Чеські бойові безпілотники прямують на війну в Україну: про що пише світова преса

Чеські бойові безпілотники прямують на війну в Україну: про що пише світова преса

Перші шпальти світових змі про війну росії в Україні.

Чеські бойові безпілотники прямують на війну в Україну. Бівой має розмах крил більше трьох метрів і може перебувати в повітрі п'ять годин.

Відео дня

Представники оборонного, медичного, розвитку та банківського секторів, а також інвестори взяли участь у бізнес-делегації, яка відправилася з Естонії до Києва. На фото члени делегації їдуть до Києва на зустріч з олігархом Василем Хмельницьким, який поділився кількома порадами про те, як іноземні інвестори можуть зараз допомогти Україні.

Борис Джонсон прибув сьогодні в останній день саміту НАТО до Мадриду у супроводі помічника.

Велика Британія посилила тиск на своїх союзників щодо НАТО, щоб вони збільшили витрати на оборону, оскільки міністр закордонних справ Ліз Трасс заявила, що Велика Британія підтримує Україну «в довгостроковій перспективі».

Звернення пані Трасс прозвучало після того, як Велика Британія  пообіцяла надати Києву додаткову військову підтримку у розмірі 1 мільярда фунтів стерлінгів, щоб допомогти йому протистояти вторгненню Володимира Путіна, яке триває вже п'ятий місяць, внаслідок чого загальні економічні та військові зобов'язання перед Україною досягли 3,8 мільярда фунтів стерлінгів.

Незважаючи на розбіжності Кабінету міністрів щодо власних планів видатків Великої Британії на оборону після 2024 року, Велика Британія  є однією з дев'яти країн в альянсі, що складається з 30 членів НАТО, які досягли мети витрачати на оборону два відсотки ВВП.

Сьогодні, коли в Мадриді завершився важливий саміт лідерів НАТО, пані Трасс закликала союзників зробити більше для захисту Європи від російської агресії на її східних кордонах, а також для вирішення проблем безпеки, що походять від Китаю. «Наразі нам потрібно побачити, як активізуються наші союзники та партнери», — сказала пані Трасс. «Загалом деякі партнери досі не витрачають два відсотки. Я бачу два відсотки як мінімум, це мінімум, і ми повинні переконатися, що всі ми вносимо свій внесок, і переконатися, що захист та стримування набагато ефективніші, ніж те, що ми бачили протягом останніх 20 років, що я страх дозволив Путіну вести цю жахливу війну. Ми повинні переконатися, що весь західний альянс витрачає на оборону і вкладає більше коштів, зокрема на підтримку наших східних союзників».

Щодо України, пані Трасс заявила, що Велика Британія  не виписуватиме «порожній чек» після оголошення про виділення ще одного мільярда фунтів стерлінгів на системи ППО та безпілотники, а також на тисячі одиниць спорядження для українських солдатів.

Але вона ясно дала зрозуміти, що Велика Британія підтримає Київ, який стикається з війною на виснаження з Росією у східному українському Донбасі. «Ми у цьому надовго. Для нашої безпеки, європейської безпеки дуже важливо, щоб Україна досягла успіху», — сказала пані Трасс. "Ми були дуже зрозумілі з ними, ми не підведемо їх". Велика Британія  заявляє, що витрачає на оборону найбільше у Європі і цього року виділить на неї 2,3% ВВП, хоча Бориса Джонсона звинувачують у завищенні інвестицій, включивши в ці розрахунки підтримку України. За даними НАТО, витрати Великобританії на оборону цього року становили 2,1%.

Присутність пана Джонсона на саміті НАТО була частково затьмарена розбіжностями з міністром оборони Беном Уоллесом щодо витрат і плану скорочення британської армії з 82 000 до 72 500 осіб.

Відповідаючи на запитання щодо вчорашніх скорочень, пан Джонсон сказав: «Ми вкладаємо величезні кошти в нашу оборону. Те, що я хочу бачити, це армія, флот, військово-повітряні сили, які сильні, досить численні, але також мають обладнання та підготовку, якої вони потребують».

Пані Трасс, яка, як повідомляється, підтримувала пана Уоллеса у його заклику до збільшення витрат на оборону, сказала: «Я не збираюся вдаватися до подробиць переговорів щодо перегляду витрат».

Велика Британія  та США оголосили про плани збільшити чисельність військ для захисту східного флангу Європи.

Пан Воллес сказав, що ще 1000 військовослужбовців будуть спрямовані на захист Естонії від нападу Росії, в результаті чого загальна кількість виділених сил складе близько 3000 осіб. Один із двох британських авіаносців також буде переведений у резерв для НАТО.

Президент США Джо Байден направив 100 000 військовослужбовців НАТО до Європи, оголосив про плани розмістити ще дві ескадрильї винищувачів-невидимок F-35 у Великій Британії і заявив, що Вашингтон направить до Іспанії більше військових кораблів.

Ці кроки є найбільшим зрушенням у оборонній позиції НАТО з часів закінчення холодної війни, коли західний альянс прагне збільшити свої сили швидкого реагування з 40 000 до 100 000 осіб до 2023 року.

Саміт також погодився офіційно запросити Фінляндію та Швецію приєднатися до альянсу, що розглядається як пряма відповідь на зростаючу загрозу з боку Росії.

Сьогодні президент Путін попередив, що якщо НАТО розмістить військову інфраструктуру у Фінляндії та Швеції, він відповість тим самим. За його словами, Росії доведеться "створювати такі ж загрози для території, з якої створюються загрози проти нас". Китай, який НАТО вперше назвав загрозою безпеці, також звинуватив альянс у «очорнінні» країни. Його місія в ЄС заявила, що "це НАТО створює проблеми у всьому світі".

Нова підтримка Великої Британії України є частиною ширшого пакету, узгодженого на саміті НАТО. Учора президент України Володимир Зеленський заявив лідерам НАТО, що витрати на ведення війни проти Росії становлять близько 5 мільярдів доларів на місяць, оскільки він закликав до більшої кількості зброї та фінансової допомоги.

Сьогодні пану Джонсону подякував народному депутату України Олексію Гончаренко. У листуванні з прем'єр-міністром, опублікованому в Твіттері, Джонсон сказав йому: «Ти виграєш, але на це знадобиться час».

Тим часом Велика Британія  заявила, що направить військових фахівців до Боснії та Герцеговини для протидії російському впливу.

"Роздуваючи полум'я сепаратизму і сектантства, Росія прагне звести нанівець досягнення останніх трьох десятиліть", - сказав Джонсон.

У статті йдеться про те, що Велика Британія, США та Німеччина направили додаткові війська для захисту східного флангу оборонного альянсу. 

Коментарі

keyboard_arrow_up