"Людям, які працюють в умовах стресу потрібні "лікарі душ": інтерв`ю з поліцейським психологом

"Людям, які працюють в умовах стресу потрібні "лікарі душ": інтерв`ю з поліцейським психологом
  • Їх часто називають "лікарями душ правоохоронців". Вони допомагають тим, хто несе службу, побороти всі щоденні труднощі, впоратись із важкими переживаннями, сімейними проблемами та вирішують, хто ж може працювати у поліції.
  • Ми поспілкувались із поліцейським психологом Михайлом Козюком, який несе службу в ГУНП Тернопільської області. 

- У Національній поліції працюють точно такі самі люди, як і в цивільному житті. Люди з такими самими проблемами, з таким самим соціальним світом і такою самою душею, - каже Михайло Козюк. - Більше того - робота поліцейських - це постійні нічні чергування, спілкування із злочинцями, потерпілими, людьми, що опинились в кризових ситуаціях. Це все так чи інакше впливає на стан людини. Крім того, в кожного є сім’я, діти, батьки, чоловік, дружина і відсутність часу у зв’язку з тим, що я назвав вище. Тому, люди, які працюють в поліції - працюють в умовах підвищеного психологічного навантаження.

Завдання поліцейського психолога, за словами Михайла Козюка, полягає в тому, щоб допомогти людям долати цей щоденний стрес. 

У відділі психологічної підтримки працює три практикуючих психологи, ще по одному - в Управлінні патрульної поліції та підрозділі особливого призначення батальйоні “Тернопіль”. Усі вони надають психологічну підтримку близько двох тисяч полісменів області.

Відео дня

 Допомагають під час відбору

- Одна з основних наших задач полягає в тому, щоб підібрати на роботу поліцейських достойних людей із числа цивільних, які виявили бажання, - говорить психолог. - Тобто наш найосновніший напрямок - Отож, проведення психологічного професійного відбору- один із найважливіших напрямків нашої роботи.

Під час працевлаштування в поліції кандидати проходять  консультація з поліцейським психологом. Результати та рекомендації із роботи з новачками психологи надсилають поліцейській комісії, яка приймає рішення щодо відбору.

-  Серед всіх людей ми маємо знайти стресостійких, вмотивованих людей, з певними характерологічними якостями і достатнім рівнем інтелектуальної підготовки, - Каже Михайло Козюк - Кожен із напрямків роботи в поліції вимагає певного типу характеру. Ми повинні визначити психологічний профіль кандидата. Наприклад, якщо поліцейський хоче бути дільничним - він має вміти достатньо добре спілкуватись з людьми, якщо людина хоче працювати в кримінальній поліції - їй потрібно вміти бути непоміченим.

Відбір кандидатів проводять з допомогою психологічного інструментарію та спеціальних методик.

- У поліції завжди чекають людей, які відчувають потребу допомагати іншим, хочуть розвиватись в напрямку юриспунденції, - говорить психолог. - Зараз для поліцейських створено достойні умови праці та високо-мотиваційний «соціальний пакет», це правда.

Працюють з сім’ями поліціянтів

- Під час роботи з адаптацією молодих працівників, тай поліцейськими вцілому, ми дуже багато уваги приділяємо їхньому соціально-побутовому життю, - каже керівник сектору психологічного забезпечення - Саме молодий поліцейський формується як особистість. В нього створюються якісь взаємини на роботі або поза нею. Якість життя поліцейського та соціальні контакти поза службою - безпосередньо впливають на якість виконанняним завдань. Тому один із напрямків нашої роботи охоплює й соціально-побутове життя поліціянтів.

Нерідко на консультації до поліцейських психологів працівники приходять з рідними, щоб ті допомогли їм вирішити певні сімейні проблеми психологічного характеру .

- Коли людина успішна в особистому житті, коли вона приходить після зміни додому і в неї там все гаразд - тоді і на роботі вона буде показувати хороші результати, - продовжує поліцейський. - Ми допомагаємо людям подолати різні кризові ситуації в їх житті, знайти мотивацію та розприділити час на роботу та особисте.

Велика частина роботи сектору  сектору психологічного забезпечення  - адаптація правоохоронців після повернення з війни, оскільки поліцейські періодично несуть службу на Сході України в зоні проведення АТО та ООС.

Говорять з людьми в кризових ситуаціях

В окремих випадках поліцейські психологи працюють із громадянами. Часто їх викликають на злочини або надзвичайні ситуації, де задіяні правоохоронці.

-  У критичних випадках нас залучають на виїзди, - говорить Михайло Козюк. - До прикладу, на повідомлення про вибухи, вбивства, спроби самогубства. Наприклад, дуже часто ми беремо участь в завданнях, які стосуються зникнення дітей. Мені пригадується випадок, коли дівчинка 12-14 років через конфлікт з батьками втекла з дому, вилізла на дах багатоповерхівки і хотіла стрибнути звідти. Нас залучили на цей виїзд. І нам вдалось у співпраці з дільничними, з працівниками розшуку її вчасно знайти. Ми провели діалог з нею, з батьками і все закінчилось благополучно.

Часто поліцейські психологи спілкуються із рідними потерпілих чи самими потерпілими  під час злочинів. У стані шоку без допомоги спеціалістів людям важко говорити з поліцейськими.

Кімната для психологічного розвантаження

Для того, щоб поліцейські могли комфортно себе почувати під час консультацій - для них в одному із кабінетів облаштували так звану кімнату для відпочинку. Тут, за потреби, працівники, можуть зробити перерву від службових проблем та перевантажень. Михайло Козюк каже, що в таких кімнатах можна, у перспективі, встановити настільні або відео-ігри. Бо вони дозволяють переключити увагу та морально відпочити.

- Коли до нас приходять поліцейські - ми пропонуємо їм випити чаю, - говорить психолог. - Інколи проста душевна розмова може допомогти краще перебороти стрес, ніж будь-яка інша терапія. Проте у роботі ми використовуємо багато різних методів.

Один із них працівниця сектору Тетяна Кузьменко протестувала на журналістці “RIA плюс” діагностику за метафоричними асоціативними картками. За словами психологів, з його допомогою можна визначити та корегувати особистісні та професійні можливості.

Також психологи спеціально для читачів “RIA плюс” розповіли як уникнути професійного вигорання.

- Все залежить від ваших захоплень і типу особистості. Найкращий відпочинок - це залишати роботу на роботі, - кажуть експерти. - Тобто, якщо ви після робочого дня повертаєтесь додому і приділяєте час на щось інше - присвятіть себе цій справі повністю. Добре, наприклад, зайнятись риболовлею, спортом, власним саморозвитком, змінювати «соціальні групи» та кола спілкування. Якщо ви відчуваєте що звичайна втома стає схожою на хворобливий стан - варто піти у відпустку. Якщо не можете самостійно впоратись із викликами, можете звертатись за допомогою до психологів.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • David Starr
    Тобто менше 10тис "на руки" з нічними чергуваннями - це достойні умови праці?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
20:45 Короткочасні дощі і грози: якою буде погода 19-21 квітня 20:00 Куди піти, що побачити у Тернополі на вихідні 19-20 квітня 19:01 «Дякую, що скинули кошти на ніжки для тата»: 5-річна донька військового подякувала за допомогу play_circle_filled 18:01 Чисте місто починається з тебе: понад 100 людей прибирали парк «Загребелля» photo_camera Від читача 16:05 Поліція Києва та СБУ повідомили про підозру заступнику голови КМДА в організації схеми переправлення призовників через держкордон України 17:30 «Зі Світлим Христовим Воскресінням!» - Великоднє вітання від Віталія Мариновського, добровольця російсько-української війни, директора ТОВ «ВВС-БУД» (новини компаній) 17:03 До 10 років позбавлення волі засуджено водія, який вчинив смертельну ДТП та втік з місця аварії 16:30 В аваріях на Тернопільщині травмувалися двоє дітей 15:56 У Плотичі горить очерет — площа пожежі близько 3 гектарів 15:30 Діти-дітям. 140 пасок тернопільські пластуни передадуть у сімʼї до Великодня 14:25 Україна повернула тіла ще 909 загиблих військових 14:15 У храмах Тернополя провели обряди винесення Плащаниці: дивіться фото photo_camera 14:01 У вчиненні двох сексуальних злочинів у Тернополі підозрюють 20-річного чоловіка 13:15 Купують ковбаси та паски: на ринках Тернополя черги перед Великоднем photo_camera 12:31 64-річного чоловіка і його сестру знайшли мертвими у їхньому будинку в Бережанах 12:09 На Кременеччині горіла зерноочисна споруда 11:30 У дитсадку Тернополя продавали паски, щоб купити дрон для ЗСУ 10:59 У Тернополі поліцейські розшукали зниклу 13-річну дівчину 10:44 Що варто знати батькам і школярам про завершення навчального року і канікули, — роз'яснення Міносвіти 10:00 Бронювання працівників через Дію: покрокова інструкція від Мінцифри
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up