“Чому я повинна боятися гуляти без супроводу, бо я дівчина?”: тернополянки про проблеми дівчат

“Чому я повинна боятися гуляти без супроводу, бо я дівчина?”: тернополянки про проблеми дівчат
 • “Слизькі” компліменти та нав'язливі дотики: журналістка “20 хвилин” зібрала історії про, на жаль, звичні випадки з життя тернополянок - про реальність, у якій доводиться постійно хвилюватися про свою безпеку.
 • Сьогодні, 11 жовтня, за ініціативи ООН у світі відзначається Міжнародний день дівчаток.
 • Мета цього Дня досить серйозна – привернути увагу громадськості до соціальних проблем і нерівності, з якими зіштовхуються дівчатка в усьому світі, пов’язаних безпосередньо з їхньою приналежністю до жіночої статі.

Зазначимо, ще у 2011 Асамблея ООН прийняла резолюцію, в якій проголосила 11 жовтня Міжнародним днем ​​дівчат в знак визнання прав дівчат і унікальних проблем, з якими вони стикаються в усьому світі, з дискримінацією та насильством.
Міжнародний день дівчат дозволяє зосередити увагу на необхідності вирішення проблем, з якими стикаються дівчатка, і заохочувати розширення прав і можливостей дівчат та здійснення їхніх прав людини.

Постійне "кс-кс-кс" на вулицях - вже стало частиною життя, фоном

Ірина, студентка:

- У мене була однокласниця із надзвичайно жіночними формами: великі груди, пишні стегна. До неї ставились, як до шматка м'яса. Здається, і дня не минало, щоб котрийсь із хлопців не ляснув її куди трапиться чи не запропонував зайнятися з ним сексом - жартома, звичайно, але ж не на порожньому місці ті жарти виникали. Я співчувала їй і думала: як добре, що я маленька і худа, до мене з такими жестами не полізуть. А через кілька років я поверталася додому ввечері, і перехожий хлопець влупив мене з розгону по сідницях. На мені були штани і сорочка з довгим рукавом, на того юнака я взагалі не дивилась, тож і не могла зрозуміти, чим привернула його увагу. А потім зрозуміла: тим, що я дівчина. Більше причин не потрібно. Розповіла цю історію подругам - вони співчутливо покивали; виявляється, таке траплялося практично з усіма. Розповіла друзям-хлопцям - вони здивувались: "Ну, і в чому проблема? Це ж комплімент! Значить, гарну фігуру маєш!" Коли я працювала офіціанткою, дорослі чоловіки взагалі не стримувались: "Сонечко, а поп'єте зі мною кави? Яка ви гарненька, шкода, що я вже старенький!" І ні, я не скаржусь, іншим дівчатам щастило набагато менше: наші гості любили розпускати руки. У нас сформувався навіть список відвідувачів, яких могли обслуговувати тільки хлопці, адже дівчат вони мацали, гладили і подовгу не відпускали від своїх столів. Нетверезі чоловіки, які пригальмовують біля тротуару і пропонують сісти в їх авто; викладачі, які на кожній парі розповідають, що всі проблеми від жінок; постійне "кс-кс-кс" на вулицях - це вже стало частиною життя, фоном. Ми говоримо про різницю в зарплатах, проституцію, торгівлю жінками, гендерні стереотипи, репродуктивний тиск, дискримінацію при прийомі на роботу, і все це, звичайно, набагато важливіше, ніж слизькі компліменти та нав'язливі дотики, але чому я повинна змиритися з тим, що мене сприймають як об'єкт, як щось другорядне? Чому я повинна боятися гуляти без супроводу - навіть із повністю закритим тілом! - лише через те, що я дівчина?

Запрошення сісти до незнайомців в авто трапляються майже щодня

Валерія, SMM-спеціаліст: 

- Кожен день встаю і думаю, чого було не народитися хлопцем, особливо коли починаю робити макіяж і мити голову щоранку. А, взагалі, випадки щодо запрошень сісти в авто і тому подібне - майже кожного дня. Декілька днів тому під‘їхав хлопець коли йшла додому, їхав за мною хвилин п’ять, а потім каже: “Ти мені дуже сподобалась! В мене є машина і квартира, тому виходь за мене заміж”. 

 

Все залежить від того, як дівчина дозволяє до себе ставитися

Аліна, журналістка:

- На превелике щастя, у мене в житті був лише один такий випадок. Кілька років тому в парку серед білого дня мене перестрів ексгібіціоніст. Випадок мене не надто сильно налякав оскільки це був день, а в парку було багато людей. Але стає страшно, коли розумію, що на моєму місті неодноразово були інші дівчата, і, можливо, навіть неповнолітні. А загалом, я ніколи не відчувала дискримінацію стосовно себе, як дівчини. Можливо це тому, що на моєму шляху не траплялися хлопці, чоловіки, які відчувають владу над жіночою статтю. Ну і звісно все залежить від того, як дівчина дозволяє до себе ставитися!

Для впевненості - перцевий балончик

Уляна, філолог: 

- Ми живемо у час викорінення стереотипів, і мені це дуже імпонує. Молодь прогресивна. Зазвичай дискримінація відбувається з боку представників старшого покоління. На жаль, часто дорослі жінки і самі вважають, що їхнє місце на кухні. Проблеми сучасних дівчат, як на мене, це те, ще вони досі не усвідомили, в якому столітті живуть. Ніхто не повинен «боротися» за їхнє серце, купувати дорогі автівки та шуби. Я за рівність. Мені подобається, коли мені купують каву, але за умови, що наступного разу оплачувати посиденьки у кав‘ярні буду я. У той же час, мені дуже не подобається те, що я не можу спокійно подорожувати BlaBlaCar, потягами чи автостопом самостійно, оскільки хвилююся за свою безпеку, бо нав‘язливих пропозицій познайомитися та інших подібних речей було достатньо. Останнім часом замислююся про купівлю перцевого балончика, аби бути трішки впевненішою, коли повертаюся додому ввечері.

Бувало, що за руку затягували у авто 

Діана, проєктний менеджер у ІТ-компанії:

- Ситуації бували, але скоріше, то не вияв якоїсь гендерної нерівності, а скоріше сприйняття мене як сексуального об’єкту. Хоча, працюючи в ІТ, де 70-80% - чоловіки, часто доводиться робити більше, щоб тебе почали сприймати всерйоз, як фахівці, а не просто дівчисько.Стосовно проблем сучасних дівчат: вважаю, що ми живемо у найзручніший для жінки час, у нас є все, що можна хотіти, права майже зрівняні із чоловіками, при тому і привілегії збережені, бо ми - дівчатка, нам більше не треба жити за принципом: "кухня-церква-діти", а це - чарівно. Кожна має право на все, чого забажає. З тим, бачу проблему у тому, що жінки так довго боролись, щоб довести, що ми сильні, що подекуди біжимо перед чоловіками із тією силою. Вони розслабляються і лінуються: "А для чого робити більше, якщо «вона» все порішає?". Як на мене, це нездорово. Як для суспільства, так і для жінки. Хлопці дозволяють собі забагато, зокрема, і непроханий контакт, починаючи з дурнуватих повідомлень у соцмережах із сумнівним змістом, до «ей, малишка, давай підвезу», або «шо ти така дєрзка, шо значить не хочеш знайомитись?». І до небажаних обіймів чи поцілунку, таке у мене було раз у житті. І закінчуючи тим, що за руку затягували до авто. 

Чоловіки жартують, коли дізнаються, що кермую

Анастасія,тернополянка

- Коли кажу комусь, що маю права і кермую, то чоловіки жартують типу «о, то треба обережніше переходити дорогу» або щось таке. Проблема в тому, що багато дівчат це сприймають нормально і самі часто поширюють такі стереотипи. «Ну я ж дівчинка», то нехай чоловіки за мене вирішують складні питання, а я просто буду гарна. Звичайно є такі маленькі нюанси, наприклад, на вулиці чоловіки часто говорять: «А чого така красива дівчина сама гуляє». Або ж часто чула таке: «Ой, така гарна дівчина сама ходить в магазин і несе пакет», ніби дівчата настільки тендітні, що самі не в змозі понести свій пакет, заплатити за себе чи щось таке.

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (15)
 • Вольдемар де ла Мар

  "- Коли кажу комусь, що маю права і кермую, то чоловіки жартують типу «о, то треба обережніше переходити дорогу" - тоді навіщо більшість жінок вішає на авто наклейку з підбором, типу за кермом жінка? Чи це за них причепив батько/брат/благовірний? А ниття типу "Я не можу сама по вулиці ходити" взагалі виглядає. Інколи навіть чоловікам не надто безпечно, особливо, коли стикаєшся з організованою групою осіб. У суспільстві завжди знайдуться хворі, які діють всупереч правилам,  і тому начхати на будь-які правила і стать. Тому будь ласка не займайтесь надумуванням: у вас є всі можливі права, про які можна тільки мріяти - реалізуйте їх!
 • pitersuperfly

  "Чоловіки жартують, коли дізнаються, що кермую" - ну якщо трапиться таке недорозвинуте  - одне зі ста, то на це уваги не потрібно просто звертати, а якщо звертаєте - то у вас комплекси
 • pitersuperfly

  "Бувало, що за руку затягували у авто" - треба було спідницю покоротше вибрати
 • pitersuperfly

  "Для впевненості - перцевий балончик" - правильно, криво подивився - балончиком в морду

08:01 Сьогодні, 4 липня: День Національної поліції України (ВІДЕО) play_circle_filled 21:03 Недорогі будиночки та котеджі за тисячі доларів: яке житло можна орендувати у передмісті Тернополя photo_camera 20:03 Тернопіль 105 років тому: ми відтворили унікальну відеохроніку play_circle_filled 19:03 Чому небезпечно пити пиво у спеку Від читача 09:48 Зміни в Україні з 01 липня 18:01 ФОТО ДНЯ: у парку Нацвідродження відновили квітковий годинник 17:03 Суперечки, зіркові гості та плаття за тисячі доларів: як проходили паради випускників 2003–2020 (ФОТО, ВІДЕО) play_circle_filled photo_camera 16:03 Як щеплюються від ковіду тернополяни під час війни. Які вакцини доступні (ІНФОГРАФІКА) photo_camera 15:01 На них виросло покоління: чи пам'ятаєш ти мультфільми свого дитинства (ТЕСТ) 14:03 Знову зацвів! На Тернопільському ставі змінився колір води та з’явився неприємний запах photo_camera 13:05 Що робити, аби добре клювало: секрети риболовлі від тернополянки photo_camera 12:01 Тернополянка пропонує встановити на «Східному» макет знищеного окупантами літака «Мрія» 11:00 Діагностика раку: які обстеження для населення є безоплатними (ПЕРЕЛІК) 10:02 Місця для купання в області: офіційні та улюблені водойми влітку (ФОТОПІДБІРКА) 09:01 Рецепт на зиму: готуємо томатний сік в домашніх умовах
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up