«Файно забіг» у Тернополі – що це за подія і як до неї підготуватись? Ми поспілкувались з тренером

«Файно забіг» у Тернополі – що це за подія і як до неї підготуватись? Ми поспілкувались з тренером
  • У Тернополі 15 жовтня відбудеться благодійний «Файно забіг».
  • Кожен бігун, який долучиться до заходу, автоматично підтримає наших захисників. Адже усі реєстраційні внески підуть на закупівлю обладнання для 105 бригади тероборони ЗСУ.
  • Ми поспілкувались з координатором та тренером бігового клубу ShypShyna Run Club Валерієм Шажко.
  • Чому спорт є актуальним у час війни, про особливості майбутньої події та як до неї підготуватися учасникам – читайте в інтерв’ю.

Попри повномасштабне вторгнення російського ворога, життя українців продовжується. Нам потрібно розвивати усі сфери, у тому числі й спортивну – впевнений тренер та координатор бігового клубу ShypShyna Run Валерій Шажко. Омріяна Перемога не за горами, та щоб вона швидше настала, люди, які залишаються у тилу, мають згуртовуватися і підтримувати армію так, як робили це у перші місяці війни.

Чоловік, до речі, є військовослужбовцем 125-ї окремої бригади територіальної оборони у місті Львів. Валерій Шажко отримав серйозне поранення на фронті, тому наразі перебуває на реабілітації та відновлюється після операції. Проте, львів’янин не сидить на місці, а займається волонтерською діяльністю. Зокрема, активно долучився до організації благодійної події «Файно забіг», яка 15 жовтня пройде у Тернополі. Розмову із паном Валерієм подаємо у форматі «запитання-відповідь».

Спорт має здатність мотивувати

Розкажіть, чому такі бігові заходи, як «Файно забіг», є актуальними у час повномасштабної війни?

– Почну із того, що на якийсь час офлайн-забіги в Україні призупинили. Передумовою стала пандемія «ковіду», коли забороняли скупчення людей. А далі, звісно, повномасштабне російське вторгнення, у перші місяці якого спортивні події з міркувань безпеки не організовували. Цьогоріч така тенденція зникла, і Україна «побігла». Ми першими провели благодійний забіг на дистанцію у 10 кілометрів у Львові цього літа. А опісля різні бігові клуби й спортивні організації також почали влаштовувати забіги.

Бігун (у центрі фото) долучився до забігу West Carpathian Marathon

Такі заходи мають кілька головних цілей. Важливим моментом є те, що сьогодні здебільшого бігові забіги є благодійними та націленими на підтримку ЗСУ. Кошті, зібрані від реєстраційних внесків, та пожертви рекламодавців, які долучилися до спортивних подій, йдуть на потреби нашої армії.  Також виникла традиція, що їх спрямовують на ті підрозділи, які дислокуються у місті, де відбувається забіг.

Крім того, війна досі триває і для того, аби перемогти ворога, потрібно мати сильну та здорову націю. А саме активні заняття спортом – і біг у тому числі в цьому допомагають. І третя причина, чому забіги такі актуальні – вкотре довести українцям, що саме завдяки військовим, які на фронті, ми маємо змогу жити, працювати, бігати, проводити різноманітні події тощо.  Нам потрібно ще багато пройти, а згодом – відбудовувати країну. Тому навіть маленька справа – як ось підтримка благодійних забігів, дає великий результат. Спорт дуже мотивує. Особливо, якщо біжиш не просто так, а з великою ціллю!

Збиратимуть кошти на автомобіль

15 жовтня на любителів бігу чекає спортивне дійство – «Файно забіг». Хто організовує цю подію?

– Як правило, організаторами таких благодійних забігів є спортивні громадські організації та бігові клуби. Але часто буває так, що організаторами хочуть стати масштабні корпорації або підприємства. В першу чергу це для того, аби завдяки своїй хорошій репутації популяризувати здоровий спосіб життя. «Файно забіг» організовують благодійний фонд «МХП-Громаді» та біговий клуб ShypShyna Run Club. Я є координатором і тренером цього клубу. Є також інші благодійні фонди, наприклад HOPE.UA, які до нас долучились. Генеральним спонсором став «МХП Західний Хаб». Підтримали нашу ініціативу Тернопільська міська рада і Тернопільська ОВА. І, крім того – регіональні спортивні товариства і клуби.

Чому ваш клуб долучився до цього благодійного забігу?

– Біговий клуб ShypShyna Run Club має великий досвід у проведенні подібних забігів, тому ми радо відгукнулися на пропозицію бути одними з організаторів. Мені особисто ще приємніше долучитися до такої події, адже на цей час я є військовим бригади тероборони. З перших уст знаю, яка важлива для хлопців фінансова підтримка, тож радий допомогти закупити їм необхідне обладнання.

Кому і на що підуть кошти, зібрані від реєстраційних внесків на подію 15 жовтня?

– На «Файному забігові», який пройде у Тернополі, ми збиратимемо кошти для 105-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України, яка дислокується у цьому місті. Її сформували п’ять років тому, а з початком повномасштабної війни бійці захищають кордони нашої країни на Сумщині, Харківщині, Запоріжчині та Донеччині. У бригаді служать і новобранці, і ветерани АТО й ООС. Наразі військові 105-ї бригади перебувають на позиціях, де свого часу несла службу 125-а львівська бригада, у якій воював я. Ми з військовими постійно підтримуємо зв’язок. Я цікавився їхніми нагальними потребами та запитував, якого обладнання бракує. Хлопці сказали – автівки. Однак, на що спрямують кошти, виручені під час забігу, – вирішуватимуть організатори із керівництвом військової частини.

Кожен учасник отримає безліч емоцій

Поясніть, чому забіг має кілька дистанцій? З чим це пов’язано?

– Ми зробили це для того, аби кожен учасник міг оцінити свої можливості та вибрати ту відстань, яка йому під силу. Часто трапляється так, що бажання спортсменів-новачків пробігти певну дистанцію є у декілька разів більшим за фізичну підготовку. Тому ми пропонуємо нашим потенційним учасникам чотири дистанції – файна пʼятірка (5 км), файна десятка (10 км), півмарафон (21 км) та дитячі забіги на 100 та 200 метрів. Проте, незалежно від дистанції, наш марафон має велику ціль, своєрідну ідеологію. Наша мета – зібрати кошти для військових. А також забіг – це виклик самому собі, нагадування дбати про здоров’я, стати прикладом для друзів, колег і власних дітей. Здорова нація – це сильна держава!

Ви є тренером у біговому клубі. Дайте якісь поради людям, як їм підготуватися до забігу.

– Можу дати деякі настанови для кожної з дистанцій. Наймасовішою, звісно, буде дистанція у 5 км. Її може подолати будь-хто – у легкому темпі, не поспішаючи, а якщо комусь стане важко, просто перейдіть на ходьбу на якийсь час. Ця дистанція для тих, хто вперше став учасником бігового забігу.

Десятка – це складніша відстань. Тернопіль має чудову локацію для бігу на такій дистанції – навколо Тернопільського ставу. Для того, аби подолати цю відстань, потрібна більш серйозна підготовка. Перш за все, слід мати бодай невелику бігову «історію», скажімо, кілька разів на тиждень виходити на пробіжку у 3-5 кілометрів. Тоді «файну десятку» учасник подолає швидко та цілком безболісно.

І нарешті дистанція у 21 кілометр – півмарафонська. Для того, аби успішно її подолати у вказаний час (адже є часовий регламент – прим. авт.) потрібна фізична підготовка тривалістю не один місяць. Кожен потенційний учасник, який хоче зареєструватись на дану дистанцію, має заздалегідь подумати та розрахувати сили. Слід часто бігати й тренуватися, аби брати участь у забігах на таку відстань. Але я гарантую, що всі бігуни на фініші отримають  масу задоволення, мотивації та позитивних емоцій.

Вже зареєструвались половина учасників

Поясніть, як зареєструватися на «Файно забіг» у Тернополі.

– Для реєстрації на кожен забіг є спеціальні бігові платформи. Ми вже багато років користуємось платформою RunStyle. Спершу учасники мають створити свій кабінет. Ви заходите на сайт, створюєте його і вносите необхідні дані. Це ваш вік (адже нагородження відбувається за віковими категоріями), стать, розмір одягу (бо деякі забіги передбачають вручення подарунків) тощо. Далі шукаєте «Файно забіг» та обираєте дистанцію, яку бажаєте пробігти. Зробивши це, вносите додаткову інформацію. Тоді вам пропонують здійснити оплату – або моментальну, або перекласти її на пізніший час.

Чи багато учасників вже зареєструвалися на благодійну подію?

 – Статистику кожен може переглянути на платформі RunStyle. Станом на 25 вересня у нас є більш ніж половина зареєстрованих на кожен тип дистанції. Тобто, понад 50% учасників. Залишається ще три тижні до забігу, і усі, хто бажає до нього долучитись, ще має шанс зареєструватись. Раджу не зволікати і якнайшвидше це зробити. Адже дуже багато спортсменів відтягують на останній тиждень.

Довідка

Містечко змагань відкривається о 8 ранку у парку імені Шевченка. Фініш відбудеться о 12 годині.

Маршрут для всіх бігунів прокладений по Набережній, а на довгі дистанції – й через річку Серет.

Зареєструватися на захід можна до 8 жовтня на сайті https://runstyle.net/events/fajno-zabig/

Кількість місць обмежена, тому краще поспішити!

Взяти участь можуть усі охочі — передбачені групи й для людей 70 років і старше.

Вартість стартового внеску залежить від обраної дистанції. За півмарафон для перших 50 учасників – 550 грн, для наступних 50 – 650 грн, а для всіх інших – 800 грн. За «Файну десятку» – від 500 грн, а за «Файну п’ятірку» – 450 грн. Ціна дитячих забігів становить 200 грн. Учасники бойових дій та АТО братимуть участь у заході безкоштовно. Аби отримати стартовий пакет потрібно буде пред’явити оригінали документів. 50% знижка передбачена для осіб пенсійного віку та осіб з інвалідністю 1 та 2 груп. Корпоративні учасники можуть звернутися до організаторів за індивідуальним промокодом. 

Переможці та призери забігів отримають грошові винагороди, дизайнерські кубки та партнерські призи. Нагородження буде проводитися за визначеними віковими групами. Грошові призи залежать від обраного забігу і зайнятого місця, а загальний призовий фонд складає понад 200 тисяч грн. 

Важливо не перевищити відведений на забіг час. Наприклад, півмарафонцям виділяється до 3 годин, «Файній десятці» – 1,5 години, «Файній пʼятірці» – 40 хвилин. Тоді ті, хто фінішують, отримають ще й медаль фінішера. Найменшим учасникам також передбачені медалі та іменні грамоти. 

Організатор забезпечує усім потрібним на локації — стартовими номерами, електронними чіпами для фіксації результату, мапою маршрутів, роздягальнями, камерами для зберігання речей, пунктами харчування і водою. Також будуть запрошені фотографи, аби після забігу учасники отримали фото. 

 

Читайте також: 

Підтримуємо ЗСУ: Тернопіль запрошує охочих на благодійний забіг 15 жовтня (партнерський проєкт)

Коментарі

keyboard_arrow_up