Гра "Синій кит", що розповзлася соціальними мережами, вчинила великий бум серед тернополян. Психологи радять батькам, діти яких зареєстровані в соціальних мережах, частіше переглядати соціальні сторінки своїх чад, моніторити, чим живуть діти в інтернет просторі.
Як часто тернополяни зазирають на сторінку своїх дітей, щоб застерегти від фатальних наслідків, вирішила з’ясувати "20 хвилин".
- Дуже часто саме у підлітковому віці діти схильні до самогубства, вони легко піддаються впливу, - каже тернополянка Галина Мацик. - Саме у такому віці з дітьми треба більше розмовляти, слідкувати за ними і моніторити їх поведінку в інтернеті.
Тернопільський сержант поліції Володимир Олексюк, який поки що не має дітей, знає, що коли у нього з`явиться малеча, він заборонятиме їм реєстрацію в інтернеті, допоки ті не будуть здатні розумно оцінити ту чи іншу ситуацію.
- Я би не сказала, що я часто переглядаю, але контролюю час від часу, попереджаючи про це малого, - пояснює свою позицію молода мама Ірина Співак. - Мій чотирнадцятирічний Назар знає, що мама сьогодні була на його сторінці, Я це роблю з метою застерегти сина від негативного впливу, контролюю, щоб він поводився пристойно.
Є тернополяни, які жодного разу не заглядали на сторінку дітей, аргументуючи це тим, що довіряють малечі.
- Я не дивлюся, що він пише, бо у мене з дитиною довірчі взаємини, - впевнена тернополянка Ольга Чернова. - Моя дитина адекватна, він не поведеться на ігри на кшталт "Синього кита". Я з ним маю розмову до того, як щось може трапитися.
І як підсумок - думка тернополянина, що не хотів розголошувати своє ім`я.
- Є дуже актуальний у цей час анекдот: "Хвости повідпадали, а до вух телефони поприростали, - жартує чоловік. - Це є біда велика. Для таких злодіїв є Кримінальний кодекс, а дітей треба частіше розлучати з гаджетами, тоді самогубств стане менше.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 17 від 23 квітня 2025
Читати номер