Від мобілізації чоловіки ховаються у коморах

Серед усіх військовозобов’язаних, які отримали повістки, лише 11% прибули у військові комісаріати для проходження медогляду. Редакція «RIA плюс» протягом двох днів роздавала повістки спільно з військкоматом та жеком. Чоловіки або не відчиняють двері, або ховаються, або повиїжджали на заробітки до Росії
Від мобілізації чоловіки ховаються у коморах

Четверта черга часткової мобілізації спричинила паніку у багатьох жителів області. Судячи зі статистики та експерименту, який провела редакція газети «RIA плюс», люди ладні навіть сидіти у тюрмі, аби не їхати на війну.

Виконуючий обов’язки військового комісара Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський неодноразово під час попередніх черг мобілізації акцентував увагу на тому, що наша область - далеко не перша за кількістю мобілізованих. Навіть навпаки: якщо на початку АТО чоловіки самостійно приходили і записувалися добровольцями, тепер азарт зник. Затягнути когось у військкомат складно. Про вручення повісток нині можна оповідати сумні бувальщини.

Добровольців лише 30

- Серед військовозобов’язаних уже більше 15000 чоловік у розшуку, - говорить він. – Відповідно до законодавства, військові комісаріати області передали повістки сільським радам та жекам, аби останні здійснювали оповіщення тих, хто підлягає мобілізації. Деякі установи неналежно виконують обов’язки. Їхні представники говорять, що приходили, стукали, але нікого не було вдома. Якщо людина не поставила підпис, отже, її вважають неоповіщеною.

У переліку населених пунктів, які показують найгірший показник з мобілізації, - Чортків, Бережани, Бучацький, Монастириський і Гусятинський райони. Окрім мобілізації живої сили, нині у країні триває й мобілізація техніки. Багато підприємців не готові розпрощатися з авто і передати їх для використання силам АТО. Агрохолдинг «Мрія» не надає ані майна, ані відомостей про нього, стверджує військовий комісар. У цьому переліку - і ТзОВ «Бучачагрохлібпром». Є й інші.

За словами військового комісара, показники з мобілізації далекі від норми. 30% від усіх військовозобов’язаних вважають оповіщеними, тобто їм вручили повістки. Із них лише 11% прибули на медогляд. У 40% громадян України, які прибули на медкомісію, були скарги на здоров’я, тому їх направили на дообстеження. Орієнтовно 26% з усіх, хто з’явився, визнали непридатними до військової служби. Станом на 29 січня в області зареєстрували лише 32 добровольців. Отака гірка правда життя! Списки осіб, які не прибули у комісаріати, подали для розшуку в правоохоронні органи.

- Військовозобов’язані вдаються до різних методів, як відкосити від служби в армії. Хтось виїжджає за кордон, хтось ховається, хтось не відчиняє двері або відмовляється отримувати повістку. Різні випадки бувають, - наголошує Володимир Катинський. - Якщо ми хочемо забезпечити обороноздатність країни, потрібно міняти законодавство. Усім тим, хто підпадає під призовний вік, потрібно заборонити виїжджати за кордон без дозволу військового комісаріату. Уточнень та ряду доопрацювань потребують й інші законодавчі ініціативи.

Як повідомив офіцер, не усі військовозобов’язані, які отримали повістки, будуть мобілізовані до Збройних Сил чи інших військових формувань України. При кожному районному військовому комісаріаті працює військово-лікарська комісія, яка здійснює ретельний медогляд кожного потенційного захисника Вітчизни.

– Якщо під час проходження медогляду, неможливо встановити діагноз військовозобов’язаного, його направляють на додаткове обстеження. Непридатних у війська відправляти не будуть, – наголосив полковник Володимир Катинський.

На дверях - павутина

Враховуючи слова пана Катинського, редакція газети «RIA плюс» вирішила «провести» мобілізацію. Наш журналіст скооперувався із працівниками міського військкомату та одним із жеків міста. У п’ятницю, 30 січня, кореспондент стала свідком того, як реагують тернополяни на повідомлення про призов.

У супроводі заступника міського комісара Миколи Бойка, дільничного міліціонера Романа Николяка та посильних ПП «Наш дім» о 19.30 ми вирушили роздавати повістки військовозобов’язаним трьох будинків: №22 на вул. Протасевича, №№18, 31 на вул. Л. Українки. Адреси вибирали довільно. За словами працівників міського військкомату, тут проживають ті, хто за всі чотири черги мобілізації не відреагували на отримання повістки.

З кількох квартир, які ми обійшли протягом години, ніхто двері не відчинив. Усі сусіди, як один, розводили руками, мовляв, ми нічого не знаємо, нікого не бачили, у нас немає часу спостерігати за ними. Цікаво, що в різних життєвих ситуаціях сусіди можуть розказати один про одного фактично все. А тут - ніхто не чув і не бачив. В одному з помешкань на другому поверсі будинку ми помітили світло. Коли почали стукати у двері, запанувала тиша, у вікнах квартири стало темно.

- Люди не відчиняють двері, - наголошує заступник комісара пан Бойко. - Хтось відмовляється ставити підпис. Було таке, що двері просто перед носом зачиняли. Хтось вказує не ту адресу, де насправді проживає. Знайти військовозобов’язаного і вручити повістку - велика удача. Є навіть один працівник обладміністрації, якому намагалися вручити повістку на роботі. Але він відмовився її брати, сказав нести за адресою проживання. Хоча скільки разів ми не приходили до нього додому, сусіди говорили, що в тій квартирі ніхто не живе.

Тернополянка Світлана (прізвище редакції відоме - прим. авт.) розповідає, що деякі її знайомі так налякані мобілізацією, що ховають чоловіків у коморах.

- Сусідка розповіла, що працівники жеку спеціально ходять по будинках, нібито перевіряють лічильники, а насправді видивляються, чи є чоловіки, які підлягають мобілізації. Тому вона ховає сина у коморі. Я вже не від однієї чула таке. Люди налякані. Усі бояться їхати на війну. Адже кожного дня там убивають наших хлопців.

Утікали чи не утікали?

Отаку картину ми побачили протягом вечора у нашому місті. Продовженням експерименту стала поїздка в село Конюхи Козівського району. За минулий тиждень назву цього села дізналися чи не всі українці. На центральних телеканалах з вуст найвищих чинів генерального штабу ЗСУ пролунала інформація, що місцеві чоловіки, втікаючи від мобілізації, автобусами виїжджають до Росії на заробітки. Згодом Адміністрація Президента спростувала цю інформацію. Російські ідеологи одразу підхопили ці настрої, створили панічну картину, навіть розтиражували заклики до українців не йти на війну, а переїхати в Росію для тимчасового працевлаштування.

У суботу, 31 січня, наш кореспондент поїхав у Конюхи, щоб поспілкуватися з місцевими і розставити всі крапки над «і». Перед виїздом у село військовий комісар Зборівсько-Козівського об’єднаного військового комісаріату Сергій Данилюк розповів, що за всі чотири черги часткової мобілізації жоден військовозобов’язаний із цього села, який підлягає призову, не був мобілізований.

- Спілкуючись із журналістами, жителі Конюхів розповіли, що вони - страшенні патріоти, семеро уродженців населеного пункту уже нібито беруть участь у проведенні АТО, - говорить він. - Однак за всі чотири черги повістки змогли вручити лише чотирьом із понад трьохсот військовозобов’язаних. Секретар сільради надала нам список, де «розписала» всіх чоловіків із села, які перебувають на військову обліку. Мовляв, той - на заробітках в Італії, той - у Росії працює, той взагалі невідомо де. Жителі сіл придумують різноманітні способи, як відкосити від служби: хтось оформлює опікунство, хтось через організацію місцевих виборів робить призовників депутатами, бронює їх за підприємствами. Ось такий патріотизм!

У селі Конюхи, куди ми приїхали з самого ранку, звістка про пресу та військовий комісаріат розлетілася миттєво. Разом із сільським головою Андрієм Федівим, військовим комісаром Миколою Бойком та начальником відділення місцевого комісаріату Володимиром Кавецьким ми пішли роздавати повістки, які начебто раніше не вдавалося вручити.

Перший чоловік, до якого зайшли на подвір’я, не встиг зреагувати. Він розгублено глянув, поставив підпис, сказав, що до нього ще ніхто не приходив з повісткою. 36-річний Олег (прізвище відоме - прим. авт.) розповів, що раніше служив в армії.

- Що є, то є, нікуди не дінешся - доведеться служити, - каже він.

Натомість літня жінка, вочевидь, його теща, кричала, що то не жарти - на війну йти. Мовляв, навіщо прийшли чоловіків забирати.

Тим часом чутки селом розлетілися дуже швидко. Поки ми обходили будинки, де розгублені родичі говорили, що не знають, де чоловіки, зв’язку з ними не тримають, усе більше й більше людей говорили, що прийшов військкомат. Попереду редакційної машини, яка їхала вулицею, бігли жінки, махаючи руками та сповіщаючи, що йдуть забирати чоловіків на війну. Хоча фактично їм тільки вручали повістки для проходження медогляду.

Один із чоловіків, до якого зазирнули на подвір’я, взагалі сказав, що він не той, про кого питають. Коли працівники військкомату попросили показати документи, він одразу сказав, що пожартував. Не хотів ставити підпис, але врешті-решт розписався. Уже через декілька секунд додав, що в нього недавно народилася третя дитина. Його попросили надати свідоцтва про народження всіх дітей.

Інший житель, коли почув про повістку, запрошував зайти до будинку, подивитися на хвору маму.

- Хто її доглядатиме? Я сам, - говорить чоловік, який представився Андрієм. - А довідку? Хто за нею ходитиме?

Натомість у сільській раді сказали, що цей чоловік нещодавно повернувся із заробітків з Росії. А за його мамою доглядала дружина, яка нібито покинула його і виїхала за кордон.

З кількадесят будинків, які ми обійшли в той день, майже у всіх родичі чоловіків призовного віку говорили, що ті заробляють гроші - то в Києві, то в Москві, то в Санкт-Петербурзі. До речі, слово «Росія» і справді звучало найчастіше.

На зауваження офіцерів про те, чому чоловіки повиїжджали на заробітки до країни-агресора, жінки лютували: «А ви дайте нам роботу! А в нього жінка (мати, батько) хворі... діти малі...». У кожного – свої проблеми. На репліки про те, що в армії солдатам також платять гроші, люди розлючено говорили, що не відпустять своїх чоловіків до війська.

- Най він краще в тюрму сяде, шукайте, - кричала сільська жителька. - Он хлопця із сусіднього села забили. Я свого чоловіка на війну не дам.

Втім, проблема патріотизму стосується не тільки конюхівців. І в інших селах є подібні ситуації. Люди бояться вмирати, тому втікають від мобілізації. Ворогові цього і треба, каже Сергій, який пішов добровольцем на Схід ще в 2014 році.

- У кожного своя біда, і своя сорочка ближче до тіла, - каже він. - І мені страшно, коли над головою летять снаряди, страшно, коли на очах вмирають друзі. Але мусить бути одна система для всіх: ми, чоловіки, мусимо стати до зброї і вигнати ворогів з нашої землі!

«Масово повиїжджали ще до війни»

Секретар Конюхівської сільської ради Стефанія Франків розповідає, що чоловіки з їхнього села не утікають від моблізації. Просто через брак роботи люди змушені заробляти деінде.

- Усі повиїжджали, але раніше, - зауважує вона. - Автобуси до Росії, про які говорили на всеукраїнському рівні, туди ніхто спеціально не відправляв.

Жінка каже, що роздати повістки односельцям правді складно. Адже багато хто живе в інших регіонах, але не знявся з реєстрації в їхньому селі. Хтось - на роботі, хтось - ще десь. Родичів просять писати пояснення, вказуючи, де перебувають їхні чоловіки чи сини. Однак до прохань дослухаються не всі.

До слова, заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Генштабу ЗСУ Олександр Правдивець сказав, що районні військові комісаріати отримали відповідне завдання зі створення реєстрів ухильників, які вони повинні до 3 березня передати в районні чи міські відділення міліції. Правоохоронці шукатимуть, будуть затримувати та доставляти в законному порядку громадян, які ухилилися від мобілізації. «RIA плюс» спробувала дізнатися, скільки осіб, які ухиляються від мобілізації, вже вдалося відшукати. У прес-службі обласної міліції сказали, що на час проведення мобілізації не будуть коментувати інформацію, щоб не зривати призов.

Коментарі (51)
 • Анонім

  для тих хто не в курсі .. ЦЯ НІБИТО "АТО"  ... ЦЕ ВСЕ ДЛЯ ВІДВОДУ ОЧЕЙ ПРОСТОЛЮДУ .. ПОКИ ВЛАДА ДАЛІ РОБИТЬ СВОЇ МУТНІ СПРАВИ .. (ТАК БИ МОВИТИ ЩОБ МАЙДАН НЕ МІШАВ ПІД БОКОМ)...  А ЩО, МУДРО СПЛАНОВАНО:

  1) ШТУЧНО ЗРОБИЛИ ВОЄННИЙ КОНФЛІКТ МІЖ ДВОМА КРАЇНАМИ (ДЕ МАСОВО ГИНУТЬ ТИСЯЧІ ЧИЇХОСЬ СИНІВ,ЧОЛОВІКІВ)...

  2) ШТУЧНО-ПОСТУПОВО ЗАГАНЯЮТЬ НАШУ З ВАМИ БАТЬКІВЩИНУ НА САМЕ ДНО , ДЕ З КОЖНИМ МІСЯЦЕМ,ДНЕМ БІЛЬШОСТІ ЇЇ НАСЕЛЕННЯ ВСЕ ВАЖЧЕ І ВАЖЧЕ ВИЖИВАТИ ... (ЦЕ ЗУМОВЛЕНО,ПОВТОРЮСЬ ЩЕ РАЗ, ШТУЧНИМ ПАДІННЯМ ГРИВНІ І ПІДНЯТТЯМ ЦІН, ВИПРАВДОВУЮЧИСЬ ПЕРШИМ ПУНКТОМ.ТОДІ ВИНИКАЄ ПИТАННЯ ДЕ ТІ СОТНІ МІЛЬЙОНІВ, ЩО ІДУТЬ КОЖЕН ДЕНЬ НА "АТО" ,ЯКЩО АРМІЮ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ВОЛОНТЕРИ)...

  3) ЗА ДОПОМОГОЮ ЗМІ ПОСИЛЮЮТЬ ВАШУ УВАГУ НА НОВИХ ПОДІЯХ НА СХОДІ,СЕПАРАТИСТАХ,РОСІЇ ТА ІНШОМУ, ТИМ САМИМ ВІДВЕРТАЮТЬ УВАГУ ВІД СЕБЕ ..  ПОРОШЕНКО НЕ БРЕХАВ КОЛИ КАЗАВ, ЩО БУДЕМО ЖИТИ ПО НОВОМУ,ВІН ПРОСТО НЕ УТОЧНЯВ ЯК САМЕ ... А ЩО ВИ ХОТІЛИ ВІД ОДНОГО З ЗАСНОВНИКІВ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ (ВПЕВНЕНИЙ У ТОМУ, ЩО БІЛЬШІСТЬ ЛЮДЕЙ,ЯКІ ЗА НЬОГО ГОЛОСУВАЛИ,НАВІТЬ ЦЬОГО НЕ ЗНАЛИ), ОЛІГАРХА, ЯКИЙ НЕ ВИКОНАВ СВОЄЇ ОБІЦЯНКИ ЯК ТІЛЬКИ СТАВ ПРЕЗИДЕНДОМ (ЦЕ НА РАХУНОК ROSHEN)...    ЗЕМЛЯКИ МОЯ ПОРАДА .. ВИКЛЮЧАЙТЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І ВКЛЮЧАЙТЕ МОЗОК .. НЕ ВЕДІТЬСЯ НА ЦЕЙ БРЄД , НЕ БУДЬТЕ НАЇВНИМИ ... Я ВВАЖАЮ, ЩО БЕЗГЛУЗДО ВІДДАВАТИ ЖИТТЯ ЗА ЧИЙСЬ БІЗНЕС !!!!!!

  РОЗКОЛ ЦІЛІСНОСТІ УКРАЇНИ БУВ СПЛАНОВАНИЙ ЩЕ РАНІШЕ ... ПРОСТО ЩОСЬ ПІШЛО В НИХ НЕ ПО ПЛАНУ І ЦЕ БУЛО ЛИШ ПИТАННЯМ ЧАСУ ... (БО В УКРАЇНІ НАЖАЛЬ Є ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ ТУПОГОЛОВИХ, ЯКІ СЛІПО ВІРЯТЬ,ЩО КОЛИ ПРИЙДЕ "РАССЄЯ" ЖИТИ СТАНЕ ЛЕГШЕ.. ТО ДЛЯ ЧОГО ТОДІ МИ СТАВАЛИ НЕЗАЛЕЖНИМИ , ЩОБ ПОТІМ ЗНОВУ НАСТУПАТИ НА ТІ САМІ ГРАБЛІ).  ОСОБИСТО МЕНІ НІЯКА ПОВІСТКА НЕ ПРИХОДИЛА ... А ЯК ПРИЙДЕ Я ЛЮБИМ МОЖЛИВИМ І НЕМОЖЛИВИМ СПОСОБОМ БУДУ УХИЛЯТИСЯ І БАЙДУЖЕ ЩО ТАМ ПОЧНУТЬ КАЗАТИ І ДУМАТИ ... СІМ'Я ДЛЯ МЕНЕ НАЙГОЛОВНІШЕ .. І Я НЕ ХОЧУ І НЕ ЗБИРАЮСЬ ДОПУСТИТИ ТОГО ЩОБ МОЯ МАЛЕНЬКА ДОЦЯ РОСЛА БЕЗ БАТЬКА !!!
 • Анонім

  Тут депутати - обранці народу - повинні показати приклад: адже недаремно за вас голосували громадяни! ПокажітЬ, що насправді - достойні обранці!
 • Анонім

  Коментар видалено...

  Анонім reply Анонім

  как ловко всё перевернуть , вроде бы о мире пишете, но как цинично и высокомерно, решения принимают политики зачастую продажные и гибнут простые люди, которым жить и жить, в любой войне нет победителей, только пострадавшие, нам не нужна война , война не нужна никому и никогда, к чему эта глупая бравада, Вам заплатили? постарайтесь зарабатывать более честным трудом и Вам зачтётся не нужно измываться и издеваться, ибо Вам это тоже зачтётся,

  тернополянка reply Анонім

  Знаєте, ми не раби, щоб нас продавали, але як на то пішло, то вже краще бути під америкою, Польщею, чи Австрією чим не дай Бог під Росією. Ми це вже проходили і старші люди досі плачуть як згадують, коли на наших землях совіти були..Історію ми якраз вчимо за джерелами провідних укр.істориків таких як Грушевський і йому подібні а не за тими джерелами, що вам подають-типу того як ми Чорне море викопали...Більшого маразму ще в житті не чули як про розпятих хлопчиків, синичок і снігурів, кров російськомовних немовлят, чи про ту героїню, яка грудним молоком 70ополченців нагодувала, ну, і звичайно перл про викопане украми Чорне море...Це все перли раша-ТВ..А з іншого боку ми є суверенною, незалежною державою і маємо повне право самі вирішувати куди нам іти і як нам жити, кого вибирати до влади і знімати з поста. То чому ви собі дозволяєте втручатися і вказувати нам як ми маємо жити? Чому ви думаєте, що маєте на це право? Хто вам це дозволив?Я теж народилася і росла в Росії якийсь час і вже тоді, коли ми на поч.80-х виїжджали на Україну, то нам "добрі" друзі-росіяни розповідали, що тут, на заході, нас розстріляють і повішають в лісі на гіляці, розповідали моїй мамі, яка народилася і виросла на зах.Україні, що в нас на городах стоять танки і пушки...То про що тут можна говорити, про яку братську любов?Для чого ви посилаєте своїх синів , чоловіків на чужу землю?

  Анонім reply тернополянка

  нет хуже раба, который свято верит в то , что он свободен, можно сколько угодно думать , что ты свободен сидя в клетке, никому от этого не холодно не жарко,лучше быть не под кем, но к сожалению именно западная Украина всегда была под кем то, мало вы знаете про историю Грушевского , есть документы и факты как и под чьим заказом он писал новую историю Украины, но боюсь Вам это просто не интересно, раз вы делаете такие ужасные ссылки, не нужно стеснятся того, что вы обычная домохозяйка,как и я в прочем, не нужно приводить в пример войну СМИ , ибо она обоюдная, глупая, нелепая и саркастическая,гротескная , как хотите, журналистов нет независимых и они отрабатывают как могут, столько патетики и пафоса в ваших комментах, как будто я с роботом переписываюсь, как будто Вы не живой человек и кроме украинской пропаганды ничего не хочет задержаться в Вашей голове, я  прошу Вас выбросить этот мусор из головы и просто проанализировать ситуацию не то, что Вам впихивают, а своей головой чуть-чуть, человек который ничего не может сказать своего а тупо повторяет, то что ему впихнули , честное слово , советуете мне не смотреть росские СМИ, почему бы Вам не последовать своему же совету и начать черпать информацию , где-то ещё, к чему приводить примеры людей ограниченных и некомпетентных, к тому как Вас запугивали, самая большая ошибка обобщать, что все россияне , абсолютно все ограниченные и тупые , а все украинцы продвинутые и образованные, ну это же откровенная глупость , а у глупости нет национальности , пола и возраста, ни одна мать, ни русская ни украинская не пошлёт, своего сына убивать друг , друга, для простых людей нет границ , они  есть у политиков и власть имущих, и как они распоряжаются этой властью мы видим на лицо, вы обладаете только той информацией , и я отдаю себе в этом отчёт, а Вы почему-то этого сделать не хотите, не всё так просто и однозначно, но не возможно будет скрывать правду , что на самом деле происходит там , где пропадают молодые хлопцы, не солдаты, а обычные работяги, если в обычной жизни законы не работают, можно представить, что происходит , там где война, уже эта информация волей неволей прорывается наружу, всех не убьют , не пересажают, и когда нибудь и у Вас глаза откроются, на всё происходящее не всё так просто и однозначно, нет чёрного и белого и жизнь не справедлива, Украина уже год находится под Америкой, и стало намного лучше, было очень хорошо , а стало ещё лучше, про какую братскую любовь говорю конкретно про своих родственников, родных , друзей детства , юности , и уже взрослой жизни , моя душа и сердце сейчас обливается кровью и будет обливаться , потому что есть вещи , которые уже не вернёшь и не изменишь, культура , история , земля всё общее , потому что мы все славяне , и от этого не уйти,политики могут разделять и стравливать преследуя свои цели, но никогда американцы не станут нам ни близкими ни родными, это люди другого склада и менталитета , тут то со своими трудно найти общий язык, а Вы хотите с иностранцами, простой пример браки между иностранцами и и русскими , удачных единицы, и между русскими , украинцами, белорусами сплошь и рядом, и навсегда, и единицы неудачные, тут и статистиком быть не нужно, потому что мы близки по духу и по крови , а кровь , она не водичка, вот об этой братской любви я пишу, если меня услышит и поймёт хоть один человек , который потратит свое время , на то , что бы это прочитать я буду уже рада, на Вас лично не надеюсь, как говорила моя бабушка , родная моя украинка, царство небесное моей дорогулечке, плюй в глаза , божия роса, может не так на самом деле, но я так запомнила и ещё она мне говорила , хорошо чужими руками жар загрибаты, так вот я лично россиянка , а в душе славянка , потому, что считаю себя как русской , так и украинкой, вот так и считаю, а я не одна такая, что радует, так вот я не хочу, что бы в угоду америкосам, жизнью простых мужчин загрибали жар!!!

  тернополянка reply Анонім

  Ви хоч перечитуєте те, що пишете?Жахливо неграмотно. Це жах..Те, що я пишу українською гне означає. що я не володію рос.граматикою. Я не домохазяйка, а працююча людина..Інформацію черпаю не з ЗМІ а від людей, які живуть на Донбасі, тих. хто зараз там воює, захищаючи кордони нашої держави...Мене ніхто нічим не залякує і я маю доступ до різної інформації-і україномовної. і російськомовної, і англомовної, тому маю можливість порівняти як іноді один і той же факт подають різні джерела...Факт залишається фактом-ваша армія воює на нашій території. Що вона тут робить? Мене завжди вражає, що росіяни, живучи десь на Камчатці, в Пермі, в Тюмені і т.д. знають краще за нас, живущих в Україні, що в нас відбувається, як нам жити і т.д. Хто вам дав таке право нас вчити?

  Анонім reply тернополянка

  Вас удивляют россияне , почему Вас не удивляет , проамериканское марионеточное правительство, почему не удивляет то , что население донбаса проросийское, рускоязычное , и зачем нужно уничтожать своих братьев украинцев , женщин и детей донбаса, почему Вас не удивляют заживо сожёнНые люди в Одессе , почему Вас это не удивляет, Вас это удивляет, русские были в АБхазии защали абхазкие дома , осетинские, а это время украинцы воевали на стороне грузин, и нет выигравших , есть проигравшие пострадали все , все кроме пиндосов, все цветные революции дело их рук, вся их хвалёная демократия и политика двойных стандартов известна всему миру, но Вам лично ближе демонизация России, это Ваш личный выбор, и Вам лично с этим жить, пока американцы пляшут на наших с Вами костях и им плевать на украинцев , и там где война там уже нет правых и левых там убивают, убивают наёмНИки польские, амереканские Вас это не удивляет Вам же доступна вся информация мира, не доступно только то, что политику делают власть имущие , а страдают народы , междоусобные войны страшнее всего , гибнут тысячи , Вас это не удивляет, почему нельзя жить как в Швейцарии, федИративно? потому чтО Америке нужна это война , олигархам, деньги, деньги и деньги, ослабление России через Украину, ослабление Европы, от санкций страдает экономика, только наших стран, потому что мы взаимосвязаны, это и есть геополитика и это очевидно всем, но вас продолжают удивлять россияне , но пока гибнет простой люд, америкосы жируют и до невозможности любят украинцев, что готвы поставлять и поставлять оружие только бы эта война никогда не закончилась, будем воевать с Россией до последнего украинца будем жировать и набивать карманы

  тернополянка reply Анонім

  Ми бачили захищену росіянами Осетію, бачили колись квітучу Абхазію. яка після захисту росіянами стала пустелею, бачили убоге Придністровя і для себе ми такого захисту не хочемо...На нашій території не воюють іноземні найманці, на відміну від рос. військ. а чому ми повинні оголошувати федерацію, бо так хочеться Росії? чому ми повинні вводити другу державну мову, бо так хоче Росія? Хто така Росія, щоб чогось хотіти від іншої держави? в нас уряд і президент такі, які ми вибрали і це наше право. америка ще поки що нам зброї не поставляла, щоб ви знали...Знаєте. в чому різниця між нашими арміями-наша армія захищає свою територію, свої кордони, а ваша нападає і відбирає чуже...а про подвійні стандарти це не Росії говорити...ваші очільники брешуть в очі всьому світу, що військ рос. тут немає а насправді це не так..а груз 200 чому везуть в Росію? ця розмова безглузда...Ви мене не переконаєте..ці казки які ви мені виписуєте я ще років 4-5 тому читала на ваших сайтах і вони донині не змінилися....І те, що путін ще з 2004 року готував в нас цей переворот ми теж тепер знаємо і це вже доведені факти...росія земля велика і там досить є розумних людей, які адекватно реагують на все, що відбувається навколо..Але їх дуже мало і вони як правило стараються відмовчуватися, бо бояться...

  Анонім reply тернополянка

  переубедить? вы видели? из экрана компа видели? Россия хочет? вы себе представляете уровень российских войск? какую свою территорию? и какая армия? бей своих, что бы чужие боялись?вас лично не было в Осетии , ни в Абхазии, Приднестровье, я это точно знаю, живёте в каком-то вымышленном утопичном мире и вам там комфортно, живите жизнь рассудит и покажет

  тернополянка reply Анонім

  "какую свою территорию"-державу Україна і її кордони, "Россия хочет"-так, бо саме вона вимагає федералізації і більше ніхто.."и какая армия"-збройні сили України..Ви не можете знати де я була а де ні...От ви далі Росії явно небули...Я живу в реальному світі і знаю і бачу, що в тій самій Америці люди живуть набагато краще як в Росії, в тій же Європі-те саме. а це показник-високий рівень життя, дотримання прав і свобод громадян, можливість вчитися, працювати. подорожувати і бути вільним у свох висловлюваннях, бжаннях і т.д. От чого ми прагнемо..і так воно і буде...І буде так. як хочемо ми, українці. а не Росія...а життя покаже...І колись багатьом росіянам стане соромно за те, що вони творили на чужій землі, називаючи себе "освободітєлями"...

  Анонім reply тернополянка

  вот и перешли на личности, классика жанра, так проще уйти от темы, я не страдаю от своей безграмотности и не упиваюсь своей грамотностью , не страдаю перефекционизмом, и принимаю свои недостатки, и если бы Вы чуть-чуть повысили бы свою самооценку, то поняли бы , что я никого и ничему не учу, просто высказываю свою точку зрения и позицию , имею право, Вы же себе в этом не отказываете, если вы безоговорочно ненавидиьте  всех россиян в общем и меня в частности  , то мне Вас жаль, ненависть чувство деструктивное , мне больше нечего Вам сказать , Вы слышите только себя, и поэтому это общение лишено смысла, надеюсь это моё сообщение удалят , так как оно обращено к Вам лично

  тернополянка reply Анонім

  Приблизно такої відповіді я і очікувала. знаєте, в мене немає ненависті до обділених людей-мені їх шкода...Самооцінка в мене достатньо висока і повишати мені її не треба...Вміння грамотно писати це свого роду ознака освіченості елементарної... В кожного з нас своя правда...але моя правда на моїй землі про мою землю, а ваша правда на вашій землі про мою землю. От і весь парадокс ситуації...я вірю лише своїм відчуттям, тому що бачу і чую особисто...А те, що пишете ви я читаю в кожному другому пості росіян-це риторика кисельва, соловйова і кремля...За 1,5 року часу ще жоден росіянин не вислухав і основне не почув месиджа того, що хочуть насправді українці...а всього лиш через те, що вони вважають, що краще за самих українців знають чого ті хочуть...А ще краще знають, що українцям потрібно...от і вся правда.. удачі вам...
 • Анонім

  Коментар видалено...

  тернополянка reply Анонім

  ви -зі своєю землею ради дати не можете а ще хочете українську..згиньте з нашої землі і дайте спокійно жити, фашисти нещасні...Ми ні на кого не нападали а ви якого хрена прилізли сюди, хто вас кликав, що ви тут забули? Через таких покидьків гинуть наші хлопці! Згинь нечиста москальня...

  Анонім reply тернополянка

  вас провоцируют, а вы ведётесь, такую хрень не мог написать русский человек, это пишет хохол , да да хохол, а не русский и украинец, а делается это за небольшие , но бабки,  если не разжигать рознь между украинцами и русскими , русскоговорящими и украинскомовными , то как заставить обывателя пойти на верную смерть, никто в России не хочет войны, тем более с братским народом, все россияне а это сотни народностей понимают, кто реально стоит за этим беспределом, тщательно спланированном , это понимают даже в европе, идёт геополитическая борьба между Америкой и Россией, но поскольку правительство Украины сплошь проамериканское , они будут выполнять любой приказ пентагона только бы сохранить награбленное , любой ценной, нет среди жидов украинских патриотов и не будет, жидов, а не евреев , отношусь с уважением к людям любой национальности был бы человек хороший, а не воры и убийцы, демонизация России не закончится никогда , только потому , что на данный момент это единственное государство на постсоветском пространстве , которое по своей мощи может противостоять Америке, поэтому у пиндосов так легко уже не получится сделать с Ураиной то , что они сделали с Югославией , с сербами, не получится отрыто разбомбить Украину как они это сделали с Ираном , Ираком , Ливией, Сирией cейчас , Афганистан в прошлом и это единственная страна которая применила атомное оружие против мирных граждан Хиросимы и Нагасаки, об этом не стоит забывать, моя родина Украина , всю сознательную жизнь я прожила в России, так сложилась жизнь и оба народа мне родные, и сердце кровью обливается за всех пострадавших в этой войне по обе стороны, самое страшное , что война эта братоубийственная , как бы не стравливали нас мы один народ , так было всегда и так будет всегда, всех кто пытается об этом заявлять сейчас открыто преследуют, Коцаба посадили, Cрябин -убили, остальных записать в провокаторы и сепарастисты и можно воевать до последнего украинца , амерекосы не перед чем не остановятся слишком много на кону, как говорил Гитлер , если бы не было евреев их надо бы было придумать, объявить себя сверх человеками и пожалуйста убивай не хочу , а мы все одинаковые не смотря на национальность , цвет кожи , вероисповедание , все люди и все хотим просто жить в своей семье со своими родными и близкими , просто жить , создавать , строить и созидать , за этим создал нас Господь и учил любви и прощению, давайте начнём с малого перестанем ненавидеть и позволять манипулировать нами, а всем мужчинам я желаю сохранить свои жизни , ради своих жён , матерей и детей, и пусть Бог пошлёт прощение и спасение всем пострадавшим в ужасной и бесчеловечной , братоубийственной войне , а все кто причастен к этому обязательно ответят за это, не в этой жизни , так в той, и никому не уйти уже будет от возмездия и суда Божьего, заранее прошу прощения у всех , если не смогла донести правильно свою позицию, я простой человек и хочу простого, мирного неба всем нам, и что бы больше никто и никогда не погибал не своей смертью

  тернополянка reply Анонім

  тернополянка reply Анонім

  перестаньте дивитися раша-тв і слухати всілякі бредні ваших пропагандистів...американські війська в нас не воюють , а російських-валом..Просто заберіть звідси свої танки і солдат і багато чого стане на місце. Невже це так важко зрозуміти? До чого тут вбивство Скрябіна, яке по-перше не доведено, бо він загинув в ДТП а про вбивство заговорило першим НТВ...В нас маса артистів критикують владу але Богу дякувати живі і здорові ходять...Про те, що вчив Господь ми дуже добре знаємо і памятаємо але ви вже рік знищуєте наш народ і випалюєте нашу землю. то про яку любов можна говорити...До чого тут жиди? ви (росіяни) взагалі нікого не поважаєте ні як націю, ні як народ..ви і себе не поважаєте...Залиште в спокої нашу владу-це нами обрана влада-і погана вона чи хороша-вирішувати нам. Ми її обрали, ми її і проженемо..Але це не ваш клопіт...Вас прсять лише одного-вивести війська і закрити кордони-але ви цього зробити не хочете то як можете говорити, що ви не хочете війни.? Ви ж не можете в мирі жити-Чечня, Грузія, Осетія, Абхазія, Придністровя, Крим, тепер Донбас...Що далі?

  Анонім reply тернополянка

  перестаньте смотреть СМИ , пани , мне доступны не только российское сми, Срябина убили есть очевидцы , и этого никогда не доведут как вы пишите, гонение инакомыслящих есть и Одессу никто не забудет, людей пожгли заживо, и на Донбассе гибнет мирное население, масса артистов критикуют владу , я Вас умоляю , убирают тех , кому верят безоговорочно, это же очевидно, вы никого не обирали и никого не прогоните, если этого не захотят пиндосы нельзя так мыслить примитивно и обобщать , вы россияне никого не уважаете, бред, слепому не покажешь , глухому не расскажешь, в каком мире не может жить Россия, я лично разговаривала с абхазцами этим летом приехала из Гагр, с осетинами лично, с русскими и молдаванами из Приднестровья  лично, очень многие родом оттуда , работают у нас в компании, лично, из Крыма мой друг ,много лет, информацию знаю от него лично, что пережили люди не дай Бог, не передать словами, сколько смертей и жертв, грузин точно продали пиндосам как Украину сейчас и они пострадали из-за продажных тварей, осетин и абхазов спасли русские, была на празднике победы в Абхазии , разговаривала с абхазцами лично, про какие СМИ идёт речь , живые люди, зто междоусобные войны и выгодны они только тем кто зарабатывает на этом , а гибнут простые люди, и их уже никто не вернёт этих людей, не вернёт их жизни , всё намного сложнее, чем нам кажется , и вообще вот мы с вами две домохозяйки в общем-то , и пытаемся рассуждать о политике а для этого нужно обладать информацией , которой ни вас , ни у меня нет, обладать определенным  образованием и знать историю не на уровне школы, потому что её уже очень хорошо переписали и понятия подменили я просто призываю Вас на нашем бытовом уровне не поддаваться провокациям , перестать ненавидеть друг друга на нашем бытовом уровне простых обывателей и не давать оценку , я говорю о своих личных переживаниях и только о том , что знаю лично от живых людей, и очень переживаю о простых людях , нет ничего страшнее войны, а тем более братоубийственной , ничего страшнее нет, и что бы это остановить , нужно нам всем остановиться и задуматься перестать быть марионетками в чужих руках, перестать ненавидеть друг друга , я же вам лично ничего плохого не сделала и Вы мне, за что нам ненавидеть друг друга? да я живу в России, но моя родина Украина , и у меня душа болит и рвётся за простых и обманутых людях понимаете, и сnрашно смотреть и читать , как продолжают стравливать и стравливать два народа это невыносимо, мы люди все одинаковые все братья, давайте не поддаваться на провокации, столько жертв , столько пострадавших , разжигание стравливание ни к чему не приведёт, давайте хотя бы на нашем бытовом уровне перестанем ненавидеть, очень хороший фильм об войне Грузии с Осетией , Мандарины называется , лучше не скажешь и покажешь, вот и всё , что хотела сказать, конечно не всё , нет литературного таланта, когда пишешь на эмоциях толку мало, понимают превратно, а жаль

  тернополянка reply Анонім

  Ви не можете додати коментар, який містить нецензурні слова: Мама Кузьмы «Скрябина», который трагически погиб в ДТП, обратилась к прессе и попросила не спекулировать на теме смерти музыканта. По словам Ольги Михайловны девушка, которая была в тот момент вместе с Кузьмой в машине, дала показания. Из них становится понятным, что смерть Кузьмы является «страшной случайностью». «Не было никакой подставы, было чистое ДТП... Мне уже все доложили, есть свидетель, есть человек, который был с ним в машине. Поговорили с ней. На середине дороги был лед. Все было как будто сухо, и посередине дороги была ледяная глыба. И он на нее попал», — поделилась Ольга Михайловна. Она подчеркнула, что ее сына никто не убивал и попросила украинцев «отпустить» Кузьму «Не было никакого убийства! Моего сына никто не убивал! Успокойтесь! Я вам всем очень благодарна! Всем спасибо, кто был со мной в это тяжелое время! И пусть его душа спокойно отдыхает», — сказала мама музыканта. Тому не спекулюйте на цьому плітками, які подають ваші пропагандисти...

  Анонім reply Анонім

  P.S. я обыватель , я могу писать переживать по-своему по-человечески, и меня можно просто проигнорировать , но есть последнее интервью Андрея Кузьменко, царство ему небесное и земля пухом, для меня он есть и будет жертвой режима, и есть слова Нины Матвиенко , которая не побоялась сказать правду, кому нужно тот услышит, в чём сила брат, а сила она в правде
22:00 Футбол без пива, побачення без вина. Як у магазинах виконують рішення про "тверезий випускний" 21:45 Патрульні встигли врятувати чоловіка, який перерізав собі горло (відео) 21:20 Не пошкодували сотень доларів. Випускниці розповіли про свої сукні 21:00 За інтимні сцени на людях можуть виписати штраф 20:16 У Збаражі серйозна пожежа. Горить спиртова база (оновлено) 20:05 Тернополянка змагатиметься на чемпіонаті Європи з легкої атлетики 19:00 На Тернопільщині розшукують чоловіка, якого підозрюють в тероризмі 18:00 Інтим на людях: чим це загрожує тернополянам 17:00 Тернополянка втратила 10 тисяч гривень через мобільного шахрая 16:00 У Тернополі вперше проводять повноцінний чемпіонат з пляжного волейболу 15:29 У пальтах та куртках вийшли випускники на урочистий парад містом (оновлене) play_circle_filled 15:00 Як стати Вікторією Бекхем у своєму місті. Поради Андре Тана play_circle_filled 14:20 Які вулиці, двори, тротуари ремонтують у Тернополі в червні

На посилений варіант служби перевели поліцію Тернопільщини 23-24 червня. Зі слів тимчасово виконуючого обов’язки заступника...

Через планове промивання водопровідних мереж припинять водопостачання частини Тернополя від 00 год у вівторок, 3 липня. 

Регіональний мультифестиваль «Студентська республіка», 15x4 Ternopil , Випускний-2018 , концерт DZIDZIO, мистецькі ярмарки,...

Кожних зайвих 10 кг – це додаткове навантаження на кістки і м'язи. Це загрожує артрозами,  виникненням цукрового діабету,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up