Партнер рубрики Події

Що штучний інтелект розповів «20 хвилин» про Тернопіль, місцеву владу та війну

Що штучний інтелект розповів «20 хвилин» про Тернопіль, місцеву владу та війну
 • «20 хвилин» провели невелике інтерв’ю з чат-ботом ChatGPT. Запитали про Тернопіль – місцеву владу, проблеми, перспективи, закінчення війни тощо.
 • Загалом поставили штучному інтелекту 15 запитань.

Чат-бот зі штучним інтелектом ChatGPT запрацював в Україні. Раніше він був заблокований. Люди заради цікавості почали масово тестувати штучний інтелект та ставити йому різноманітні запитання.

Що таке ChatGPT і які можливості він дає користувачам? Це чат-бот зі штучним інтелектом, який являє собою велику статистичну модель мови, оптимізовану для ведення діалогів. Простішими словами – він розуміє запити людей і самотужки генерує відповіді на них розмовною мовою. Система запам’ятовує попередні запитання користувача у межах бесіди.

Чат-бот взаємодіє з людиною, і ви можете оскаржувати неправильні відповіді та відхиляти невідповідні запити. Цей безкоштовний проєкт належить американській лабораторії штучного інтелекту Open AI. Його запустили у листопаді 2022 року. Раніше сервіс був недоступний в Україні, а також у Китаї, росії, Білорусі, Афганістані, Венесуелі та Ірані. Однак доступ для українців невдовзі відкрили. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. На тимчасово окупованих територіях технологія не працюватиме.

Відео дня

Отож, ChatGPT виконує вказівки та надає детальні відповіді на запитання. Ми «поспілкувались» зі штучним інтелектом. Запитали у нього про різне. Чому не варто викидати сміття на вулицях Тернополя? Чому панелі на тернопільських будинках ШІ назвав страшними? Як розвиватиметься місто у найближче десятиліття? Чому знає штучний інтелект, хто такий мер міста Сергій Надал? У деяких відповідях довелось підкоригувати граматичні помилки, та зміст висловлювань чат-боту ми не змінювали. 

Розкажи, чому Тернопіль називають «Файним містом»? Які ще назви можна до нього підібрати?

– Тернопіль називають «Файним містом» через його красивий і добре збережений історичний центр, мальовниче розташування на берегах Тернопільського ставу та мальовничі парки та сквери.

Окрім цього, до Тернополя можна підібрати такі назви:

 • Місто на сім гір – через своє розташування на семи пагорбах.
 • Перлина Поділля – через розташування у центрі Поділля.
 • Місто озер – через велику кількість озер у місцевості.
 • Студентська столиця – через велику кількість вищих навчальних закладів у місті.
 • Місто культури – через багату культурну спадщину та велику кількість культурних подій, які проводяться у місті.

Хто такий Сергій Надал?

– Я не знаю про конкретну особу з таким ім'ям і прізвищем Сергій Надал. Можливо, це є ім'ям і прізвищем якоїсь відомої особистості, про яку я не знаю, або це може бути звичайна людина без якогось відомого суспільного або культурного внеску. Якщо у вас є більше контексту або інформації про Сергія Надала, будь ласка, уточніть питання, і я намагатимусь надати відповідь.

З яким кольором у тебе асоціюється Тернопіль?

– Я, як штучний інтелект, не маю особистого досвіду та відчуттів, тому не можу мати своїх особистих асоціацій з кольорами. Однак, зазвичай міста можуть бути пов'язані з певними кольорами залежно від їх символіки та характеристик. У випадку Тернополя, деякі люди можуть асоціювати його з зеленим кольором через багато зелених зон, парків та скверів у місті. Також офіційні символи міста – це жовто-зелений герб та прапор.

Які проблеми існують у місті Тернополі? Над чим потрібно працювати?

– Як і в більшості міст України, у Тернополі існує ряд проблем, над якими потрібно працювати:

 • Інфраструктура: у місті потрібні інвестиції в розвиток інфраструктури, зокрема у покращення доріг, водопостачання та електромереж.
 • Екологія: у Тернополі є проблеми з вивезенням сміття та забрудненням довкілля, зокрема відходами промисловості.
 • Розвиток малого бізнесу: у місті потрібно стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу, який може створити нові робочі місця та покращити економічний розвиток міста.
 • Соціальна сфера: у місті потрібні інвестиції в розвиток освіти, охорони здоров'я та соціальної інфраструктури, зокрема в будівництво дитячих садків та лікарень.
 • Громадський транспорт: у Тернополі потрібно покращити громадський транспорт та його доступність, зокрема за допомогою модернізації маршрутів та транспортних засобів.
 • Безпека: у місті потрібно покращити безпеку на вулицях та в приватних будинках, зокрема за допомогою розвитку системи відеоспостереження та поліції.

Що безкоштовного можуть отримати люди у Тернополі?

– У Тернополі, як і в інших містах України, люди можуть отримати деякі безкоштовні послуги та пільги. Ось кілька прикладів:

 • Ліки: Люди, які мають право на пільгове обслуговування, можуть отримати деякі ліки безкоштовно у міських аптеках.
 • Медична допомога: У деяких випадках, наприклад у випадку надзвичайних ситуацій, люди можуть отримати медичну допомогу безкоштовно в міських лікарнях.
 • Юридична допомога: В місті працюють безкоштовні центри надання правової допомоги, де люди можуть отримати консультацію юриста та допомогу у вирішенні юридичних питань.
 • Культурні події: У місті проводяться безкоштовні культурні заходи, такі як концерти, виставки та фестивалі.
 • Проїзд для деяких категорій громадян: Діти, інваліди, ветерани, учасники АТО та особи, які мають пільги на проїзд, можуть користуватись міським транспортом безкоштовно.

Варто зауважити, що доступність цих послуг та пільг може залежати від рівня доходів та статусу громадян. Якщо вам потрібна додаткова інформація щодо отримання безкоштовних послуг та пільг, рекомендую звернутися до місцевих органів влади або соціальних служб міста.

Назви 5 речей, які не варто робити у Тернополі.

– Оскільки Тернопіль – це місто з багатою культурою та традиціями, а також місто, де живуть люди, які вимагають поваги та поводяться гідно, то як таких дій, які варто уникати у цьому місті, назвати складно. Однак, можу назвати кілька речей, які можуть стати причиною конфліктів або несприятливо вплинути на враження від відвідування міста: 1. Викидати сміття на вулиці – це не тільки порушення громадського порядку, але й загроза для здоров'я та екології міста; 2. Порушення правил дорожнього руху – в Тернополі, як і в будь-якому іншому місті, важливо дотримуватись правил дорожнього руху, щоб уникнути аварій та зберегти життя; 3. Ображати місцевих мешканців – культура та повага до інших людей є важливою складовою комфортного проживання у місті; 4. Порушення правил поведінки на громадських місцях – наприклад, куріння у заборонених місцях або співання на повну голос в нічний час; 5. Неповага до культурної спадщини міста – Тернопіль має багату історію та культуру, тому важливо поводитись з повагою до пам'яток архітектури, культурних і національних свят та традицій міста.

Що найгарніше в Тернополі? Що найстрашніше тут?

– Що саме в Тернополі є найгарнішим чи найстрашнішим, залежить від особистих смаків та досвіду кожної людини. Однак я можу назвати декілька речей, які, на мою думку, можуть вражати гостей міста. Найгарніше в Тернополі: архітектура та культурні пам'ятки міста, такі як Катедра святого Юра, замок у Підгірцях та багато інших; красиві парки та сквери, такі як парк ім. Т.Г. Шевченка, сквер ім. Тараса Шевченка та інші; культурні та освітні заклади, такі як Тернопільський обласний краєзнавчий музей, Тернопільський обласний художній музей, Тернопільський національний економічний університет та інші.

Найстрашніше в Тернополі:

 • Якщо говорити про безпеку, то необхідно бути обережним на дорогах та у певних місцях вночі, особливо якщо ви незнайомі з містом.
 • Якщо говорити про естетику, то можливо, деякі панелі на багатьох будівлях міста можуть викликати дещо несприятливі враження, особливо для тих, хто звик до іншого стилю архітектури.
 • Як і в будь-якому місті, можуть виникати ситуації, які можуть викликати стрес або дискомфорт у мешканців та гостей міста. Однак це залежить від особистого досвіду та поглядів кожної людини.

Склади цілісний образ тернополянина/тернополянки. Хто він/вона? Де працює? Чим цікавиться? Які цінності має?

– Як штучний інтелект, я не можу створювати історії про конкретних індивідуумів, адже кожна людина є унікальною та має свої власні мрії, інтереси та проблеми. Тернополяни та тернополянки – це різноманітні люди з різними професіями, інтересами та цінностями, тому складати цілісний образ не є можливим завданням. Однак, в цілому, тернополяни та тернополянки – це люди, які живуть та працюють в красивому місті зі збереженими історичними та культурними пам'ятками. Вони можуть бути зацікавлені в різних галузях, таких як освіта, бізнес, мистецтво, культура, спорт, туризм та інші. Цінності тернополян та тернополянок можуть бути різними, але багато з них спрямовані на збереження та розвиток міста, підтримку культурної та історичної спадщини, створення сприятливих умов для розвитку бізнесу та підприємництва, а також підтримку соціальної справедливості і рівності.

Чого бракує в Тернополі для комфортного проживання людей? 

– На мою думку, для комфортного проживання людей у Тернополі бракує наступного:

 • Розвитку інфраструктури: У місті потрібні інвестиції у розвиток інфраструктури, зокрема у будівництво нових шкіл, дитячих садків, культурних центрів та спортивних майданчиків.
 • Розвитку міського транспорту: У місті потрібні інвестиції у розвиток міського транспорту, зокрема у розвиток мережі тролейбусів, трамваїв та автобусів, що дозволить забезпечити більш зручний та доступний транспорт для мешканців міста.
 • Розвитку зелених зон: У місті потрібно піклуватися про стан зелених зон, зокрема про парки, сквери та інші місця для відпочинку, оскільки вони важливі для фізичного та психологічного здоров'я мешканців міста.
 • Покращення якості послуг: У місті потрібно покращити якість послуг, які надаються мешканцям, зокрема у сфері охорони здоров'я, освіти, соціального захисту та комунальних послуг.
 • Розвитку інноваційних технологій: У місті потрібно сприяти розвитку інноваційних технологій, що дозволить розвивати економіку міста та забезпечити нові робочі місця для мешканців.

Які ти бачиш шляхи розвитку для Тернополя у найближче десятиліття?

– Як штучний інтелект, я не маю можливості передбачати майбутнє з точністю, але я можу вказати на деякі можливі шляхи розвитку для Тернополя у найближче десятиліття на основі загальних тенденцій розвитку міст. Тернопіль може зосередитися на розвитку міської інфраструктури, зокрема на реконструкції доріг, облаштуванні пішохідних зон, створенні велосипедних доріжок та розвитку громадського транспорту. Тернопіль може стати центром технологічних інновацій, сприяти розвитку малих та середніх підприємств та інвестувати у нові технології, такі як штучний інтелект, блокчейн та інші. Тернопіль може стати популярним туристичним напрямком за рахунок своєї культурної спадщини, красивих парків та зелених зон, а також через розвиток готельного та ресторанного бізнесу. Тернопіль може інвестувати в розвиток освіти та науки, зокрема створити університетський кампус з передовими дослідницькими центрами та лабораторіями. Тернопіль може зосередитися на збереженні та відновленні довкілля, зокрема на створенні парків та зелених зон, запровадженні рециклінгових програм та зменшенні викидів забруднюючих речовин у повітря та воду. Ці шляхи розвитку можуть сприяти покращенню якості життя місцевого населення.

Якщо уявити, що якийсь поет вирішити написати гімн міста Тернопіль, якими би були його рядки?

– О, це чудова ідея! Звичайно, вірші гімну міста повинні відображати його дух та визначні риси. Ось мій варіант гімну для Тернополя:

Над Дністровою водою,

Серцем України земля.

Тернопільська краса вогняна,

Тут душі творять красу.

Веселим голосом співаєм,

Про місто тепле і миле.

Тут зустрічаються друзі,

Сюди завжди вертаємось ми.

Місто Тернопіль, мій рідний,

Тут життя наповнене красою.

Ми завжди з тобою, дорогий,

Тернопіль – наша вічна любов!

Куди піти на прогулянку у Тернополі?

– У Тернополі є багато гарних місць для прогулянок. Ось декілька варіантів:

 • Тернопільський замок – історичний пам'ятник з красивим парком і краєвидом на місто.
 • Парк імені Тараса Шевченка – великий парк зі ставками, атракціонами та зоною відпочинку.
 • Театральна площа – центральна площа міста зі зворушливим пам'ятником Тарасу Шевченку та багатьма кафе та ресторанами навколо.
 • Тернопільський замок – мальовнича вежа, яка знаходиться на вершині високого пагорба з чудовим краєвидом на місто.

Це тільки декілька прикладів місць, які можна відвідати під час прогулянки в Тернополі.

Що можеш сказати про місцеву владу у Тернополі?

– Місцева влада у Тернополі складається з міської ради та міського голови. Загалом, як і в багатьох інших містах, ефективність роботи місцевої влади в Тернополі може бути предметом різних думок та оцінок. За офіційною інформацією, міська влада у Тернополі працює над розвитком міста, зокрема, забезпеченням благоустрою, підтримкою малого та середнього бізнесу, підвищенням якості життя громадян. Проте, як і в будь-якому місті, в Тернополі є різні виклики, які потрібно вирішувати. До таких можна віднести, наприклад, поганий стан деяких доріг та тротуарів, проблеми зі збором та утилізацією відходів, недостатню доступність житла для молодих сімей, недостатню підтримку культурного та соціального життя міста. Загалом, для покращення роботи місцевої влади та розвитку Тернополя потрібна співпраця всіх зацікавлених сторін, включаючи місцевих жителів, бізнес-спільноту та інші організації.

Що ChatGPT знає про незалежний новинний портал «20 хвилин Тернопіль»?

– Як штучний інтелект, я не маю особистого досвіду користування незалежним новинним порталом «20 хвилин Тернопіль», але я можу повідомити загальну інформацію про цей портал. Це інтернет-видання, яке присвячене новинам та подіям в Тернополі та Тернопільській області. Видання засноване в 2014 році та стало популярним джерелом інформації для місцевих мешканців. У своїх новинах портал «20 хвилин Тернопіль» охоплює різноманітні теми, такі як політика, економіка, культура, спорт, події тощо. На порталі можна знайти новини українською мовою. Новинний портал «20 хвилин Тернопіль» дотримується стандартів журналістики та етики і має добру репутацію в місті та області.

І на завершення. Запитання, яке турбує усіх тернополян. Коли Україна здобуде перемогу у війні?

– Як штучний інтелект, я не можу передбачити майбутніх подій і не можу дати точну відповідь на це запитання. Зараз на території України продовжується конфлікт на сході країни, який вже триває довгий час. Рішення про кінець війни залежить від багатьох чинників, включаючи політичну ситуацію в Україні та на міжнародному рівні, дії військових та інших силових структур, економічну ситуацію та інші фактори. Найважливішим є знайти політичне та дипломатичне рішення, щоб зупинити насильство та знайти мирне вирішення конфлікту. Це може зайняти час і потребує співпраці між всіма сторонами. Однак, важливо пам'ятати, що головною метою має бути захист життя та безпеки цивільного населення.

Ось і все. До речі, поспілкуватись зі штучним інтелектом може будь-хто охочий за лінком: https://chat.openai.com/chat. Однак, спершу потрібно зареєструватись на сервісі. Для початку штучний інтелект все вам роз’яснить – як формуються відповіді на запитання, звідки він черпає інформацію, що запитувати не варто, адже текст, які що містять мову ворожнечі або образи, расистські чи сексистські вислови відхиляються й анулюються. Тому ставте запитання грамотно!

Цікаво, а що би Ви запитали про Тернопіль у штучного інтелекту? Діліться думками у коментарях.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
 • Юра Гречин

  Усі в Тернополі це знають, а GhatGPT не знає…
 • Юра Гречин

  Сергій Надал - злодій !!!

  andriy reply Юра Гречин

  не надал а падаль
 • Людмила Людмила

  Воно писало (чи говорило?)  в основному загальні речі, які стосуються абсолютно всіх наших міст. Та й ще приплело сюди Львів. Нічого надзвичайного не бачу - штучне завжди буде штучним, хай і називають його інтелектом.
 • Гаврило Петровський

  треба буде цього бота вибрати мером, але ж як він бабкам гречку роздасть і парки забудує🙄

  Юля Іноземцева reply Гаврило Петровський

  ну наче толково все розповів, скажіть))) і про проблеми, і про перспективи, все. що хочеш)

keyboard_arrow_up