Консультант, аромостиліст, візажист Надія Шевчук розповіла як вдало обрати парфуми, як правильно наносити їх, як вони допомагають у роботі і стосунках.
Успішна бізнес-леді, кохана дружина, щаслива мама трьох дітей Надія Шевчук нещодавно створювала весняний настрій учасникам проекту «Єднання поколінь». Зустріч із тернополянками поважного віку відбулась у бібліотеці №4 для дорослих. Пані Надія презентувала аромати парфумів, ділилась власним досвідом і знаннями, радила присутнім як підібрати бажаний запах так, щоб відчувати крила за плечима.
До слова, ця життєрадісна жінка дуже любить подорожувати, читати, валяти намиста з вовни, захоплюється борщівською вишивкою, танцями. А ще вона постійно вчиться чомусь новому і вміє по-справжньому насолоджуватися кожним моментом. Переконана, що вік жінки залежить від її планів на майбутнє, що кожна представниця прекрасної статі має бути такою, якою її комфортно у своєму віці, що у стосунках можна бути або правою, або щасливою.
Надія Шевчук має педагогічну освіту. До 1999 року працювала вихователем у дитсадку. Потрапивши під скорочення, знайшла роботу секретаря на одному з підприємств. За 15 років стала головним бухгалтером.
Наповнившись цікавою інформацією про парфуми, жінка почала ділитися нею з колегами. Так з’явилися перші бажаючі придбати духи. Зважаючи на своє радянське виховання, пані Надія спершу соромилася продавати сама, тому просто рекомендувала охочим звертатися безпосередньо на парфумерну фірму.
Так Надія Шевчук відродилася до нового життя. А через сім років захотіла займатися лише цією справою, тому без вагань покинула бухгалтерію.
Своїми знаннями Надія Шевчук охоче ділиться із учасницями проектів «Територія тіла», «Дівочі посиденьки», «Соціальна ініціатива» тощо.
Обирати парфуми аромостиліст радить за таким принципом: понюхала – і захотіла, або ж це не моє. Треба зважати і для чого ви обираєте парфум, адже з-поміж них є тонізуючі, розслабляючі тощо.
Також аромостиліст радить при кожній нагоді тестувати нові парфуми, шукати свій аромат. В арсеналі має біти щонайменше три різні запахи, які можна використовувати у відповідності до ситуації.
Оскільки описати запах дуже важко, то парфумери запозичують потрібні слова у художників – «теплий аромат», «яскравий запах», композиторів – «нотки», «звучання», «акорд аромату».
За нормами Міжнародної організації парфумерів максимальна концентрація парфумерної рідини у справжніх духах становить 23%, хоча раніше було 30%, у парфумованій воді – 12-16%, у туалетній воді – менше 12%.
Стійкість аромату залежить і від типу шкіри. Якщо вона волога, то запах триматиметься довше і навпаки. Тому перед нанесенням духів шию треба зволожити кремом.
– Колись не було пульверизаторів, тому жінки наносили парфум за вуха, а тепер аромат найкраще звучить там, де пульсує кров, – каже пані Надія. – Тож краще наносити духи на місця, де видно вени. А щоб ми самі від себе чули приємний запах, треба бризнути у ямку між грудей і на волосся.
Із настанням весни, коли природа пробуджується, кожна людина прагне оновлення. «Розквітнути» допоможе вдало підібраний парфум. Відчути весняну свіжість дозволить фіалка, яка входить до складу духів. До речі, ця маленька квіточка дуже важко віддає свій аромат, тому парфуми з її екстрактом вважаються елітними.
Запах є найпростішим шляхом у підсвідомість, адже людський мозок сприймає його тим відділом, котрий відповідає за базові інстинкти. Тобто, якщо пахне кавою чи випічкою, то виділяється слина, якщо дитиною – пробуджуються материнські інстинкти, якщо димом – то виділяється адреналін, що попереджає про небезпеку.
В Ірані фіалку додавали до вина, яке було дуже дорогим, тому пити його могли лише найбагатші люди. У парфумерії використовують і зелену частину фіалки. Цей аромат схожий на свіжоскошену траву.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер