке занепокоєння станом розслідування важкого злочину, яке супроводжується такими значними неточностями відносно ключових фігур. Сподіваємося, наше роз’яснення набуде такого ж широкого розголосу, як і безпідставні звинувачення. Інакше ми вважатимемо, що в рамках інформаційної агресії путінського режиму відбувається чергова атака на імідж національно-визвольного руху України і ЗМІ Нідерландів всліпу використовують на користь ворогів нашої молодої незалежної держави.

Також вимагаємо офіційних спростувань та вибачень у представника музею Західної Фрісландії Артура Бранда за наклеп на Добровольчий батальйон ОУН, який від початку війни й дотепер захищає цілісність держави в зоні АТО. Ще раз наголошуємо, що Борис Гуменюк жодного відношення до Добровольчого батальйону ОУН не має. Розраховуємо на здоровий глузд і порядність голландців.

Прес-служба Добровольчого Руху ОУН"

Позицію Бориса Гуменюка читайте в інтерв'ю з ним.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Анонім

  • Анонім

    Який шум підняли, який гам. А те що ті ж самі Нідерланди тихенько у себе в музеї скіфське золото притримали, яке з Криму ще до Майдану на виставку вивезли і навіть не планують повертати - це сприймається як належне. Бо європейська країна, їм так можна. Як на мене, ці картини мають бути відправлені в музей як компенсація за крадіжку скіфського золота. А ні - то нехай йдуть під три чорти!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:05 Тернополяни бігтимуть задля підтримки військових 20:02 П’яний водій, який збив жінку і втік з місця ДТП, у суді відбувся штрафом 19:01 Де дивитись Євробачення-2024 та як голосувати у півфіналі play_circle_filled 18:15 Три роки умовно для водійки, яка під наркотою в’їхала в Катедру Від читача 16:53 Майже 600 переселенців шукають роботу на Тернопільщині 17:55 На яких вулицях 8 травня чекати відключень світла 17:05 Чоловік з Тернопільщини за 9 тисяч переправляв військовозобов'язаного через кордон 16:23 Зупинили кровотечу до приїзду швидкої: у Зборові патрульні врятували чоловіка 15:40 Як отримати лікарняний дистанційно: покрокова інструкція 15:02 Ні відстрочки, ні бронювання не маю: як журналістка «20 хвилин» ходила на пару до Володимира Труша 14:25 У Збаражі затримали чоловіка за розпивання алкоголю на зупинці, він мав при собі рюкзак з боєприпасами 13:43 Тернополян просять утриматись від відвідування парків 12:55 Двоє людей за добу втопились у річках Тернопільщини 12:09 Яку їжу за знижками продають у супермаркетах Тернополя photo_camera 11:35 Заплатив 9 тисяч доларів, взяв надувний човен і — на Дністер: прикордонники про мешканця Тернопільщини play_circle_filled 10:55 У Тернополі «на щиті» проводжають трьох загиблих героїв play_circle_filled photo_camera 10:15 На мальовничому озерці в Ланівцях оселився лебідь (ФОТО ДНЯ) photo_camera 09:40 Вимагав хабар у 300 тисяч доларів за землю: судитимуть ексдепутата райради з Тернопільщини 09:03 Тернополянок запрошують на благодійний марафон 08:00 7 травня на Тернопільщині оголосили штормове попередження — прогнозують грози
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up