Хто створив Циганку такою, як ми її любимо

Хто створив Циганку такою, як ми її любимо
  • Пляж “Циганка” став найулюбленішим місцем відпочинку тернополян. У 2016-му його повністю змінили. Фонтан, відпочинкова та пляжна зони, сучасний дитячий майданчик - все це приваблює на берег ставу щодня сотні людей. 
  • Проект реконструкції “Циганки” вже неодноразово нагороджували почесними відзнаками. Ми поспілкувались із людьми, які створювали цю красу.

Активні і небайдужі люди, які люблять своє місто та хочуть змінити його на краще, об’єднались у громадську платформу URBAN.te.  Молоді архітектори брали участь в розробці проекту нової вулиці Чорновола, облаштування скверу волонтерів пам’яті Віктора Гурняка.  Але найперший та наймасштабніший проект - це реконструкція “Циганки”. 

У червні 2019-го року проект  пляжу отримав гран-прі на  всеукраїнського конкурсу архітектури та урбаністики Ukrainian Urban Awards. Окрім цього, URBAN.te  також архітектори здобули перше місце в номінації «Ландшафтна архітектура та планування». А вже у серпні 2019-го одна із архітекторок, що працювали над проектом,Анастасія Джула  стала лауреаткою обласної премії у галузі культури за підсумками 2018 року в номінації «Архітектура – імені Георгія Пінзеля». 

Анастасія Джула розповідає, що над проектом їх команда  працювала майже  рік.  Від ескізу до реалізації проекту зміни були дуже малими. Анастасія Джула каже, що втілити в реальність вдалось практично все. 

- Кожен проект потребує багато роботи, - продовжує пані Джула. - Спочатку ми розробляємо його, потім проводимо громадські слухання, обговорення з людьми. Далі роботи над кошторисом, детальними кресленнями. Насправді - показати ескіз - лише маленька частина від всього. Реалізація розпочалась через рік. Потім був авторський нагляд за роботами. 

Під час створення проекту Циганки, автори вивчали закордонний досвід створення таких відпочинкових зон та проводили чимало консультацій із людьми.

- Перше, що хотілося - це мати вільний доступ до води, - каже архітекторка. - Коли почали працювати - побачили, що там є рельєф і потрібно розбивати на рівні тоді й побачили як все можна розбити на зони. Так і появились нижня тераса, верхня тераса, велодоріжка і так далі. Ще перед роботою на громадських слуханнях багато людей говорило про збереження пляжної зони. Відповідно ми залишили зелений пляж. 

Світлина від Nastia Dzhula.

Анастасія Джула розповідає, що зараз прогулюватись Циганкою для неї - справжнє задоволення. Адже бачити результати власної праці, які приносять задоволення людям - найвища нагорода.

- Хочеться, щоб трошки покращився догляд за цими місцями, - каже вона. - Потрібно, щоб за зеленими насадженнями краще доглядали, бо не всі дерева добре прижились. Також трохи псує загальний вигляд наявність великого батута на половині зеленої зони. Якщо вже створено такий пляж, то ми вважаємо, що варто йому приділяти належну увагу. 

Активісти із URBAN.te. не зупиняються на своїх звершеннях. Молоді люди, які познайомились ще під час навчання в університеті, зараз жартома кажуть, що у них підростає вже друге покоління архітекторів. Дехто з них дружив ще змалку, хтось познайомився вже під час перших робіт. Хтось зараз живе та працює у інших  містах, але планів в урбаністів ще вдосталь. Зараз вони працюють над проектом реконструкції Старого парку в Тернополі. 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (4)
  • rost nik

    У нашому місті чомусь з громадськими туалетами не склалося.Мабуть наші можновладці вважають, що це вже зайве... Вибади...
  • Валера

    Ще б туалети та душі працювали, ціни б вам не було

    Marcus Aurelius reply Валера

    З туалетами взагалі біда по всій країні. Ситуація дика. Знаходяться гроші на реконструкції, на дороги, на преміум-tier комп'ютерну техніку в держзакупках для міської ради, на нові машини чиновничкам.... а громадські туатети - для чого вони.. Українці не ходять в туалет? В Австралії навіть по шосе через безлюдну місцевість через кожні N кілометрів є невеличкий кемпінг з туалетом.
  • Max

    Молодці
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 В ніч на 26 березня не забудьте перевести стрілки годинника. Як адаптуватися до літнього часу 20:00 Розділити зможемо, але чи є сенс? Що кажуть тернополян про сортування сміття 19:03 Неподалік села Кам’янки зіштовхнулися дві автівки. Є постраждалий 18:45 Під Бахмутом загинув випускник Тернопільської школи-ліцею №6 Валерій Гинда Від читача 10:43 Заліщики. Старшокласникам - про вибір професії 18:06 Тернопільська волонтерка закликає підприємців підтримати дітей захисників 17:06 В селі біля Тернополя згорів Lexus 16:07 Пауерліфтингісти Тернопілля здобули медалі на чемпіонатах України photo_camera 15:07 На війні загинув Василь Николин з Монастирищини — люблячий чоловік, батько та дідусь 14:00 Цибуля по 35 гривень, а яйця по 45: що і за скільки продають на сільськогосподарських ярмарках Тернополя 13:05 Замкова гора у Теребовлі уквітчалась крокусами (ФОТОФАКТ) photo_camera 12:01 Тернопіль отримав бейбі-бокси від благодійників: хто зможе отримати play_circle_filled photo_camera 11:01 На фронті загинув заступник командира танкового батальйону, родом з Тернопільщини 10:02 Корисно і для здоров'я, і для фігури: легкі салати з буряком photo_camera 09:05 Зеленський подякував тернопільським артилеристам за влучність play_circle_filled 08:00 Сьогодні, 25 березня: День служби безпеки України
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up