Алла Бінцаровська: «Хочеться нести в цей неспокійний світ щось світле й добре»

Алла Бінцаровська: «Хочеться нести в цей неспокійний світ щось світле й добре»

Про особливості створення казок-мюзиклів і моменти народження пісень розповіла заступник начальника відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ, заслужений працівник культури України Алла Бінцаровська.

Її обличчя постійно прикрашає усмішка, вона завжди вишукано вдягнена, любить взуття на високих підборах. Розмовляє спокійно і врівноважено з неприхованою щирістю й доброзичливістю. Справжня леді й еталон жіночності – саме ці слова яскраво характеризують дуже харизматичну людину – Аллу Бінцаровську. Її знають як поета-пісняра, режисера-постановника казок-мюзиклів, художнього керівника народного театру пісні «Для тебе».

Про нові творчі здобутки, роботу й плани на майбутнє і була наша розмова з цією чарівною жінкою.

Ніколи не шукала визнання

- Нещодавно Вам присвоїли звання "Заслужений працівник культури України". Наскільки це важливо для Вас?

- З одного боку, звісно, приємно, коли твою працю цінують, вважають потрібною – це спонукає до більшої відповідальності перед Богом і людьми, до професійного зросту. А з іншого боку, я ніколи не прагнула будь-якого звання, не шукала визнання, популярності. Уникаю занадто особливої уваги до себе, не люблю пафосних творчих вечорів, зайвої «мішури», помпезності. Тож звання нічого не змінило в моєму житті, я залишаюся такою ж, як і була. Дав Бог здібності – маю за обов’язок не закопати їх, а примножити.

Добре розумію, що це звання – результат праці всієї творчої команди, яка працює поряд зі мною. Тому завдячую своїм колегам рідного відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ, його керівнику й близькій мені людині Світлані Сорочинській. До речі, вона просто вимріяла це звання! А також композиторам та виконавцям моїх пісень, в тандемі з якими працюю багато років. І, звичайно, ректору нашого університету Андрію Ігоровичу Крисоватому, який завжди вірить у нас і підтримує.    

- Вже 10 років Ви працюєте в ТНЕУ. Яким стало культурне життя університету за цей час?

- Ми живемо в такий час, коли стояти на місці просто неможливо. Або ти йдеш в ногу з часом, або ж залишаєшся за бортом. За 10 років багато що змінилося. Намагаємося організовувати заходи, які молоді не потрібно відвідувати «з-під палки», які є цікавими, актуальними, насиченими, корисними. Гадаю, нам є чому радіти: учасники мистецьких колективів університету зросли професійно, змінився підхід до відбору репертуару, покращилась сценічна культура, зросли вимоги до нашої професійної команди. Нашому творчому колективу вже «тісно» в стінах університету, виходимо за його межі, організовуючи заходи на міському та обласному рівнях, художні колективи університету  успішно виступають і за кордоном.

Започаткували «НеФормат»

- Які нові колективи створили?

- Як і 10 років тому, очолюю театр пісні «Для тебе». За цей період колективу було присвоєно та підтверджено звання «Народний художній колектив». До театру пісні, як і раніше, входить кілька гуртів. Дещо змінився склад гурту «Струни серця», тепер у ньому тільки дівчата – найкращі, найталановитіші: Тетяна Шарган, Ірина Новомлинська, Наталія Цар, Тетяна Гриник. Приємно, що й після закінчення університету вони залишаються відданими йому всім серцем. Учасниці гурту «Краплинки», звісно, подорослішали на 10 років, тепер вони – гурт «Кралечки», а «Краплинки» знову поповнилися найменшенькими співаками. До речі, з числа учасників театру пісні «Для тебе» створено ансамбль мажореток, тепер дівчатка можуть не тільки удосконалювати свої вокальні здібності, а й відточувати музичний слух, відчуття ритму та хореографічні навики.

- Які нові заходи започаткували?

- З нових проектів нашого відділу хочеться відзначити арт-зустрічі «НеФормат», які відбуваються протягом року просто неба для творчих студентів та викладачів університету, конкурси творчих робіт на різну тематику, випуски й презентації альманаху «Мистецька хвиля», аудіоальбомів кращих виконавців ТНЕУ, участь окремих творчих колективів в телепрограмах Першого національного каналу, фестиваль гумору «Студ-ліга сміху». У цьому навчальному році було проведено чимало цікавих, яскравих заходів до 50-річчя університету.

Створила 15 казок-мюзиклів

- Ви створили вже 15 казок. Чим Вас так приваблюють казки-мюзикли?

- Так, цього року ми відзначили маленький ювілей проекту «Ректор ТНЕУ – дітям»: за десять років поставили 15 музичних вистав. Цей жанр мене приваблює з кількох причин. По-перше, кожна наша вистава – це своєрідний меседж і дітям, і їх родинам з певною духовною істиною. По-друге, в нашому місті цікавий і видовищний мюзикл для дітей можна побачити не так часто. По-третє, кожна постановка – це величезний досвід і можливість творчо самореалізуватися та зрости професійно і мені, і всім учасникам мюзиклу, а їх щоразу близько 150. Зрештою, цим жанром захоплені не тільки ми. На кожну нову виставу з нетерпінням чекають і глядачі – родини працівників та партнерів університету, школярі міста, соціальні категорії населення.

- Чим особливі саме Ваші казки?

- Найперше – змістом. Кожна наша музична казка з усмішкою говорить про важливе та серйозне. І глядачі, сподіваюся, довго пам’ятатимуть мудрі духовні істини, закладені в казкових історіях. Кожен персонаж вистав має свій пісенний портрет, пісні роблять казки несхожими на інші – і в цьому теж їх особливість. У виставах чимало й танцювальних композицій, які плавно й гармонійно вплітаються в канву дії, допомагаючи розкрити образи й головну ідею.

- Яка з казок для Вас найособливіша?

- Кожна особлива по-своєму. Одна ближча мені ідеєю, інша – виконавським складом, емоційною грою, ще інша – динамічним сюжетом…

«Кожна пісня – це маленька п’єса»

- Ви пишете пісні. Чи рахували скільки їх вже маєте у творчому доробку?

- Ні, не рахувала. Їх багато. Колись могла з легкістю проспівати кожну напам’ять. Тепер уже доводиться підглядати в комп’ютерний «записничок», не пам’ятаю кожну…  Люблю моменти народження пісні, коли уявляю, як вона звучатиме. Мабуть, поетам певною мірою легше творити, аніж поетам-піснярам. Поети не обмежені рамками пісні, одну й ту ж думку, ідею поет може розтягнути до меж поеми, тоді як поет-пісняр повинен лаконічно «втиснути» її у відведені два куплети з приспівом. А потім виконавець всього за три хвилини розповість свою неповторну життєву історію, адже кожна пісня – це маленька п’єса. Часто спостерігаю за реакцією глядача, коли пісня звучить на сцені вперше. Тоді, власне, й бачу результат своєї праці. Хочеться, щоб слухачі моїх пісень думали, аналізували свої вчинки, своє життя та змінювалися на краще.

- Ви народились 24 серпня. Чи не втомлює Вас обов’язок бути за лаштунками під час концертів з нагоди Дня Незалежності?

- Справді, відколи Україна незалежна, я святкую свій день народження на концертах. Але це не напружує: там, за лаштунками, я завжди «у своїй тарілці», там завжди поряд мої хороші друзі.

- Які завдання ставите перед собою на найближчі 5 років?

- Щоразу після закінчення чергового творчого проекту стає тривожно: а що далі? Чи не вичерпалась? Чи знайду що сказати, чим здивувати? Звичайно, є чимало задумів, ідей. Але, як кажуть в народі: людина планує, а Бог керує. Дасть Бог сили, здоров’я та натхнення – з’являться нові пісні, нові мюзикли, нові проекти. Хочеться нести в цей неспокійний світ щось світле й добре і просто залишатися людиною, вірити в Бога і вкладати душу в справу свого життя.

 

Тернополян запрошують на казку-мюзикл

Казку-мюзикл «Про що розповіла бабусина скриня» покажуть 26 травня о 17.00 та 19.00 у Тернопільському драмтеатрі. Виставу підготували працівники відділу гуманітарної освіти та виховання.

Цьогорічна казка – ювілейна. Це вже 15 постановка автора сценарію, режисера-постановника, заступника начальника відділу гуманітарної освіти та виховання ТНЕУ, заслуженого працівника культури України Алли Бінцаровської та звукорежисера Сергія Родька.

– У виставі задіяні близько 150 учасників. Це наші творчі працівники, їхні діти та внуки, учасники творчих колективів, – розповіла Алла Бінцаровська. – Тема казки – чи вміємо ми бачити справжню красу в цьому світі, яка закладена Творцем, чи не захоплюємося фальшивою, хибною красою, яку нам пропонують сучасні мас-медіа, чи у гонитві за модою можемо повертатися і до народних витоків?

У виставі звучать пісні у виконанні учасників народного театру пісні «Для тебе»: гуртів «Струни серця», «Кралечки», «Краплинки» (художній керівник Алла Бінцаровська). Танцювальні номери  – від народної студії сучасної хореографії «Т.А.Н.Г.о dance company» (художній керівник Любов Борисяк).

Головні герої – Марічка (Іринка Шевченко ) та її бабуся (Мирослава Бурик) і дідусь (Борис Салабчук). Дівчинка потрапляє в бабусину скриню, де з нею трапляються дивовижні пригоди. Там найперше вона зустрічається з Ромашкою (Аліна Ремус) – квіточкою, яку вишила бабуся на великодньому рушничку. Відтак Ромашка знайомить Марічку з обрядовою лялькою-мотанкою Вербницею (Роксолана Залізняк). Лялька з допомогою чарівних предметів – вербових гілочок, дудочки, подушечки, гребінця пропонує Марічці повернутися в минуле, у дитинство і юність її бабусі, щоб дівчинка змогла збагнути справжню цінність речей, які зберігає бабуся у своїй скрині. Подорожуючи в часі, головна героїня дізнається багато цікавого про народні традиції та ремесла. Всі позитивні персонажі допомагають їй збагнути справжню красу. А негативні дійові особи – Цариця фальшивої краси (Наталія Цар), яка не може потрапити в скриню, але посилає туди своїх агентів Павука Павлюка (Павло Тютюнник) і Павучиху Пауліну (Тетяна Шарган). Вони разом із головним героєм популярної комп’ютерної гри Редом (Надія Халицька) хочуть переконати дівчинку у протилежному. Завдяки кмітливості Бджілки Дзвінки (Ірина Новомлинська-Фелик), яку бабуся вишила на подушечці, щоб міцно спала її донечка і бачила гарні кольорові сни, Марічка скидає з очей темні окуляри, зрозумівши справжній зміст краси. Вона хоче доповнити бабусин великодній рушничок і сама вишиває  Фіалочку (Ліанка Фелик, Світланка Сорочинська). Квіточка оживає, виходить на сцену, де всі нею милуються.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

19:00 "Галичанка" посіла четверте місце у фіналі Кубка України 18:00 У деяких школах Тернополя створять безкоштовні гуртки 17:00 Два дні крутої музики та смачної їжі:на Театральному майдані фестиваль "Майже весна" play_circle_filled 16:45 Два дні крутої музики та смачної їжі: на Театральному майдані фестиваль "Майже весна" play_circle_filled Від читача 21:26 Дуже цікава книга для дітей з фінансової грамотності 16:00 Тернопільські ветерани посіли друге місце на Кубку польського Бурмістра 15:00 Ваше фото Дністровських краєвидів із Заліщицького чи Бучацького районів може побачити вся Україна photo_camera 14:00 У Тернополі створили консультаційний центр з питань захисту прав споживачів 13:00 Вони дуже крихітні, дехто важить усього 600 г: як у Тернополі рятують недоношених діток 12:00 “Такого досягнення у Тернополі не було 20 років»: тернополянин діючий чемпіон України з плавання 11:00 На Тернопільщині на кір хворіло 23-денне немовля 10:05 Тернопільські вертепівці запрошують на свято 09:14 На "Алясці" вночі згоріли два автомобілі Kia (оновлюється) 09:00 Готуємо млинці з лососем photo_camera 08:00 Сьогодні, 23 лютого: день народження у екс-президента Віктора Ющенка 07:00 Погода у Тернополі: 23 лютого, сніг, -5° 21:00 Тернопільський борець виступить на Гран-Прі Угорщини 20:00 На що ви витрачаєте заробітну плату? (опитування)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up