- Одна з моїх подруг написала мені: "люблю челенджі, бо в них ти обіцяєш собі, а не комусь". Мені дуже подобаються ці слова. Я пообіцяла собі не вживати цукор упродовж 21 дня, щоб виробити нову звичку - жити без солодощів, які мають поганий вплив на мій організм, - розповідає жінка. - Це давно доведено. Просто нам так комфортно і ми не бачимо сенсу відмовлятися від того, що любимо. І я теж належала донедавна до цієї категорії людей. Але у мене була надмірна вага, яку я назбирала після вагітності і ще плюс ряд болячок, які були спричинені переїданням.
Тоді Наталія вирішила взяти участь в челенджі схуднення, який розпочався в лютому. До липня вона схудла на 27 кілограмів.
- Але однію з умов було відмовитися від солодощів - від тістечок, тортиків, цукерок - навіть каву пити без цукру, - пояснює тернополянка. - І коли я легко відмовилася від всього перерахованого, то від останнього не змогла. Щодня випивала хоча б горня кави, додаючи дві чайні ложки цукру. Коли я схудла і моя вага вгамувалася, я знову повернулася до солодкого. Їла його лише до обіду і втішала себе тим, що все гаразд. Але знову появилися прищі, які мучили мене ще з підліткового віку. І я помітила, що чим більше я їх солодощів, тим більше мені їх хочеться. Моя щоденна доза росла з кожним днем.
Одного дня у сина пані Наталії, якому 1,10 року, з’явилися по тілу червоні плями, схожі на вітрянку. Жінка дуже перелякалася, звернулася до лікаря. І при спілкуванні вияснили, що дитина з’їла забагато солодкого.
- Коли я прийшла додому, то помітила, що всі солодощі у нас лежать у відкритому доступі - шоколадне печення, цукерки. Дитина може все це взяти і з’їсти. І чому б ні, коли дорослі так роблять? Я почала читати про солодощі, як вони впливають на дитячий організм. Потім зацікавилася, як цукор впливає на організм дорослої людини. Після прочитаного, я вирішила відмовитися від цукру і солодощів на 7 днів, - розповідає тернополянка. -Тепер я відмовляюсь від нього ще на шість тижнів. Мета цього челенджу - зменшити дозу цукру, який я вживаю щодня, а також звикнути до несолодкої їжі. Тобто, я відмовилася не лише від цукру, але й від всього солодкого - від сухофруктів, підсолоджувачів та замінників цукру. Їла звичайну їжу - каші, салати, фрукти та ягоди в обмеженій кількості.
- Я почала читати складники. Купуючи в магазині - шукала продукти без цукру, а також замовляла онлайн, адже нині дуже багато спеціалізованих магазинів, які пропонують продукти без цукру на всякий смак, - розповідає жінка.
Тернополянка відмовилася від продуктів таких, що містять цукор - консервації, кетчупи та соуси, хліб та хлібобулочні вироби, макарони та напівфабрикати.
- Дуже часто виробник "забуває" вказати чи містить продукт цукор, адже саме оці білі кристалики допомагають продуктам зберігатися на полицях магазинів довше, - продовжує співрозмовниця. - Тому, треба багато досліджувати, читати, щодня шукати в інтернеті нову інформацію.
Спочатку у пані Наталії нічого не змінилося.
- Просто каша без цукру здавалася ніякою. На 10 день я була дуже злою. Мене все дратувало і дуже хотілося з’їсти щось солодке і заспокоїтися, -пояснює жінка. - Але мене підтримувати друзі в соцмережі, писали, телефонували і це допомогло. Я полюбила каву без цукру і не лише можу її пити, а відчуваю різницю між різними сортами кави. Тепер це справді шикарний напій, а не солодкий сироп. Також поступово, я почала помічати, що мої смакові рецептори краще відчувають їжу - я частіше почала купувати авокадо - воно стало дуже смачним. Також ранкова вівсянка з ягодами і абрикосами з’їдалася дуже швидко.
У жінки зникли прищі і запалення на шкірі. Каже, це значить, що її печінка очищається від шкідливого впливу цукру. Крім цього, їй стало якось легше прокидатися вранці, немає тієї лінивої втоми, яка сковувала раніше. Тепер встати раненько і піти на стадіон - стало щоденним правилом для тернополянки.
- І звісно те, що я пройшла челендж у 21 день додало мені впевненості в тому, що я таки можу змінити себе сама, - каже Наталія Червак. - Ще до цього я знала, що 21 день - це лише вироблення нової звички, а щоб позбутися цукрової залежності, то потрібно шість тижнів.
Рідні жінку спочатку не зрозуміли.
- Хтось запитував - навіщо мені це все, якщо я вже схудла і не набираю вагу, - пояснює пані Наталія. - Але відмова від цукру не була через надмір ваги - це радше для поліпшення свого фізичного і психологічно станів.
Челендж Наталії Червак в інстаграмі стартував 19 серпня. Щодня вона публікує нескладні завдання - присісти 20 разів, простояти в планці, віджатися, зробити зарядку, подивтися мотивуюче відео, пройти тест, поспівати. Крім цього є ще завдання на тиждень - зважитися і записати свою вагу і зробити заміри об’ємів грудей, талії, стегон - записати. На час завершення челенджу кожен зможе собі порівняти.
Ми наголошуємо, що перш, ніж обмежувати прийом певних продуктів чи брати участь у онлайн-марафонах чи челенджах, слід проконсультуватись із лікарем.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер