Новоапостольська церква у Тернополі: "шукаємо спраглі душі"

Будівля Новоапостольської церкви на вул. Збаразькій, 8а у Тернополі - місце, повз яке щодня проходять і проїжджають тисячі жителів нашого міста. Вона примітна самобутніми архітектурними контурами, та це не головне.
Новоапостольська церква у Тернополі: "шукаємо спраглі душі"
Кімната матері й дитини, з якої жінки з немовлятами акож можуть стежити за богослужінням, каже старійшина Павло Бих

«Будівля стає церквою лише тоді, коли у ній перебувають люди»,-  наголошує окружний старійшина Новоапостольської церкви Павло Бих.
Із тернополянином, який уже понад 20 років здійснює духовне служіння у цій Церкві й очолює округ із семи областей Західної України, ми говоримо про радості й турботи цієї християнської конфесії.


- Ваша Церква має особливу назву - як вона з'явилася і що означає?
- Церква називається Новоапостольською, бо слово «нове» узагалі є біблійним. Ісус Христос приніс «нову повновладну науку». Далі - «Новий Заповіт», «нова Заповідь», «нове Небо і нова Земля», «новий світ». Був апостольський час, потім – час без апостолів. Однак ми не вважаємо себе протестантською Церквою, яка виникла на гребені протесту проти Католицької церкви. Натомість ми є послідовниками перших євангельських християнських громад, які очолювали апостоли. На початку ХІХ ст. Бог створив сприятливі суспільні умови для запровадження біблійного «лаодекійського часу» (часу народовладдя), саме тоді відбувся неабиякий духовний підйом і розпочався час відновлення апостольського служіння. Багато віруючих тоді, досліджуючи Святе Письмо, натхненні Святим Духом, бажали внести до існуючої християнської церкви елемент апостольського служіння, апостольства. Вони міркували: Ісус Христос запровадив апостольське служіння і наділив апостолів особливими повноваженнями: звіщати Євангеліє, хрестити віруючих, у тому числі Святим Духом, здійснювати й інші таїнства та готувати вибрану Церкву-Невісту до Його Другого Пришестя. Однак чому втратилося апостольство – це перше, як наголошував апостол Павло, служіння Церкви? Вони збагнули необхідність та важливість відновлення святого апостольського служіння. Церква оформилася у 1835-му і спершу називалася «Католицька апостольська церква». Ми свято дорожимо служінням апостолів. Не апостолами, як людьми, а цим важливим церковним служінням! Дослідники Біблії говорять, що у ній опосередковано чи прямо згадується про 21 апостола. Коли мене запитують, якою є наша Церква, я коротко відповідаю – євангельською й апостольською.
- Коли саме прийшла «Новоапостольська церква» до Тернополя?
- У Тернополі формування громади Новоапостольської церкви розпочалося ще наприкінці 1989-го. Перший місіонер, який прибув у наше місто, був з Австрії. Це Йозеф Блеккенвегнер. Офіційно громада була зареєстрована на межі 1991 і 1992 років. Церква на вул. Збаразькій була освячена 14 листопада 1999 року. Під час освячення був присутній тодішній міський голова.
- Скільки вірних відвідують тернопільський храм?
- Громада у Тернополі невелика – не більше 100 чоловік приходять на святкові Богослужіння. У нашій церкві є настоятель, троє священиків і диякон. Є також осередки у Бережанах і Підволочиську.
- Поясніть, будь ласка, у чому особливість «Новоапостольської церкви»?
- Любов, радість, упевненість у завтрашньому дні та позитив – це характерні риси нашої Церкви. Наша мета – звіщати радісну звістку, Євангелія, кликати людей до спасіння - і крапка. Ми не порівнюємо себе з іншими конфесіями, не прагнемо бути кращими від них. Ми не претендуємо на виключне право на спасіння і з неабиякою повагою й толерантністю ставимося до віруючих будь-якої конфесії. Віруючі Новоапостольської церкви не очікують тремтливо на Страшний суд, а плекають живу надію і готуються до Другого пришестя Ісуса Христа.
У нашій Церкві ми акцентуємо увагу на понятті «особистої відповідальності кожного члена». Тобто не пастор, не Церква нав'язують віруючому певні думки. А він сам, слухаючи Слово Боже, читаючи Святе Писання, вирішує і несе відповідальність за свої вчинки перед Богом і людьми. Ми кажемо: „Ти слухаєш Слово Боже, а тепер приймай рішення, як маєш чинити!”. А це - непросто... Виходячи з цього, Церква не може заборонити чи не заборонити, наприклад, носіння зброї, тютюнопаління чи вживання спиртних напоїв. Загалом ми робимо особливий наголос на Божих Милості і Благодаті. Коли ми виконуємо все залежне від нас, то сподіваємося на спасіння, прерогативою якого є Ісус Христос. Загалом простота, зрозумілість та урочистість притаманні нашій Церкві. У нас всі обряди безкоштовні, такси немає. Кожен, згідно зі своєю вірою, у тайні опускає до скриньки суму, яку вважає за потрібну. Навіть скриньки у нашій Церкві стоять так, щоб ніхто не бачив, скільки жертвує людина. Вона, якщо не має звідки, може й не жертвувати. Адже, окрім фінансових пожертв, є інші – прибирання у церкві, благодійна діяльність тощо… Щодо фінансової пожертви ми орієнтуємося на біблійну десятину.
- Якого календаря дотримуєтеся?
- В Україні живемо за місцевим церковним календарем. Але насправді рішення про те, коли святкувати важливі релігійні свята, вірні приймають самі. Ми перебуваємо у пошуку спраглих душ, тих людей, які шукають Бога, прагнуть ще більше поглибити свої знання з Біблії, осягнути ще більшої духовності і, коли Господь повернеться, належати до «первенців Ісуса Христа», що зазнають блаженного спілкування у славі разом з Триєдиним Богом.
- Як складаються відносини з іншими конфесіями?
- Ми ставимося з надзвичайною повагою до всіх конфесій. Нам суворо заборонено чи з вівтаря, чи у побуті критикувати інших. Якщо служитель зробить таке, його попереджають, можуть навіть позбавити сану.


- Вкажіть головні проекти (благодійні, просвітницькі, євангелізаційні, молодіжні тощо), які втілюєте?
- Торік був Міжнародний День церкви у Мюнхені, куди їздили наші вірні. Громада у Тернополі невелика, тож можливості її незначні. Наша Церква допомагала центру протезування, онкодиспансеру у нашому місті. Віруючі на побутовому рівні збирають пожертви для воїнів АТО і постраждалих. Біженців із Донецька й інших міст прийняла жити наша Церква у Харкові. В Україні щороку, окрім 2014-го, проводимо День молоді. Є вікторини, читання Біблії, художня самодіяльність, благодійні акції тощо. Але ми про це неохоче говоримо публічно.

- Які проблеми маєте в області?
- Проблем із владою немає жодних. Є люди, які щодо нас використовують слово «секта», але ми добре знаємо, що перших християн також називали сектантами. І в Біблії написано, що за вашу віру «вас будуть ненавидіти».
- Чи є у вас друковані ЗМІ? Інтернет-сторінки?
- Випускаємо щомісячний журнал «Наша апостольська сім'я», маємо сайт: nak.org.ua. Вони й розповідають про життя Новоапостольської церкви.

Коментарі (3)
 • Анонім

  "Є люди, які щодо нас використовують слово «секта», але ми добре знаємо, що перших християн також називали сектантами. І в Біблії написано, що за вашу віру «вас будуть ненавидіти». - АМІНЬ.
 • ghf

  а там такий гарний гайок був колись, де та церква.

  дивно, будова кожного храму в тернополі починається з вирізання дерев, якесь жертвоприношення чи що?

  Валентина reply ghf

  А які гарні поля були, коли Тернопіль був маленьким... Коли ще не було БАМу, Східного...
21:00 Коли і де саме з'являться платні дороги play_circle_filled 20:00 Олімпіада 2018: Підручний показав сьомий результат у змішаній естафеті 19:00 Школа мистецтв до Струсова не переїжджає, заявив заступник голови облради 18:00 Як живуть українці у Нідерландах 17:01 Чоловік подзвонив на "102" і заявив про початок бойових атак у Тернополі та масові пожежі play_circle_filled 16:35 Від Збаразького кільця до 15 Квітня стоїть близько десяти тролейбусів. Люди йдуть пішки photo_camera 16:05 У Чорткові батьки уже втретє забирають дитину з садочка із синцем 15:15 Депутат міськради, підозрюваний у хабарництві, не сидітиме під домашнім арештом 14:50 У Центрі підрізали тернополянина. Нападник встромив чоловікові ножа в живіт 14:35 Вперше на лижі. У Тернополі провели благодійну акцію для дітей play_circle_filled photo_camera 13:40 Священик з Тернопільщини проводить молитви і благословляє у Instagram play_circle_filled 13:07 Тернополяни потребують якісної питної води на "Дружбі". Просять облаштувати бювет 12:22 Порошенко підписав указ. Хлопців з Тернопільщини знову покличуть до війська

Депутат міськради, якому прокуратура оголосила підозру в отриманні 1500  доларів хабара, таки не сидітиме під домашнім...

play_circle_filled

Батько загиблого на Майдані уродженця із Тернопільщини Устима Голоднюка розповів, як йому вдалося пережити загибель сина.

СБУ разом із Генеральною прокуратурою викрили на хабарі кременецького прокурора.

Добровольці АТО, які мають відповідне посвідчення про статус, при наявності пільгової картки мають право на безкоштовний...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up