Алла Бінцаровська: «Хочеться нести в цей неспокійний світ щось світле й добре»

Про особливості створення казок-мюзиклів і моменти народження пісень розповіла заступник начальника відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ, заслужений працівник культури України Алла Бінцаровська.

Алла Бінцаровська: «Хочеться нести в цей неспокійний світ щось світле й добре»

Її обличчя постійно прикрашає усмішка, вона завжди вишукано вдягнена, любить взуття на високих підборах. Розмовляє спокійно і врівноважено з неприхованою щирістю й доброзичливістю. Справжня леді й еталон жіночності – саме ці слова яскраво характеризують дуже харизматичну людину – Аллу Бінцаровську. Її знають як поета-пісняра, режисера-постановника казок-мюзиклів, художнього керівника народного театру пісні «Для тебе».

Про нові творчі здобутки, роботу й плани на майбутнє і була наша розмова з цією чарівною жінкою.

Ніколи не шукала визнання

- Нещодавно Вам присвоїли звання "Заслужений працівник культури України". Наскільки це важливо для Вас?

- З одного боку, звісно, приємно, коли твою працю цінують, вважають потрібною – це спонукає до більшої відповідальності перед Богом і людьми, до професійного зросту. А з іншого боку, я ніколи не прагнула будь-якого звання, не шукала визнання, популярності. Уникаю занадто особливої уваги до себе, не люблю пафосних творчих вечорів, зайвої «мішури», помпезності. Тож звання нічого не змінило в моєму житті, я залишаюся такою ж, як і була. Дав Бог здібності – маю за обов’язок не закопати їх, а примножити.

Добре розумію, що це звання – результат праці всієї творчої команди, яка працює поряд зі мною. Тому завдячую своїм колегам рідного відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ, його керівнику й близькій мені людині Світлані Сорочинській. До речі, вона просто вимріяла це звання! А також композиторам та виконавцям моїх пісень, в тандемі з якими працюю багато років. І, звичайно, ректору нашого університету Андрію Ігоровичу Крисоватому, який завжди вірить у нас і підтримує.    

- Вже 10 років Ви працюєте в ТНЕУ. Яким стало культурне життя університету за цей час?

- Ми живемо в такий час, коли стояти на місці просто неможливо. Або ти йдеш в ногу з часом, або ж залишаєшся за бортом. За 10 років багато що змінилося. Намагаємося організовувати заходи, які молоді не потрібно відвідувати «з-під палки», які є цікавими, актуальними, насиченими, корисними. Гадаю, нам є чому радіти: учасники мистецьких колективів університету зросли професійно, змінився підхід до відбору репертуару, покращилась сценічна культура, зросли вимоги до нашої професійної команди. Нашому творчому колективу вже «тісно» в стінах університету, виходимо за його межі, організовуючи заходи на міському та обласному рівнях, художні колективи університету  успішно виступають і за кордоном.

Започаткували «НеФормат»

- Які нові колективи створили?

- Як і 10 років тому, очолюю театр пісні «Для тебе». За цей період колективу було присвоєно та підтверджено звання «Народний художній колектив». До театру пісні, як і раніше, входить кілька гуртів. Дещо змінився склад гурту «Струни серця», тепер у ньому тільки дівчата – найкращі, найталановитіші: Тетяна Шарган, Ірина Новомлинська, Наталія Цар, Тетяна Гриник. Приємно, що й після закінчення університету вони залишаються відданими йому всім серцем. Учасниці гурту «Краплинки», звісно, подорослішали на 10 років, тепер вони – гурт «Кралечки», а «Краплинки» знову поповнилися найменшенькими співаками. До речі, з числа учасників театру пісні «Для тебе» створено ансамбль мажореток, тепер дівчатка можуть не тільки удосконалювати свої вокальні здібності, а й відточувати музичний слух, відчуття ритму та хореографічні навики.

- Які нові заходи започаткували?

- З нових проектів нашого відділу хочеться відзначити арт-зустрічі «НеФормат», які відбуваються протягом року просто неба для творчих студентів та викладачів університету, конкурси творчих робіт на різну тематику, випуски й презентації альманаху «Мистецька хвиля», аудіоальбомів кращих виконавців ТНЕУ, участь окремих творчих колективів в телепрограмах Першого національного каналу, фестиваль гумору «Студ-ліга сміху». У цьому навчальному році було проведено чимало цікавих, яскравих заходів до 50-річчя університету.

Створила 15 казок-мюзиклів

- Ви створили вже 15 казок. Чим Вас так приваблюють казки-мюзикли?

- Так, цього року ми відзначили маленький ювілей проекту «Ректор ТНЕУ – дітям»: за десять років поставили 15 музичних вистав. Цей жанр мене приваблює з кількох причин. По-перше, кожна наша вистава – це своєрідний меседж і дітям, і їх родинам з певною духовною істиною. По-друге, в нашому місті цікавий і видовищний мюзикл для дітей можна побачити не так часто. По-третє, кожна постановка – це величезний досвід і можливість творчо самореалізуватися та зрости професійно і мені, і всім учасникам мюзиклу, а їх щоразу близько 150. Зрештою, цим жанром захоплені не тільки ми. На кожну нову виставу з нетерпінням чекають і глядачі – родини працівників та партнерів університету, школярі міста, соціальні категорії населення.

- Чим особливі саме Ваші казки?

- Найперше – змістом. Кожна наша музична казка з усмішкою говорить про важливе та серйозне. І глядачі, сподіваюся, довго пам’ятатимуть мудрі духовні істини, закладені в казкових історіях. Кожен персонаж вистав має свій пісенний портрет, пісні роблять казки несхожими на інші – і в цьому теж їх особливість. У виставах чимало й танцювальних композицій, які плавно й гармонійно вплітаються в канву дії, допомагаючи розкрити образи й головну ідею.

- Яка з казок для Вас найособливіша?

- Кожна особлива по-своєму. Одна ближча мені ідеєю, інша – виконавським складом, емоційною грою, ще інша – динамічним сюжетом…

«Кожна пісня – це маленька п’єса»

- Ви пишете пісні. Чи рахували скільки їх вже маєте у творчому доробку?

- Ні, не рахувала. Їх багато. Колись могла з легкістю проспівати кожну напам’ять. Тепер уже доводиться підглядати в комп’ютерний «записничок», не пам’ятаю кожну…  Люблю моменти народження пісні, коли уявляю, як вона звучатиме. Мабуть, поетам певною мірою легше творити, аніж поетам-піснярам. Поети не обмежені рамками пісні, одну й ту ж думку, ідею поет може розтягнути до меж поеми, тоді як поет-пісняр повинен лаконічно «втиснути» її у відведені два куплети з приспівом. А потім виконавець всього за три хвилини розповість свою неповторну життєву історію, адже кожна пісня – це маленька п’єса. Часто спостерігаю за реакцією глядача, коли пісня звучить на сцені вперше. Тоді, власне, й бачу результат своєї праці. Хочеться, щоб слухачі моїх пісень думали, аналізували свої вчинки, своє життя та змінювалися на краще.

- Ви народились 24 серпня. Чи не втомлює Вас обов’язок бути за лаштунками під час концертів з нагоди Дня Незалежності?

- Справді, відколи Україна незалежна, я святкую свій день народження на концертах. Але це не напружує: там, за лаштунками, я завжди «у своїй тарілці», там завжди поряд мої хороші друзі.

- Які завдання ставите перед собою на найближчі 5 років?

- Щоразу після закінчення чергового творчого проекту стає тривожно: а що далі? Чи не вичерпалась? Чи знайду що сказати, чим здивувати? Звичайно, є чимало задумів, ідей. Але, як кажуть в народі: людина планує, а Бог керує. Дасть Бог сили, здоров’я та натхнення – з’являться нові пісні, нові мюзикли, нові проекти. Хочеться нести в цей неспокійний світ щось світле й добре і просто залишатися людиною, вірити в Бога і вкладати душу в справу свого життя.

 

Тернополян запрошують на казку-мюзикл

Казку-мюзикл «Про що розповіла бабусина скриня» покажуть 26 травня о 17.00 та 19.00 у Тернопільському драмтеатрі. Виставу підготували працівники відділу гуманітарної освіти та виховання.

Цьогорічна казка – ювілейна. Це вже 15 постановка автора сценарію, режисера-постановника, заступника начальника відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ, заслуженого працівника культури України Алли Бінцаровської та звукорежисера Сергія Родька.

– У виставі задіяні близько 150 учасників. Це наші творчі працівники, їхні діти та внуки, учасники творчих колективів, – розповіла Алла Бінцаровська. – Тема казки – чи вміємо ми бачити справжню красу в цьому світі, яка закладена Творцем, чи не захоплюємося фальшивою, хибною красою, яку нам пропонують сучасні мас-медіа, чи у гонитві за модою можемо повертатися і до народних витоків?

У виставі звучать пісні у виконанні учасників народного театру пісні «Для тебе»: гуртів «Струни серця», «Кралечки», «Краплинки» (художній керівник Алла Бінцаровська). Танцювальні номери  – від народної студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о dance company» (художній керівник Любов Борисяк).

Головні герої – Марічка (Іринка Шевченко ) та її бабуся (Мирослава Бурик) і дідусь (Борис Салабчук). Дівчинка потрапляє в бабусину скриню, де з нею трапляються дивовижні пригоди. Там найперше вона зустрічається з Ромашкою (Аліна Ремус) – квіточкою, яку вишила бабуся на великодньому рушничку. Відтак Ромашка знайомить Марічку з обрядовою лялькою-мотанкою Вербницею (Роксолана Залізняк). Лялька з допомогою чарівних предметів – вербових гілочок, дудочки, подушечки, гребінця пропонує Марічці повернутися в минуле, у дитинство і юність її бабусі, щоб дівчинка змогла збагнути справжню цінність речей, які зберігає бабуся у своїй скрині. Подорожуючи в часі, головна героїня дізнається багато цікавого про народні традиції та ремесла. Всі позитивні персонажі допомагають їй збагнути справжню красу. А негативні дійові особи – Цариця фальшивої краси (Наталія Цар), яка не може потрапити в скриню, але посилає туди своїх агентів Павука Павлюка (Павло Тютюнник) і Павучиху Пауліну (Тетяна Шарган). Вони разом із головним героєм популярної комп’ютерної гри Редом (Надія Халицька) хочуть переконати дівчинку у протилежному. Завдяки кмітливості Бджілки Дзвінки (Ірина Новомлинська-Фелик), яку бабуся вишила на подушечці, щоб міцно спала її донечка і бачила гарні кольорові сни, Марічка скидає з очей темні окуляри, зрозумівши справжній зміст краси. Вона хоче доповнити бабусин великодній рушничок і сама вишиває  Фіалочку (Ліанка Фелик, Світланка Сорочинська). Квіточка оживає, виходить на сцену, де всі нею милуються.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:47 Марія Ворончак зафіксувала на полотні «Голос землі» 21:05 Тест для пішоходів. Чи знаєте ви свої права і обов'язки? photo_camera 20:20 Чи вважаєте ви себе щасливою людиною? (опитування) 19:40 Тернополянка стала призеркою "Гонки чемпіонів" з біатлону Від читача 12:16 Збараж: через неформальне навчання до реалізації мрії 19:00 У «Бункермузі» буде виставка чеських коміксів 18:30 Де завтра у Тернополі не буде світла 18:00 Десерт з ефектом дракона, консоме та власний шовдар. Чим дивував учасник проекту "13 шефів" play_circle_filled photo_camera 17:42 ПриватБанк додав квитки до Apple Wallet (прес-служба банку) 17:30 Фото дня: у Скалаті на Тернопільщині розцвів бузок 17:00 Регбійна команда "Універ ТНЕУ" стала чемпіоном України з регбі-7 16:30 Відео дня: сортувати сміття - просто. На Театральному майдані відбувся флешмоб play_circle_filled 16:00 Що приховує монастир, яким володіє родина тернопільської чиновниці 15:30 У Тернополі починається бібліофест "Тернопільські читання по-особливому" (програма) 15:04 Тернополян зі старими ключами запрошують на відкриття вулиці Чорновола 14:30 Дистанційно передали показники? Кому їхати у Тернопільгаз таки доведеться 14:00 Тернополянка виграла чемпіонат України з важкої атлетики 13:30 На Тернопільщині легківка збила велосипедиста, а вантажівка переїхала 13:00 У трьох колоніях Тернопільщини засуджених безкоштовно лікуватимуть від ВІЛ та гепатитів 12:30 На Тернопільщині семеро дітей захворіло на кір
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up